Wieszak SAD i kolekcja stolików FEZA od Nobonobo

Jesień to coraz chłodniejsze i krótsze dni. Brak słońca i deszczowa aura nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Natomiast to jest idealny czas na spotkania i premiery nowych produktów. Polska marka Nobonobo wraz z nadejściem nowego sezonu zaskakuje wielbicieli dobrego designu aż dwiema nowościami.

Wieszak SAD

Marka ceni sobie współpracę z polskimi i zagranicznymi projektantami, którzy tworzą dla niej produkty na wyłączność. Pozwala to na zachowanie oryginalności i unikatowości wprowadzanych kolekcji. Z takiej właśnie kooperacji zrodziła się pierwsza nowość tego sezonu – wieszak SAD. Autorem tego produktu jest projektant z ponad 20 letnim doświadczeniem – Ezio Pescatori.

Wieszak SAD od Nobonobo
Wieszak SAD

Pracujący i mieszkający we włoskiej Lombardii, przez wiele lat był kierownikiem ds. rozwoju produktów w międzynarodowych firmach zajmujących się produkcją mebli do domu, mebli do łazienki, kabin prysznicowych oraz oświetleniem dekoracyjnym. Od lat współpracuje z włoskimi i europejskimi markami oraz architektami. Jak sam mówi o sobie „wyobraźnia i ciekawość to części mojego charakteru najbardziej przydatne w pracy projektanta”.

Wieszak SAD od Nobonobo
Wieszak SAD

Zaprojektowany przez Ezio Pescatori wieszak ścienny SAD ujmuje prostą formą. Wykonany z dębowego drewna krążek stanowi podstawę mocowania, natomiast część do zawieszania jest metalowa, zagięta niczym róg kartki papieru lub odklejająca się naklejka. Pojedyncze sztuki można zestawiać ze sobą i łączyć tworząc rozmaite układy kolorystyczne i geometryczne. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wieszak SAD sprawdzi się zarówno w zaciszu domowym, jak i przestrzeni biurowej. Może stanowić ozdobę przedpokoju i praktyczny wieszak w kuchni. Urzekające jest to, że gdy nic na nim nie wisi, staje się oryginalną dekoracją.

Wieszak SAD od Nobonobo
Wieszak SAD

Kolekcja stolików FEZA

Kolejną nowością jest kolekcja stolików FEZA. Z pozoru prosta forma połączenia metalu i drewna, nie jest taka oczywista. Projektanci marki Nobonobo zadbali, by stoliki wyróżniały się na tle innych mebli i intrygowały swym niebanalnym kształtem. Wzrok niewątpliwie przyciągają nóżki. Wygięte na wzór odnóży pająka dają stabilną podstawę.  Blat wykonany z litego, dębowego drewna został pod takim kątem sfrezowany, że w odbiciu lustrzanym idealnie łączy się z nogami, dając wyjątkowo kompletny i dopasowany kształt.

Kolekcja stolików FEZA od Nobonobo
Kolekcja stolików FEZA

Stoliki występują w kilku rozmiarach blatów i wysokościach. Można też swobodnie wybierać między kształtem okrągłym, owalnym kwadratem i owalnym trójkątem. Świętnie wyglądają zestawione razem, wyższy z niższym, tworząc większą, jednakże przestrzenną powierzchnię serwowania. Stoliki FEZA są doskonałym uzupełnieniem kolekcji sof marki Nobonobo jak np. Wadi zaprojektowanej przez uznanego projektanta Tomka Rygalika.

Kolekcja stolików FEZA od Nobonobo
Kolekcja stolików FEZA

Marka Nobonobo

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Żywcu. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Ich modele dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Istotny wpływ na kształt kolekcji i kierunek rozwoju Nobonobo ma współpraca z Tomkiem Rygalikiem. Uznany polski designer jest dyrektorem artystycznym marki od 2019 roku.

Zobacz również: WADI – kolekcja mebli Nobonobo | Systemowy regał Bamba

Kolekcja stolików FEZA od Nobonobo
Kolekcja stolików FEZA
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter