W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie

Architekci z pracowni W+M Architektura wspólnie z inwestorem szukali kamienicy wypełnionej detalem, mozaikami i duchem Art Deco lub Modernizmu. Początkowo miało to być po prostu piękne mieszkanie z miejscem do pracy, ale już w trakcie realizacji projekt ewoluował w stronę ludzkiego oblicza biura.

W+M Architektura i ludzkie oblicze biura

Rozwiązania zostały dostosowane do pracowników z dużą dbałością o każdy detal. Indywidualne potrzeby, tryb pracy, czy najbliższe otoczenie pracowników zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania i wyjątkowej atmosferze biura w duchu Human-Centered Design. Każdy z pracowników jak i gości czuje się tu jak w domu, a rodzinna atmosfera pozwala na swobodny przepływ informacji i sprzyja budowaniu właściwego modelu pracy. Za projekt tego klimatycznego biura na warszawskim Mokotowie odpowiada autorska pracownia architekta Witomiła Mendel – W+M Architektura realizująca piękne miejsca, wnętrza i rzeczy.

W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie

Inspiracje modernizmem i art. deco

Projekt, dzięki czytelnym inspiracjom Modernizmem i Art. Deco, doskonale wpisał się w zabytkową tkankę Mokotowa. Każde z pomieszczeń kryje tu ciekawą historię, detale ocalone z zapomnienia, czy projektowane na zamówienie meble, dostosowane do potrzeb użytkowników.

Mamy tu na przykład oryginalne drzwi uratowane przez jednego z poprzednich właścicieli mieszkania z Hotelu Polonia, które dzięki starannej renowacji odzyskały dawną świetność. Podczas realizacji wnętrz odrestaurowano również oryginalny parkiet dębowy i w porozumieniu z konserwatorem utrzymano podziały oraz detale drewnianych okien biura.

W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - szklane drzwi dzielące dwa pomieszczenia

Projektanci z pracowni W+M Architektura zwrócili szczególna uwagę na rzemieślniczy rodowód wypełniających biuro mebli, oświetlenia i detali, dlatego pojawiają się tu zarówno ręcznie robione kafle, projektowane na zamówienie stoły, zabudowy i inne meble, czy dopełniające klimatu mosiężno-stalowe lampy.

W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - drewniany stół z kompletem krzeseł stojący w salonie

Intuicyjna przestrzeń biura

Każdego dnia po przejściu głównych drzwi do biura, pracowników wita kolorowa wstęgą ptaków, które krążąc pod sufitem prowadzą do biurek. Efekt potęguje łamana konstrukcja szafy, która powiela w lustrzanym odbiciu każdy kolorowy kształt. Łazienka pełna jest różnokolorowych luster, które mieniąc się miedzią, współgrają z przestrzeniami wypełnionymi blachami tworząc rytm niczym z obrazów Pieta Mondriana. Każdy prostokąt tworzy niezależny widok niczym ramy obrazów, ukazując kolejne detale tego pomieszczenia.

W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - salon z drewnianym parkietem

Pokój spotkań funkcjonuje tu jak domowy salon, pozwalając zarówno na mniej formalną rozmowę przy kawie jak i na spotkanie biznesowe w większym gronie. Naturalny Dąb sąsiaduje tu z czernią stali, oryginalnymi drzwiami z epoki, czy zielenią roślinności. Dzięki dużemu zaufaniu inwestora udało się stworzyć intuicyjną przestrzeń biura, w której łatwo się odnaleźć i poruszać.

Zdjęcia: Dariusz Majgier

Zobacz również: Siedziba Columbus Energy projektu Gierbienis + Poklewski | Biuro firmy farmaceutycznej projektu Massive Design

W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - szklane dekoracje wiszące na stole
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - niebieska sofa stojąca w salonie
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - drewniana komoda stojąca pod ścianą
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - biurka stojące w przestrzeni biurowej
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - łazienka w biurze
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - łazienka w biurze
W+M Architektura i projekt biura na warszawskim Mokotowie - strefa kuchenna w biurze
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter