Wielofunkcyjna przestrzeń na 37 m2

Wiedziałem, że to jest miejsce, którego szukałem! – Maciej Kawecki, właściciel studia Brandburg.

Już podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu Maciej wiedział, że właśnie znalazł swoje miejsce do zamieszkania, pracy i do życia. Jego aranżację zlecił zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina™. Zadanie nie było łatwe, ponieważ projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni studia designu oraz mieszkania na zaledwie 37 m2 powierzchni… a do tego trzeba było jeszcze pamiętać o pokoju-kryjówce dla 6-letniego syna!

W swej głównej funkcji mieszkanie miało być atrakcyjnym miejscem do spotkań biznesowych oraz funkcjonalną przestrzenią do wielogodzinnej pracy kreatywnej i warsztatowej, równocześnie jednakmposiadać wszystkie funkcje wygodnego mieszkania ale co najważniejsze być bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla dziecka.

Charakterystyczny box zbudowany z płyt OSB stał się idealną odpowiedzią na te potrzeby. Przestrzeń konstrukcji z płyt to jednocześnie kuchnia, wygodna sypialnia, gabinet oraz sprytnie schowana dziecięca kryjówka. Za mobilnym regałem na kółkach kryje się tajemna “baza” z zabawkami i skarbami “małego pirata”. Już samo wysuwanie regału to nie lada frajda! Duża ściana warsztatowa zapewnia odpowiednią przestrzeń do pracy z klientami. Znalazło się tam również miejsce na powieszenie ukochanego roweru Macieja w kolorystyce frmowej jego marki!

Zdjęcia: Patryk Lewiński

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter