Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu

Odpowiedni strój jest bardzo ważny w naszej pracy: wpływa na pierwsze wrażenie, świadczy o profesjonalizmie i kompetencjach, jest wizytówką danej osoby, a także całej firmy. Nic dziwnego, że w tym projekcie biura życzeniem inwestora było nawiązanie do biurowego dress codu: kojarzonych z nim stonowanych kolorów, eleganckich, ponadczasowych form, jakościowych materiałów. MIXD stworzył wnętrze wpisujące się w wizerunek międzynarodowej firmy doradczej, budzące zaufanie i stanowiące komfortową przestrzeń do pracy.

Warszawskie biuro firmy doradczej

Rozlokowane na sześciu kondygnacjach jednego z warszawskich biurowców biuro zwraca uwagę stonowaną elegancją. Naturalne forniry, konglomeraty mineralne, skórzane tapicerki – jakość ma tu nowoczesny, nawiązujący do najnowszych trendów styl. Rozległa przestrzeń pozwoliła stworzyć harmonijne, proste układy mebli, a obszerna firmowa kolekcja sztuki wyeksponowana na ścianach wprowadziła intrygujący, indywidualny rys.

Warszawskie biuro firmy Accenture nawiązujące do biurowego dress codu

„Stylistykę tego wnętrza można opisać jako „modern”, ale to nowoczesność mocno zakorzeniona w klasyce. Podkreśla to dobór materiałów i dbałość o elementy wpływające na jakość przestrzeni pracy, np. zróżnicowaną temperaturę barwną oświetlenia. W strefach lounge jest ona ciepła, co buduje przyjazną atmosferę, w strefach pracy chłodna – to sprzyja skupieniu i koncentracji na wykonywanych zadaniach” – mówi Anna Stachi, Associate, Project Management w MIXD.

Te dwie kategorie przestrzeni wyróżniają też podłogi – pokryte wykładziną na korytarzach i w strefach pracy, drewniane w strefach lounge. Podziały przestrzeni podkreślają też różnorodne sufity, m.in. akustyczne marek Hera Design i Ecophon oraz lamelowe.

Warszawskie biuro firmy Accenture nawiązujące do biurowego dress codu

Centrum innowacji

Biurowa przestrzeń jest bardzo zróżnicowana – od reprezentacyjnego piętra z dużą recepcją, gabinetem prezesa, dwiema salami konferencyjnymi i pokojem sekretarek, po typowe strefy pracownicze ze stanowiskami pracy, cafe pointami, salami konferencyjnymi dla zespołów. Wyróżnia się na tym tle piętro 10, gdzie mieści się tzw. network cafe, przestrzenie do pracy wspólnej i centrum innowacji. „To specjalne miejsce przeznaczone do szkoleń i prezentacji nowinek technologicznych. Aby przystosować je do elastycznego wykorzystania, wyposażyliśmy je mobilnymi meblami z oferty firmy Mikomax. Ważną jego częścią jest ekspozycja nowinek technicznych: robotów, gogli 3D, dronów i innych urządzeń stworzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Mamy tu wiele monitorów, mobilne stoły, siedziska w formie trybun” – opisuje Anna Stachi.

Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu

W biurze wykorzystano szeroką gamę nowoczesnego wyposażenia: fotele biurowe i biurka Herman Miller, budki akustyczne Mute, meble miękkie Tacchini, Muuto i Plushalle, lampy Chors, rozwiązania akustyczne Abstracta i Buzzi Space, meble Phormy. W aranżacji ważną rolę odgrywa także autorski projekt meblowy MIXD: stoły ze zintegrowanym oświetleniem do pracy grupowej. „Zgodnie z oczekiwaniami inwestora zadbaliśmy zarówno o miejsca pracy w grupach, jak i te gdzie można indywidualnie realizować swoje zadania – w strefach pracowniczych nie zabrakło tzw. focus roomów” – podkreśla Anna Stachi.

Miejsce na indywidualność

Abstrakcyjne obrazy i grafiki są intrygującymi barwnymi akcentami w przestrzeni utrzymanej w gamie bieli, szarości, brązu i niebieskiego. „Taki zestaw barw jest bardzo klasyczny i dobrze na niego reagujemy: niebieski uspokaja, brązy dają poczucie bezpieczeństwa, jasna szarość i biel są neutralne i nie męczą wzroku. Tylko miejscami pojawia się złamana czerwień w postaci foteli Cosm Herman Miller i tapicerek mebli miękkich” – wyjaśnia paletę kolorystyczną wnętrza Anna Stachi. „To obrazy są fantazyjną poszetką w kieszeni „garnituru” tego biura”.

Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu - projekt MIXD - zdjęcia Fotomohito

Rozmieszczone głównie na firmowych korytarzach, przy pomocy specjalnego systemu galeryjnego, obrazy i grafiki można w razie potrzeby rearanżaować i łączyć z kolejnymi pracami. Nowe biuro stało się zresztą pretekstem, aby istniejący firmowy zbiór abstrakcyjnej nowoczesnej sztuki uzupełnić przy współpracy z zaprzyjaźnionymi galeriami.


Projekt: MIXD | mixd.io
Zdjęcia: Fotomohito | fotomohito.eu

Zobacz również: Nowoczesne warszawskie biuro znanego towarzystwa ubezpieczeniowego | Funkcjonalne wrocławskie biuro marki produkującej Thermomix

Warszawskie biuro firmy Accenture nawiązujące do biurowego dress codu
Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu
Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu
Warszawskie biuro firmy doradczej nawiązujące do biurowego dress codu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter