Wilk Concept: połączenie geometrycznych kształtów i betonu

Wilk Concept: połączenie geometrycznych kształtów i betonu

Beton to ostatnio obok drewna materiał chętnie wykorzystywany w projektowaniu. Wiedzą o tym projektancki Wilk Concept – to marka powstała z zamiłowania do prostoty formy jak i materiałów, co realizuje w swoich projektach poprzez zastosowanie geometrycznych kształtów i wykorzystaniu betonu, który podkreśla ich modernizm i surowy klimat. Są to młodzi i kreatywnymi designerzy otwarci na pomysły klientów, dając możliwość spersonalizowania produktu, poprzez wybór/zmianę poszczególnych elementów. W realizowanych projektach stawiają na jakość materiałów i wykonania. Każdy projekt wykonywany jest własnoręcznie, co sprawia, że każdy jest inny i niepowtarzalny.

Poznajcie projekty Wilki Concept!

Cube6
Zabawa z betonem marki wilk koncept rozpoczęła się właśnie od lampy cube6. Miało być prosto a niepowtarzalnie. Ideą, którą kierowali się twórcy było stworzenie lampy dostosowanej do pomieszczenia, w którym się znajdzie, ale nie przyćmiewająca go, będąca elementem ozdobnym ale nie dominującym. Odwrócony został tradycyjny schemat i design lampy oparto na jej elementach wewnętrznych. Bazą stał się więc prosty, betonowy sześcian a rodzaj zastosowanego kabla i żarówki, czyli części zazwyczaj ukryte i drugorzędne,odgrywają główną rolę.Twórcy dali ponad to klientowi możliwość wkroczenia w proces twórczy kreowania lampy poprzez wybór koloruoplotu a także rodzaju żarówki. W ten sposób prosty, zwykły sześcian nabiera indywidualnego charakteru i staje się produktem mocno spersonalizowanym, dopasowanym do wnętrza oraz upodobań nabywcy.

 

 

 

 

 

Geometric
Rozwinięciem cube6 stała się lampa geometric. Podstawowe założenia zostały te same: zdobić nie dominować. Zmieniono bazę, której forma w dalszym ciągu jest prosta i geometryczna ale odrobinę bardziej finezyjna. Praca, a właściwie zabawa nad projektem odbywała się na wszystkich poziomach. Przy tak prostym na pozór produkcie kluczowy jest każdy element wykonania, każdy drobny szczegół ma znaczenie. Nic nie jest przypadkowe. Np. wtyczka i przełącznik niby nic, w zwykłej lampie, są to elementy które się ukrywa. W geometric i cube zostały one starannie dobrane, żeby tworzyły całość. Nowe trendy w aranżacji wnętrz wywracają schematy wcześniej panujące. Abstrahując od samego designu, zwróćmy uwagę na materiały, choćby ulubiony przez wilk concept beton. Jest to materiał konstrukcyjny, surowy zarezerwowany dotychczas do tworzenia budynków a nie ich wykańczania. Teraz wkrada się do wnętrz w postaci materiałów na podłogi, ściany, meble czy jak w tym przypadku elementy wyposażenia.

 

 

 

 

 

Octa10
Bawiąc się betonem przy tworzeniu lamp, powstało wiele pomysłów na inne artykuły wyposażenia wnętrz. Jednym z nich stała się doniczka octa10. Powstała w oparciu o niezwykłą bryłę – octahedron. Kolejny raz prostota zastosowanego materiału zderza się z geometrią. Ostre, ścięte kształty podkreślone przez beton doskonale łączą się z zielenią roślin, zwłaszcza tych najprostszych z natury – sukulentów. Mała a wprowadzająca niesamowity klimat w pomieszczeniu, oknie czy biurku. Jej forma sprawia, że jest niezwykle użyteczna, doskonale spełni się jako organizer na przybory do pisania na biurko czy pojemnik na kredki dla dziecka. Ręczne wykonanie każdej sztuki sprawia, że poszczególne octa10 różnią się odcieniem betonu, stopniem porowatości, co sprawia, że każda jest niezwykła i unikatowa.

 

 

 

 

 

Świecznik geometric
Czy coś innego niż świeczka lepiej buduje nastrój wieczorem w pomieszczeniu? Chyba tylko płomień świecy odbijający się w betonowych ściankach świecznika. Żar płomienia zestawiony z chłodem betonu, to połączenie nie mogło się nie udać. Bryła powstała z inspiracji lampą geometric. Z założenia- świecznik, ale dzięki sugestiom klientów znalazł także inne zastosowanie jako doniczka do równie niezwykłych jak on roślin – air plantów (roślin, które rosną bez ziemi). Możliwe jest także zasadzenie w nim miniaturek tradycyjnych roślin, których oferta obecnie jest spora. Ścianki zabezpieczone zostały impregnatem z jednej strony chroniącym przed woskiem z drugiej strony przed wchłanianiem wody przez beton podczas podlewania. Dbałość o szczegóły widoczna jest również w opakowaniu. Każdy produkt zabezpieczony jest papierowymi wiórkami, które stanowią także element ozdobny, a wszystko to w zapakowane w prostym pudełku przewiązanym obwolutą z logiem wilk concept.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter