Jak pogodzić oczekiwania miłośniczki stylu rustykalnego i wielbiciela nowoczesnych gadżetów? Przed wyzwaniem połączenia tych dwóch światów stanęli Anna Pilch – projektantka wnętrz – oraz Tomasz Pilch (Art Tom) – wykonawca generalny. Stworzona przez nich rustykalna aranżacja domu w Gdańsku wyróżnia się za sprawą oryginalnych faktur i przedmiotów z historią. To dzięki nim projekt zyskał niepowtarzalny urok i tak zwaną duszę. Przytulne wnętrze dla rodziny 2+2 sfotografowała Justyna Chrzanowska.
Przytulny dom z tarasem i ogrodem – projekt wnętrz dla rodziny z dziećmi
Rustykalna aranżacja domu w Gdańsku została stworzona z myślą o czteroosobowej rodzinie. Inwestorom zależało na harmonijnej, przytulnej i ekologicznej przestrzeni, która sprzyjałaby wspólnemu spędzaniu czasu i spotkaniom z przyjaciółmi. Projektantka zaproponowała kompozycję naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, marmur i szkło. Aby zachować wrażenie spójności w całym projekcie, zastosowano podłogę hybrydową od marki Barlinek. Jej dębowy odcień stał się doskonałym towarzystwem szałwiowych mebli oraz dodatków w kolorze starego złota.
Początkowo zakres współpracy miał obejmować jedynie salon, jednak finalnie właściciele powierzyli w ręce projektantki cały parter, czyli również wiatrołap, kuchnię i łazienkę. Dodatkowo rodzina zdecydowała się na powiększenie tarasu, który następnie zabudowano ruchomymi szczebelkami i zadaszeniem z poliwęglanu. W ten sposób właściciele zyskali prywatną oazę wyposażoną w promiennik ciepła i wygodny wypoczynek, z którego rozpościera się widok na wypielęgnowany ogród. Na życzenie pana domu na tarasie zbudowano także saunę z zimną balią.
Rustykalna aranżacja domu w Gdańsku – unikalne wyposażenie z duszą
Aranżacja autorstwa Anny Pilch zawdzięcza swój klimat starannie wyselekcjonowanemu wyposażeniu. Projekt zakładał m.in. odnowienie starych dębowych mebli należących do rodziny. Drugie życie zyskały dwie witryny, taborety zmienione w kwietniki oraz sześcioosobowy stół jadalniany z kompletem krzeseł. Na szczególną uwagę zasługuje blat stołu zabezpieczony szkłem fusingowanym barwionym pod kolor kamiennego forniru. Wykonany przez lokalną artystkę element tak zachwycił inwestorów, że zdecydowali się oni również zamówić u rzemieślniczki wiszącą szafeczkę na szkło.
Wśród oryginalnych rozwiązań nie sposób pominąć podświetlanej ściany w salonie, ozdobionej trzema „obrazami” w postaci forniru kamiennego w rustykalnych ramach. Do ciekawych detali należą również lampy w kuchni i na tarasie, znalezione na pchlim targu w Oliwie oraz uratowane z Akademii Muzycznej w Gdańsku stare ramy okienne, które posłużyły jako oprawa lustra w wiatrołapie. W ten sposób dom stał się nośnikiem lokalnej historii. Nowe życie tchnięto także w kuchnię z wykonaną przez właściciela strukturą. Przyjmując zasadę łączenia starego z nowym, aranżację uzupełniono o szczyptę eleganckiego złota oraz białe kafle piccadilly.
Dopracowanie technologiczne i estetyczne – detale, które świadczą o jakości projektu
Projektując parter domu w Gdańsku, Anna Pilch zatroszczyła się również o wygodę. W salonie na życzenie pana domu znalazła się skórzana sofa z funkcją relaks i funkcją spania, wybrana z oferty mebli Kler. Projektantce udało się także spełnić marzenie właściciela o kinie domowym oraz technologicznych gadżetach. Dzięki zastosowaniu inteligentnych systemów inwestor zyskał możliwość sterowania sauną i oświetleniem ogrodu oraz podświetleniem szklanej szafki, gabloty i kamiennej ściany z poziomu aplikacji. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne tworzenie różnorodnych scenerii, sprzyjających relaksowi.
Projekt studia Anny Pilch skrywa jeszcze jedną perełkę. Jest nią rustykalna toaleta, która pozwala przenieść się z gdańskiego osiedla do przepięknej, wiejskiej rezydencji. Wszystko za sprawą angielskiej boazerii w kolorze szałwii oraz złotej tapety z motywem ptaków. We wnętrzu wyeksponowano lampę odzyskaną z innego pomieszczenia oraz lustro wykonane ze starej ramy okiennej. Kropką nad „i” w aranżacji jest armatura. To właśnie precyzja w łączeniu nietuzinkowych detali sprawia, że rustykalna aranżacja domu w Gdańsku wyróżnia się naprawdę przytulnym, a przy tym niepowtarzalnym klimatem.
Zobacz również:
- 180-metrowy dom na Warmii – hołd dla rzemiosła i tradycji
- Wiejska idylla w stylu farmhouse – wnętrze domu na pograniczu miasta i wsi