Wiosna od początku – majowa odsłona Targów Designu Wzory

Słowo klucz to: początek – wiosny, nowych perspektyw, relacji, nadziei, nowej rzeczywistości. Wydaje się, że wszyscy pragniemy go tak samo mocno, dlatego warto wybrać się na majową odsłonę Targów Designu Wzory, które odbędą się pod hasłem „Wiosna od początku”.

WZORY Wiosna od początku

Wydarzenie WZORY Wiosna od początku  zapowiada się bardzo ciekawie. W otworzeniu się na to co nowe i intrygujące pomogą lokalni projektanci i rzemieślnicy, którzy będą czekać w Elektrowni Powiśle. Wśród zaproszonych twórców będzie można spotkać projektantów ceramiki i dekoracji ze szkła użytkowego, mebli i tekstyliów, oświetlenia, artykułów dziecięcych, twórców eko kosmetyków, biżuterii, plakatów i printu. Jak przystało na Wzory – lista wystawców jest długa, dlatego najlepiej przyjść i poznać ich wszystkich na miejscu.

Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - PAITITI Holistic Store
PAITITI Holistic Store

Dodatkowo, wydarzeniu WZORY Wiosna od początku będą towarzyszyć będę dwie wyjątkowe inicjatywy.

Szydełex i zbiórka na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie

Po pierwsze Szydełex i zbiórka na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie. Ta działająca na Śląsku fundacja opiekuje się zwierzętami w potrzebie, najczęściej schorowanymi i bardzo wyeksploatowanymi przez człowieka. Dzięki działaniom Agaty Buzek, Weroniki Kosińskiej i Izy Gwizdak, zrzeszonych pod szyldem charytatywnej marki Szydełex, możemy im pomóc.

Wystarczy odwiedzić stoisko dziewczyn i nabyć robione przez nie na szydełku i drutach z przędzy z odzysku czapki, piórniki i torebki. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz potrzebujących zwierząt.

Spotkania online podczas WZORY Wiosna od początku

Po drugie dwa spotkania online, które odbędą się w ramach cyklu „Jak zaprojektować koniec?”. Jak mówią pomysłodawczynie cyklu rozmów o designie w postpandemicznych czasach – Agata Kiedrowicz i Bogna Świątkowska:

„By przywitać nowe, trzeba uważnie pożegnać stare. A kryzys jest doskonałą okazją do zmiany założeń i perspektywy. Do rozmowy zaprosiłyśmy projektantki i ekspertki od designu, by skonfrontować postawy twórcze i zmieniającą się perspektywę z jaką przyglądamy się światu i sobie.”

Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Novelista Design
Novelista Design

Pierwsza z rozmów, która odbędzie się 21. maja na platformie Zoom, będzie dotyczyć hakowania materii. Agata Kiedrowicz razem z duetem iwola, czyli Iwo Borkowiczem i Olą Korbańską, autorami projektu „Nic nie znika, jedynie zmienia miejsce” który stał się osią rezydencji twórczych tegorocznej edycji Generatora Malta Festival, oraz Natalię Siódmak, badaczką właściwości minerałów, która przekłada swoje odkrycia na projekty przyjazne człowiekowi i środowisku, zastanowi się nad tym jak rozbroić system oparty na kontroli, zawłaszczaniu i wyzysku i na nowo zdefiniować pozycję człowieka w świecie materii.

Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Miut
Miut

Druga z dyskusji online, zaplanowana na 22. maja, nosi tytuł: Tkanina. Miękki element architektury. O tym jak domowa przestrzeń zmieniała się pod wpływem impulsów ze świata przyrodniczego i jak ludzie dostrajali się do pór roku za pomocą prostych, tekstylnych rozwiązań, Bogna Świątkowska porozmawia z Simone De Iacobis i Małgorzatą Kuciewicz z grupy projektowej Centrala oraz artystką Alicją Bielawską.

Przygotowana przez nich wraz z kuratorką Aleksandrą Kędziorek wystawa „Dom odziany: Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni” zostanie otwarta w ramach London Design Biennale w Pawilonie Polskim w czerwcu tego roku.

I tyle? Ależ skąd – emocje towarzyszące pierwszym spotkaniom po okresie lockdownu wypełnią każdą wolną przestrzeń Elektrowni Powiśle i każdą minutę zaplanowanych dyskusji. Zdecydowanie warto w ten weekend wybrać się na WZORY Wiosna od początku.

Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Milomi
Milomi

Wzory Wiosna od początku

Kiedy: 22-23 maja
sobota 10:00- 21:00
niedziela 11:00- 18:00
Gdzie: Elektrownia Powiśle
Wstęp bezpłatny

Zobacz również: Plantastick – biodegradowalne podpórki dla roślin | POLNO – wyjątkowe produkty inspirowane naturą

Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Magdalena Zioolkowska
Magdalena Zioolkowska
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Hope Dziedzic
Hope Dziedzic
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Green Fever Studio Rękodzieła
Green Fever Studio Rękodzieła
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Głowacka Studio
Głowacka Studio
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Ceramystiq
Ceramystiq
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Boske
Boske
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Bless Me Cosmetics
Bless Me Cosmetics
Wzory Wiosna od początku - majowa odsłona Targów Designu Wzory - Bamayo
Bamayo
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter