Wielka Fala Hokusai z klocków LEGO

Odpręż się i znajdź swój balans podczas budowania Wielkiej Fali Hokusai z serii LEGO® Art. Twórczy hołd dla globalnej ikony i arcydzieła o długiej historii znaczenia kulturowego w Japonii i na całym świecie.

Wielka Fala Hokusai

Z pewnością jedno z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych japońskich dzieł sztuki wszech czasów, które nadal inspiruje miliony ludzi na całym świecie: Wielka fala Hokusai. Grupa LEGO oddaje hołd temu światowemu arcydziełu i jego prawie dwustuletniej historii poprzez nowe wcielenie ikonicznego arcydzieła w formie klocków LEGO, dając miłośnikom sztuki i kultury japońskiej możliwość zanurzenia się w relaksującej budowie, idealnej do wystawienia w domu.

Zestaw LEGO Art Hokusai - Wielka Fala (31208)
Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)

Odkąd Katsushika Hokusai stworzył oryginalny drzeworyt Wielkiej Fali na początku lat 30. XIX wieku, dziś obraz ten zdobi ściany muzeów, inspiruje muzykę i jest odtwarzany jako sztuka uliczna na całym świecie. Obraz przedstawia górę Fudżi, ikonę Japonii, za wielką falą, która przykrywa grupę małych łodzi.

810-elementowy zestaw LEGO Art

Dzieło to zostało teraz ponownie przeobrażone przez projektantów LEGO na nowy, 1810-elementowy zestaw LEGO Art. Uwzględniono w nim wiele warstw i elementów o różnych kształtach, które oddają linie i głębię oryginalnego dzieła Hokusai.

„Jesteśmy zachwyceni, że fani sztuki i kultury japońskiej będą mieli szansę zanurzyć się w relaksującym projekcie odtworzenia ikonicznej Wielkiej Fali, uwiecznionej w zestawie LEGO Art” – powiedział Annemette Baaskjær Nielsen, Projektant Grupy LEGO. “Ten zestaw oferuje wiele sposobów na odprężenie i odnalezienie spokoju. Nie tylko poprzez zanurzenie się w procesie budowania, ale także detale tego dzieła sztuki i to, jak jest skomponowane, wywołując zainteresowanie natychmiast rozpoznawalnym oryginałem Hokusai i jego bogatą, prawie 200-letnią historią” – podkreśla.

Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)
Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)

Według nowych badań, pochodzących z globalnego raportu Grupy LEGO „Play Well 2022”, większość dorosłych (93%) regularnie odczuwa stres i szuka nowych sposobów na odprężenie i relaks (80%). Większość z nich (92%) chce się zrelaksować i odnaleźć balans poprzez aktywności, które są związane z ich hobby i zainteresowaniami. Fani sztuki i klocków LEGO mogą odprężyć się podczas budowania i słuchania towarzyszącej ścieżki dźwiękowej, jednocześnie przeglądając książeczkę z instrukcjami, w której znajdują się szczegóły dotyczące oryginalnego dzieła sztuki.

Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)

• Ilość elementów: 1810
• Cena: 479.99 PLN.
• Premiera: 1 stycznia 2023 na LEGO.com i w sklepach LEGO


Zobacz również: Wieża Eiffla z klocków LEGO – zobacz najwyższy zestaw w historii | Latarnia morska od LEGO

Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)
Zestaw LEGO Art Hokusai – Wielka Fala (31208)
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter