Projekt tego 50-metrowego mieszkania to idealny przykład na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Czerń i róż! Z reguły uważa się, że czym więcej czarnego koloru we wnętrzu tym pomieszczenie wydaje się mniejsze, ciemniejsze i mniej przytulne. Nic bardziej mylnego!
Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu
Ciemne kolory to idealna baza do wyrazistych akcentów. To właśnie kontrastami lubimy zwracać na siebie uwagę i podkreślać swój silny temperament. To właśnie czerń i róż były inspiracjami dla projektantów z Deer Design, gdy projektowali mieszkanie na warszawskim Żoliborzu.
Duże okno w salonie, dzięki sporej ilości światła dziennego pozwoliło architektom nie ograniczać się w czarnych detalach i ciemnej zabudowie kuchennej. Na największej ścianie w strefie dziennej architekci zastosowali tynk dekoracyjny, dzięki któremu uzyskany został efekt przetartej ściany, cieniowania i ciekawej faktury przypominającej stary beton. Dekoracyjna ściana to ukłon w stronę loftowych klimatów i idealne tło dla mebli i dodatków.
Otwarta strefa dzienna
Otwarty plan i spójność to główne cechy strefy dziennej. Przy dużym oknie znalazło się miejsce na drewniany stół o nieregularnych nogach oraz ażurowe, czarne krzesła. Część wypoczynkowa to prosta sofa w ciemnym odcieniu szarości z dekoracyjnymi poduszkami w butelkowej zieleni. To w kuchni znajduje się główny sprawca mocnych kontrastów – różowy blat! Czarna zabudowa kuchenna nie posiada górnej zabudowy, aby delikatnie przejść ze strefy dziennej i jeszcze bardziej uwydatnić dekoracyjny tynk na ścianie.
Ozdobne żarówki na kablach w miedzianej oprawie idealnie współgrają z ciemną kolorystyką i podkreślają delikatność różowego blatu. Złota bateria i zlew to dodatkowy, delikatny akcent nadający elegancji. Czarne szafki podkreślają szlachetność złotych detali, nie powodując, że różowy blat wygląda zbyt „cukierkowo”. Szklana górna zabudowa optycznie powiększa pomieszczenie i odbija światło dzienne. Stylizowana czarna lodówka również nie mogła znaleźć lepszej zabudowy, aby podkreślić swój wyjątkowy charakter.
Róż w sypialni
W sypialni również znalazło się miejsce na róż! Od wysokości 120cm ściany zostały pomalowane na kolor różowy. Czarny kolor w dolnej części ścian tworzy pewnego rodzaju lamperię, która tworzy idealne tło dla drewnianego łóżka i stolików nocnych. Za szklanymi drzwiami kryje się pojemna garderoba z zabudową i systemem drążków. Idąc w stronę łazienki w korytarzu mijamy ozdobne lustro oparte o ścianę w miedzianej ramie oraz mozaikę na podłodze.
Łazienka to stylowa przestrzeń utrzymana w szarościach i czerni. Wanna wolnostojąca na tle tynku dekoracyjnego, wygody prysznic, hiszpańska mozaika na podłodze oraz czarne detale jak: baterie podtynkowe, okrągłe lustro czy zrobiony na specjalne zamówienie stolik pod umywalkę. Całe mieszkanie to odważne zestawienie dwóch kolorów, energia i tajemniczość. Projekt wnętrza jest nie tylko minimalistyczny w formach, ale również tworzy harmonię i kontrast dla pełnej energii i kreatywnej właścicielki mieszkania.
Pracownia Deer Design
Deer Design to pracownia z nowatorskim podejściem do wykończenia wnętrz. Uważają, że podstawą efektownego wykończenia wnętrz jest projekt mieszkania, który powinien być sumą przemyślanych rozwiązań funkcjonalnych i dobrze dobranych dodatków dekoracyjnych. Ich misją jest tworzenie wyjątkowych przestrzeni. Mają na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów. Jednym z nich jest przytulne mieszkanie z industrialnymi elementami.
Zobacz również: 29-metrowa kawalerka w Poznaniu | Apartament w Koszalinie z widokiem na park