Westwing i wnętrza inspirowane podróżami

Jak co roku, dziennikarze magazynu Condé Nast Traveller wytypowali listę kierunków turystycznych, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku. Spośród 19 miejsc stylistki Westwing wybrały 3, które zainteresowały je ze względu na unikalny styl aranżacji wnętrz. Jeśli do Waszego urlopu zostało jeszcze kilka dni (kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt…?), zapraszamy na małą, wnętrzarską wycieczkę!

Wnętrza inspirowane Arles we Francji

To urokliwe miasteczko na Południu Francji, a dokładniej w Prowansji. To tutaj Vincent van Gogh, jeden z najwybitniejszych malarzy w historii, namalował swoje najpiękniejsze obrazy, w tym również słynne „Słoneczniki”. Współcześnie czarujące Arles ponownie przyciąga i inspiruje licznych artystów. Prężnie rozwijające się tutaj instytucje kultury przyciągają także wielbicieli sztuki, którzy nie przepadają za tłumami i kolejkami.

Pokój z pikowaną sofą w błękitnym kolorze

Arles urzekło stylistyki Westwing nietuzinkowym stylem łączącym artystyczne wpływy z typowo prowansalskim stylem. Króluje tu subtelność wypełniona lawendą, kwiatami i słońcem. To styl pełen ciepła i kobiecości, który definiują zdobione meble, delikatne pastele i wszechobecna biel.

Sypialnia z dużym łóżkiem i szarą narzutą

Wnętrza inspirowane Półwyspem Peloponeskim w Grecji

Czarująca alternatywa dla urokliwych, ale zatłoczonych perełek greckiego wybrzeża, takich jak Santorini czy Mykonos. Szukający alternatyw turyści udają się na ląd i odkrywają rozległość kontynentalnej Grecji, również poza sezonem. Zróżnicowana przyroda i piękne krajobrazy łączą się tutaj z bogatą historią i tradycją kulinarną.

Taras z białymi krzesłami na greckiej wyspie

Peloponez to miejsce inspirujące, które czerpie z bliskości morza i zróżnicowania okolicznych terenów. Wykorzystuje to, co najlepsze: subtelną kolorystkę, przełamaną odcieniami niebieskiego, naturalne materiały oraz motywy marynistyczne. Aranżacja inspirowana tym regionem wniesie wakacyjny klimat do każdego wnętrza.

Krzesło bujane z niebieską poduszką

Wnętrza inspirowane Valle de Guadelupe w Meksyku

Przenieśmy się odrobinę dalej, do odległej Ameryki Środkowej. Valle de Guadelupe to absolutne „must visit” dla wszystkich miłośników wina. To właśnie stąd pochodzi 90% win produkowanych w Meksyku. W przeciągu ostatniej dekady region zyskał międzynarodową sławę ze względu na ciepłą różnorodność, doskonałą kuchnię  i głęboko zakorzenioną tradycję rzemieślniczą.

Aranżacja wnętrz inspirowana Meksykiem

Za sprawą tej ostatniej to również miejsce, na które warto zwrócić uwagę pod kątem aranżacji wnętrz. Skóra, drewno i bambus tworzą tu spójną kombinację z wzorzystymi tekstyliami i kamionkowymi naczyniami. W tym miejscu musimy zakończyć naszą podróż. Mamy nadzieję, że była dla Ciebie równie inspirująca, jak dla nas.

Aranżacja wnętrz inspirowana Valle de Guadelupe Aranżacja wnętrz inspirowana Valle de Guadelupe w Meksyku Aranżacje wnętrz inspirowane podróżami do Meksyku Aranżacje wnętrz inspirowane podróżami po ściwcie Salon udekorowany jasnymi dodatkami Patio z ciemnymi meblami ogrodowymi Dekoracje wnętrz inspirowane podróżą do Meksyku Baldachim na świeżym powietrzu i stoły zastawione świecami Sypialnia w jasnych kolorach inspirowana podróżami Wnętrze inspirowane greckimi wakacjami Aranżacja wnętrz inspirowana Półwyspem Peloponeskim Aranżacja wnętrz inspirowana Półwyspem Peloponeskim w Grecji Wnętrze inspirowane moimi greckimi wakacjami Sypialnia z dodatkami w niebieskim, morskim kolorze Jadalnia z salonem inspirowana Grecją Wnętrze inspirowane Arles we Francji Wnętrze inspirowane stylem francuskim Jadalnia z białym stołem i białymi krzesłami Salon z jasną, beżową sofą i drewnianą podłogą Salon z dużym stołem i szarą ścianą Sypialnia z dużym łózkiem, fioletową pościelą i drewnianą szafką

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter