Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia

Pamiątki z wakacji nad morzem w wydaniu jednego z najbardziej uznanych polskich projektantów będzie można oglądać w lipcu w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design. Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia odbędzie się w najbliższy czwartek 30 czerwca o godz. 19 przy ul. Żeromskiego 36 w Gdyni.

Wernisaż „Nadmorskich suwenirów”

Na straganach w wypoczynkowych miejscowościach niesławny Huggy Waggy szczerzy zęby pośród muszelek, magnesów, chust, czapek i ręczników. Te same nadmorskie pejzaże z masowej produkcji kreują wspomnienia z wakacji od Bałtyku po Adriatyk.

Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia
Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia

W suwenirową niszę wchodzi Hakobo – projektant graficzny z Łodzi uznany za jednego z pięćdziesięciu najważniejszych plakacistów na świecie (John Foster „New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century”).

Wystawa w Traffic Design

Mieszkańcom Gdyni znany z realizacji muralowej na budynku sądu przy hali rybnej oraz z szyldu „przeróbek krawieckich” przy ulicy Starowiejskiej. Dla Traffic Design zaprojektował również szyld serwisu rowerowego na warszawskiej Pradze. Współpracował z takimi instytucjami jak katowicki NOSPR, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, IAM, BWA Wrocław.

Przestrzeń Traffic Design na czas wystawy zmieni się w concept store/nadmorski kram, w którym oprócz druków nabyć będzie można koszulki, kubki, plażowe koce.

Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia
Wernisaż w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design

Wśród graficznych bohaterów nadbałtyckiego wypoczynku znalazły się typowe morskie motywy: kotwice, żaglówki, mewy, rybka i lody oraz elementy typograficzne i heraldyczne. Spotkanie z artystą podczas wernisażu poprowadzi Katarzyna Roj z BWA Wrocław.

Kim jest Jakub Stępień aka Hakobo

Jakub Stępień aka Hakobo (ur. 1976 Łódź, Polska) należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z NOSPR, Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Plakatu, Galeria Design BWA Wrocław, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, IAM, NCK. Od 2001 roku tworzy Hakobo Studio, w którym pracuję jako art director i graphic designer. Wśród jego klientów znajdują się: Andrzej Wajda, Netflix, Łódź Design Festival, Wyborowa, Tate Britain, Cropp, Vans, Pogo Skateboarding, Universal Music i inni.


Miejsce: Traffic Design | trafficdesign.pl
Artysta: Jakub Stępień aka Hakobo

Zobacz również: GDD 2022 – co będzie się działo podczas festiwalu? | MPP_ALL – wystawa Maćków Pracowni Projektowej

Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter