Wygoda, funkcjonalność i estetyka – to trzy wartości, które przyświecały projektantom z pracowni Hola Design przy aranżacji przestrzeni w nowoczesnym domu pod Warszawą. Rodzina pragnęła komfortowej przestrzeni, łączącej ponadczasową elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami.
Wnętrza domu pod Warszawą projektu Hola Design
– Kluczowe dla inwestorów było optymalne wykorzystanie przestrzeni domu i stworzenie przyjaznego, rodzinnego otoczenia. W rezultacie stworzyliśmy wnętrze, w którym naturalne materiały i inspirowane ziemią barwy tworzą przytulną atmosferę – mówi Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design.
Sercem domu jest otwarta strefa dzienna, łącząca salon, jadalnię i kuchnię. To przestrzeń o powierzchni blisko 40 mkw, która zachwyca swoją przestronnością i funkcjonalnością. Największym atutem jest imponujące przeszklenie na całej szerokości ściany (ok. 12 mkw), które nie tylko wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, ale także łączy je z zieloną oazą ogrodu – prawdziwą dumą właścicieli.
W salonie króluje duża, kremowa sofa z aksamitnymi poduszkami, która stanowi centralny punkt strefy wypoczynkowej. Lekkości dodają jej okrągłe stoliki kawowe ze szklanymi blatami. Kolorystyka wnętrza opiera się na ciepłych beżach, złamanych bielach i odcieniach drewna, które doskonale współgrają z akcentami oliwkowej zieleni, rudości i brązu.
Staranność w doborze detali
Projekt Hola Design wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także starannością w doborze detali. Drewniane lamele na ścianie za telewizorem kontynuowane są w innych pomieszczeniach w postaci wertykalnej tapety, co nadaje przestrzeni spójności i głębi. Drewniany sufit z podświetleniem liniowym, wykonany z tej samej partii dębowego forniru co zabudowa meblowa podkreśla jednolity charakter wnętrza.
W jadalni uwagę przykuwa solidny, drewniany stół otoczony tapicerowanymi krzesłami o organicznych kształtach. To ulubione miejsce domowników, gdzie spotykają się na rodzinne posiłki. Kuchnia to z kolei połączenie matowych, beżowych frontów z naturalnym drewnem. Górne szafki wykończone lustrzanymi panelami w aluminiowych ramach dodają wnętrzu lekkości i optycznie je powiększają. Przepierzenie z lustrzanych paneli subtelnie oddziela kuchnię od salonu, maskując jej bardziej użytkową strefę.
Na piętrze znajdują się dwie przestronne sypialnie dziecięce oraz master bedroom z prywatną łazienką i garderobą. Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju, w której dominują miękkie faktury i subtelna elegancja. Duże, tapicerowane łóżko w kremowych odcieniach oraz wykładzina na podłodze dodają wnętrzu przytulności. Za miękkim wezgłowiem łóżka znajduje się dekoracyjna ściana z pionowymi panelami, które w połączeniu z lustrami optycznie powiększają przestrzeń.
Stalowo-granatowy motyw
Na użytkowym poddaszu architekci wygospodarowali dodatkową przestrzeń na gabinet oraz strefę rekreacyjną, obejmującą siłownię i saunę. – To wielofunkcyjne miejsce dedykowane zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i relaksowi – podkreśla Adam Bronikowski, współwłaściciel Hola Design.
W całym domu powtarza się stalowo-granatowy motyw, który znajduje odzwierciedlenie w łazienkach oraz w zabudowie meblowej w pokojach. To subtelny, ale wyrazisty element, wprowadzający do przestrzeni głębię i elegancję, jednocześnie harmonizując z ciepłą paletą barw.
Projekt Hola Design to przykład spójnego połączenia nowoczesności z klasycznymi elementami. Naturalne materiały, ciepła kolorystyka i dopracowane detale sprawiają, że we wnętrzach tego domu dobry design spotyka się z upragnionym przez właścicieli komfortem.
Zobacz również:
- Dom w Knurowie, który wywołuje zazdrość sąsiadów? Zobacz wnętrza w stylu modern loft
- Ten dom pod Poznaniem dla małżeństwa z 2-letnim synkiem ma to „coś”