Wave Apartments Międzyzdroje – z widokiem na Bałtyk

Spiralne, niebanalne bryły budynków oraz przeszklone elewacje wpiszą się już niedługo w krajobraz międzyzdrojskiego wybrzeża. To właśnie wyszukana, nowoczesna architektura jest wyróżnikiem powstającego kompleksu pięciu luksusowych apartamentowców – inwestycji Wave Apartments – w sercu Międzyzdrojów. Zastosowanie wyjątkowych rozwiązań projektowych sprawi, że budynki przypominać będą to, co kojarzy się z wybrzeżem – żaglowiec i morskie fale.

Inwestycja Wave Apartaments

Bezpośrednie sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, Zatoki Pomorskiej a także piękno nadbałtyckich plaż to krajobraz, który będą mogli podziwiać przyszli właściciele apartamentów, z powstającej w Międzyzdrojach luksusowej inwestycji Wave Apartments. 34-metrowe, 10-piętrowe budynki, dzięki nieszablonowemu designowi i bogatej infrastrukturze, staną się architektoniczną perłą polskiego Wybrzeża.

Apartament z pięknym widokiem na Bałtyk w Wave Apartments Międzyzdroje

Projekt pracowni MODOarchitektura

Projekt brył apartamentowców stworzyła poznańska pracownia architektoniczna MODOarchitektura Sp. z o. o. Architekci czerpali inspiracje z tego, co na północy Polski najpiękniejsze – z nadmorskiego krajobrazu, którego elementy wykorzystali przy projektowaniu Wave Apartments.

Widok na trzy budynki w Wave Apartments Międzyzdroje

Formy budynków nawiązują bezpośrednio do dynamicznego, tętniącego życiem morza – fal i ich nieustannego ruchu. Patrząc na linie budynków – z różnych perspektyw – zauważymy ich zmienność – dokładnie taką, jaką obserwujemy na morzu. Spoglądając na ten sam budynek z zupełnie innych punktów, zauważymy jak mienią się jego fasady. Dosłownie – falują w oczachpowiedział Piotr Chojara, Główny Projektant, MODOarchitektura Sp. z o.o.

Wave Apartments Międzyzdroje projektu pracowni architektonicznej MODOarchitektura

Nie bez znaczenia jest również kolorystyka apartamentowców. Granat i biel odwołują się do piętrzących się fal – architekci zastosowali tę paletę barw, aby uzyskać spójność nadmorskiego krajobrazu i podkreślić „falowanie” budynków. Więcej nadmorskich kolorów wprowadzono do części usługowych i wspólnych.

Plac między Wave Apartments Międzyzdroje

A może żaglowiec?

Nie tylko fale przyjdą nam na myśl, gdy spojrzymy na bryły budynków. Patrząc na kompleks z oddalenia: plaży, otwartego morza czy molo dostrzeżemy, że apartamentowce tworzą szkuner – czyli żaglowiec, o skośnym ożeglowaniu, który ma dwa lub więcej masztów – w przypadku Wave Apartments jest ich aż pięć, czyli tyle, ile jest budynków w ramach kompleksu. Według tej interpretacji każdy z apartamentowców to maszt, a poziome pasma kondygnacji tworzą liki wolne. Wszystkie budynki wypływają dumnie z morza zieleni, w którym na co dzień są zacumowane.

Lampy w restauracji Wave Apartments Międzyzdroje

Spirale otwarte na morze

Kondygnacje w budynkach obrócone są w względem niższej kondygnacji o 3° i 4°, co nadaje apartamentowcom atrakcyjny kształt. Takie rozwiązanie sprawia, że budynki są otwarte na krajobraz: nadbałtycką przyrodę. Każdy z apartamentowców podkreśla wyjątkową linię budynku sąsiedniego, a skręty, zastosowane przy projekcie powodują, że odległości między nimi są większe. Dzięki temu architekci z pracowni MODOarchitektura Sp. z o. o. uzyskali lekkość formy, korespondującą z wypoczynkowym klimatem inwestycji.

Wnętrze restauracji Wave Apartments Międzyzdroje

Spiralna bryła apartamentowców sprawi, że znaczna część mieszkań – bo aż 75 proc. – będzie miała widok na morze. Każdy z budynków rozpoczyna swój skręt z poziomu terenu – w innym miejscu, a dodatkowo –  poszczególne budynki odwracają się w jedną lub drugą stronę, co sprawia, że nabierają one życia. Mieszkańcy Wave Apartments mają możliwość wybrania dla siebie idealnego  widoku – na las, miasto, zatokę czy otwarte morze.

Restauracja w Wave Apartments Międzyzdroje

Wave Apartments Międzyzdroje

Wave Apartments Międzyzdroje to wyjątkowa inwestycja, powstająca w pierwszej linii brzegowej w Międzyzdrojach. Nowoczesna architektura, niepowtarzalny design, bogata oferta całorocznych atrakcji oraz koncept gastronomiczny to kwintesencja nadmorskiej nieruchomości w stylu „Wellness”. Kompleks obejmuje pięć 10-piętrowych budynków apartamentowych, w których znajdzie się  ponad 400 luksusowych lokali mieszkalnych. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kwartale 2021 roku.

Zobacz również: Projekt nowoczesnego targowiska w Ciechanowie | Miastotwórcza architektura od Kuryłowicz & Associates

Widok z okien apartamentu w Wave Apartments Międzyzdroje
Wave Apartments Międzyzdroje przy plaży
Front inwestycji Wave Apartments Międzyzdroje
Widok na morze z Wave Apartments Międzyzdroje
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter