Wielka edycja TRŁ ZIMA! już w ten weekend. Ponad 300 wystawców i wystawa 50 IKON TRŁ

Już w ten weekend wielka i wyjątkowa edycja na 10-lecie Targów Rzeczy Ładnych! Ponad 300 wystawców i tysiące gości będzie świętowało wspaniały finał najlepszego roku w historii TRŁ! To największe targi designu w Polsce w 2023 roku i obowiązkowy punkt na przedświątecznej mapie Warszawy. – To nasze wydarzenie dekady! – zapowiadają organizatorzy TRŁ ZIMA! i zapraszają na święto polskiego designu do EXPO XXI, 2 i 3 grudnia.

TRŁ ZIMA! 2023 w Warszawie

33 edycje, ponad 1600 wystawców i ponad 240 tys. gości – w ciągu 10 lat Targi Rzeczy Ładnych stały się największymi targami designu w Polsce. Wielkie świętowanie już w ten weekend w Warszawie.

TRŁ ZIMA 2023
TRŁ ZIMA 2023

– Warto było przez 10 lat robić Targi Rzeczy Ładnych, żeby móc zaprosić na taką edycję. 310 wystawców wybraliśmy z rekordowej liczby prawie 900 zgłoszeń! Nie ma takiej drugiej listy wystawców w Polsce. Każda stolica Europy byłaby dumna z takich marek i takiej dawki fantastycznego designu! Warszawo – ale tu się będzie działo! – zachęcają Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski, organizatorzy TRŁ.  I dodają: – 10 lat temu nie marzyliśmy nawet, że Targi Rzeczy Ładnych staną się takim „Open’erem polskiego designu”. A już w ten weekend pokażemy nie tylko ponad 4000 m2 fantastycznego polskiego designu, ale też przyznamy pierwsze w historii TRŁ nagrody dla IKON TRŁ i najlepszego DEBIUTU ROKU. To wydarzenie, jakiego jeszcze nie było – mówią organizatorzy.

Ekipa TRŁ
Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski, organizatorzy TRŁ

Najlepsza lista wystawców w historii TRŁ? Manufaktura w Bolesławcu i TYSIĄCE pomysłów na prezenty!

Na imponującej liście ponad 300 wystawców wybranych z 900 zgłoszeń same wspaniałe marki i nazwiska. W gigantycznej strefie CERAMIKI będzie czekało ponad 80 firm w tym legendarna MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU, kultowe AOOMI STUDIO, instagramowy fenomen TRZASK Ceramics, czy niepodrabialna MALWINA KONOPACKA, której kolekcja z Dawidem Podsiadło była hitem poprzedniej edycji targów. Równie ogromna strefa PLAKATU zgromadzi największe ilustratorskie nazwiska z całej Polski. Obok BARTOSZA KOSOWSKIEGOKATARZYNA BOGUCKA, obok PAWŁA JOŃCY – PATRYK MOGILNICKI. Obok największych gwiazd niesamowici debiutanci. Takiego zlotu najlepszych twórców jeszcze w tym roku w Polsce nie było.

TRŁ ZIMA 2023 - Malwina Konopacka
Malwina Konopacka

Strefę MEBLE wypełnią marki i projektanci, którzy pokazują się na największych światowych targach i festiwalach. SWALLOW’S TAIL FURNITURE i ich wytrawne projekty pokażą się tuż obok pełnych koloru stalowych mebli DESIVA FURNITURE. Do swojej świątecznej przestrzeni, pełnej atrakcyjnych okazji i przecen zaprosi GÓRNA PÓŁKA, a swoje kojące drewniane projekty zaprezentuje polsko – włoski duet NUDO DESIGN. Wyczekiwaną premierą jest stoisko marki HOGAI – twórców popowych, współczesnych kolorowych luster, które wyglądają jak spektakularne domowe płaskorzeźby.

TRŁ ZIMA 2023 - Manufaktura Bolesławiec
Manufaktura Bolesławiec

Przez dwa dni EXPO XXI stanie się największą w tym roku prezentową strefą w Polsce. Dziesiątki tysięcy pomysłów na oryginalne i jakościowe prezenty zaspokoją każdą fankę i każdego fana polskiego designu. Pełna lista wystawców robi wielkie wrażenie, a kilkadziesiąt fantastycznych debiutów wygląda obiecująco jak nigdy wcześniej, Niezwykłym zaskoczeniem mogą być np. premierowa obecność  na TRŁ takich nazwisk jak PAPROCKI BRZOZOWSKI, którzy pokażą na targach swoją kolekcję domowych akcesoriów – Living. 

