Włoski powiew funkcjonalności w Twojej jadalni od marki Bonaldo

Włoska marka mebli Bonaldo przedstawia system krzeseł i stołów, dzięki którym można urządzić niezwykle funkcjonalne przestrzenie. Zaletą tych elementów wyposażenia jest nie tylko ich indywidualność, ale również fakt, że dopełniają się one wzajemnie. Dzięki temu projektanci i wnętrzarscy pasjonaci mogą stworzyć komfortowe wnętrza, w których każdy element wyposażenia odgrywa swoją rolę.

Meble, które dopełniają się wzajemnie

W kolekcji znalazły się niezwykle praktyczne, ale również designerskie meble – zaczynając od oryginalnego stołu Padiglioni, z przyciągającą wzrok asymetryczną podstawą, przechodząc przez elegancki stół Botén, wykonany w całości ze szkła hartowanego, a kończąc na ciekawych wersjach stołów z obrotowymi blatami, takimi jak Torii i Mellow. Dopełnieniem oferty Bonaldo do jadalni jest krzesło Youpi, wyróżniające się unikalnym kształtem, a także krzesło Remo, inspirowane morskim klimatem.

Bonaldo - Boton
Bonaldo – Boton

Tym, co najbardziej wyróżnia tę kolekcję, jest oczywiście różnorodność dostępnych modeli, choć warto w tym miejscu wspomnieć także o wielowątkowej inspiracji. Dzięki temu szeroka gama nietuzinkowych, a jednocześnie ponadczasowych elementów wyposażenia jest doskonałą odpowiedzią na wszystkie potrzeby aranżacyjne w każdej jadalni. Kolekcja wpisuje się w gusta nawet najbardziej wymagających inwestorów, a jednocześnie ułatwia pracę projektantom, którzy mogą wprowadzić do tworzonych wnętrz idealne rozwiązania.

Bonaldo - Mellow ST
Bonaldo – Mellow ST

Pawilon barceloński w miniaturowym wydaniu, czyli stół PADIGLIONI

Jednym z najważniejszych projektów kolekcji włoskiej marki Bonaldo z pewnością jest stół PADIGLIONI, który zaprojektował Alain Gilles. Jego forma nawiązuje do konstrukcji pawilonu barcelońskiego, którego twórcą był Mies van der Rohe. Dolna część stołu to nawiązanie do podłogi pawilonu, natomiast nogi – do jego konstrukcji nośnej. W takiej sytuacji blat stołu przypomina swoim kształtem dach. Dzięki temu kompozycja jest bardzo dynamiczna.

Bonaldo - Padiglioni
Bonaldo – Padiglioni

Asymetryczność podstawy sprawia, że każdy, kto przyjrzy się jej z bliska, zauważy, że zmienia ona swój wygląd w zależności od kąta, z którego jest obserwowana. Podkreśleniem tego efektu jest blat, którego liniowa forma ze zwężającą się krawędzią kontrastuje z nogami i dopełnia całości. Trzeba przyznać, że inspiracja światem architektury w miniaturowej wersji to odważne puszczenie wodzów fantazji, a jednocześnie dowód na to, że pobudką do stworzenia mebli może być absolutnie wszystko.

Bonaldo - Padiglioni
Bonaldo – Padiglioni

Stół Padiglioni, a właściwie cała kolekcja mebli do jadalni to kompromis pomiędzy równowagą a designerskim kontrastem. Cały zamysł projektowy doskonale ze sobą współgra i pokazuje, że nawet prozaiczne elementy wyposażenia wnętrz mogą być jednocześnie praktyczne i oryginalne.


Marka: Bonaldo | bonaldo.com

Zobacz również: MILONI – polska manufaktura tworząca drewniane stoły | Węgiel to nie tylko smog – designerskie piękno od BORI

Bonaldo - Boton
Boton
Bonaldo - Mellow ST
Mellow ST
Bonaldo - Remo
Remo
Bonaldo - Remo
Remo
Bonaldo - Torii ST
Torii ST
Bonaldo - Torii ST
Torii ST
Bonaldo - Youpi
Youpi
Bonaldo - Youpi
Youpi
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter