Neony to element, który nieodmiennie kojarzy się z nocnym życiem miasta, klubami pełnymi muzyki, wieczornymi wyjściami do kina i klimatycznymi spacerami wzdłuż rozświetlonych ulic. Z wszystkich tych inspiracji architekci KODO zaczerpnęli to, co najlepsze, tworząc unikatową, pełną tajemnicy aranżację niemal 80-metrowego warszawskiego wnętrza z duszą!
Wnętrze dla tatuażysty
Wystrój tego nietypowego wnętrza dostosowany został w tym przypadku do upodobań właściciela. Jest nim artysta, który doskonale czuje się w ciemnych wnętrzach. Nowoczesną sztukę z obszaru pop-artu oraz głęboką czerń wybrano więc na elementy przewodnie, które naprzemiennie dominują i pełnią funkcję dekoracyjną. Dopełnieniem oryginalnej aranżacji są mocne barwy w trzech tonacjach. zawarte w wybranych elementach i sprzętach tworzą spójną koncepcję, konsekwentnie przechadzającą się po poszczególnych pomieszczeniach.
Przemyślane połączenie tych trzech czynników – czerni, sztuki popularnej oraz zdecydowanych barw pozwoliło stworzyć efekt klimatycznego wnętrza – ciemnego, lecz nie ponurego. Pełnego kolorów i świateł, lecz nie tandetnego. Artystycznego, lecz pełnego codziennej funkcjonalności.
Ciekawe rozwiązania dekoracyjne
Mieszkanie, poza kompleksową użytkowością, pełne jest ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, które zyskują szczególny urok na tle czarnych ścian oraz głębokiego brązu mebli. Każde z pomieszczeń ma swój kolorystyczny motyw przewodni. W łazience króluje lustro z soczyście zieloną ramą z chrobotka. W garderobie podświetlana szafa z opcją zmiany koloru, w salonie i korytarzu – neonowe grafiki i podsufitowe lampy Led, autorska rzeźba w formie flaminga oraz intensywnie czerwona zasłona okienna.
Ciekawym wątkiem są w tej przestrzeni rośliny doniczkowe, umieszczone na dedykowanych, wykonanych ze stali podwieszanych instalacjach. Są głównym czynnikiem klimatu wnętrza – pełnego artyzmu i nocnej tajemnicy, lecz przytulnego i sprzyjającego wypoczynkowi.
Projekt: Projekty Wnętrz KODO | kodo.pl
Zobacz również: 75-metrowe monochromatyczne wnętrze | Nowoczesny industrializm we wnętrzu domu w Gdańsku