TRŁ ZIMA 2023 - Nudo Design
Nudo Design

Ale TRŁ to jak zawsze morze inspiracji i prezentowych pomysłów z różnych dziedzin – książki i wydawnictwa o designie, sztuce i architekturze oraz najciekawsze książki dla dzieci, to niespotykane oryginalne tekstylia – koce, pledy i pościele, to najlepsze polskie marki z biżuterią i ekologicznymi kosmetykami i dużo, dużo więcej. Żeby zobaczyć i odwiedzić wszystkie stoiska warto zaplanować kilka godzin.

50 IKON TRŁ na wystawie! Zobacz najważniejsze marki i osoby w historii Targów Rzeczy Ładnych

Już przed targami zostali ogłoszeni zdobywcy pierwszej nagród w historii TRŁ. To 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady. Na liście 50 IKON, czyli marek wybranych spośród wszystkich wystawców z historii Targów Rzeczy Ładnych, znalazły się czołowe polskie nazwiska i najlepsze butikowe marki, które przez lata stały się ulubieńcami publiczności. 

TRŁ ZIMA 2023 - Rondin
Rondin

Statuetki dla zwycięzców zostaną wręczone na sobotniej gali 10-lecia TRŁ, a wszystkie IKONY będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie przygotowanej w drugiej hali EXPO XXI. I uwaga – z listy 50 najważniejszych marek 10-lecia, aż 36 będzie miało swoje stoiska na tej edycji targów. Taka okazja zobaczenia i kupienia produktów najlepszych projektantek i projektantów długo się nie powtórzy.

Kto wygra nagrodę za DEBIUT ROKU TRŁ? Od oszałamiających lamp z odzysku po designerskie totemy

Podczas tej edycji targów zostaną też przyznane po raz pierwszy nagrody za najlepszy DEBIUT ROKU na Targach Rzeczy Ładnych. Na liście 11 nominowanych znalazły się brandy i nazwiska, które spokojnie już mogą być reprezentacją nowego polskiego designu. Są lokalne ambitne marki meblowe DAPPO (Trójmiasto) i GÓRNA PÓŁKA (Białystok), są designerskie notesy I BELIEVE IN PAPER, są lustra od P55 MIRRORS, są plakaty RAFAŁA KWICZORA, są niezwykłe lampy RONDIN tworzone ze szklanych naczyń z odzysku, jest porcelana od KYUKA DESIGN oraz wspominana już marka HOGAI. Listę uzupełniają kolorowe szklanki i ceramika od NOT.BAD STUDIO, niezwykła wypalana w naturze ceramika HUBA oraz kolorowe dekoracyjne totemy od TOTEM STUDIO WARSAW. 

TRŁ ZIMA 2023 - Siostry Plotą
Siostry Plotą

Kto zdobędzie nagrodę za DEBIUT ROKU, dowiemy się w sobotni wieczór, ale stoiska prawie wszystkich nominowanych będzie można zobaczyć na targach przez cały weekend. Zwycięzcy otrzymają ceramiczną statuetkę zaprojektowaną przez ARKADIUSZA SZWEDA, wybitnego ceramika ze School of Form oraz współzałożyciela kolektywu GLITCH LAB.

TRŁ ZIMA 2023 - Swallow's Tail Furniture
Swallow’s Tail Furniture

To tylko próbka tego, co 2-3 grudnia będzie działo się na TRŁ ZIMA! w hali EXPO XXI na warszawskiej Woli. Ponad 300 wystawców z całej Polski, dwa dni z najlepszym niezależnym designem i najważniejszymi markami, projektantami i twórcami plus niepowtarzalny klimat Targów Rzeczy Ładnych! Jeśli kochacie polskie wzornictwo, jesteście ciekawi nowości i trendów, lubicie otaczać się ładnymi rzeczami i spotykać ciekawych ludzi – to jest właśnie to miejsce. A jeśli po prostu szukacie inspiracji, dobrej energii i pomysłu na spędzenie fantastycznego weekendu, nie powinniście przegapić tego wydarzenia sezonu.

TRŁ ZIMA 2023 - Totem Studio Warsaw
Totem Studio Warsaw

TRŁ ZIMA! – wyjątkowa edycja na 10-lecie TRŁ
Kiedy:
2-3 grudnia
Gdzie: EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa, Godz. 11-19
Bilety: 15 zł (online i w kasach przed wejściem). Dzieci do lat 12 bezpłatnie

Zobacz również: Wystawa Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego | Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY – projekty wazonów ponad 20 polskich twórców

TRŁ ZIMA 2023 - Kaaskas
Kaaskas
TRŁ ZIMA 2023 - Hogai
Hogai
TRŁ ZIMA 2023 - Hetman Jewelry
Hetman Jewelry
TRŁ ZIMA 2023 - Gwiazda Glass Studio
Gwiazda Glass Studio
TRŁ ZIMA 2023 - Gabi Strama
Gabi Strama
TRŁ ZIMA 2023 - Atelier Porcelany
Atelier Porcelany
TRŁ ZIMA 2023 - Aoomi
Aoomi
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter