Liszki w województwie małopolskim. To właśnie tu znajduje się 160-metrowy dom, którego wnętrze zaprojektowała architektka Klaudia Pniak. Aranżacja powstała z myślą o parze trzydziestolatków, pragnących współczesnej, jasnej i naturalnej przestrzeni. Finalnie nowoczesne wnętrze domu pod Krakowem wypełniły ponadczasowe kolory, przyjemne materiały i detale nawiązujące do aktualnych trendów. W projekcie nie zabrakło również kilku zaskakujących rozwiązań. Wszystko to w swoim obiektywie uchwyciła Joanna Jawor.
Ponadczasowa baza i wyraziste detale
Nowoczesne wnętrze domu pod Krakowem zostało zaprojektowane dla pary po trzydziestce. Inwestorom zależało na aranżacji, która nie straci zbyt szybko na atrakcyjności, dlatego wśród głównych założeń projektu znalazło się stworzenie ponadczasowej bazy opartej o jasne kolory i naturalne materiały, takie jak drewno. Następnie na takim tle umieszczono nawiązujące do aktualnych trendów dodatki, które w przyszłości łatwo będzie można wymienić, by tchnąć w przestrzeń domu powiew świeżości i nowości.
Wnętrze projektu Klaudii Pniak zawdzięcza swój charakter nie tylko modyfikowalnym detalom, ale również kilku niekonwencjonalnym elementom. Przykładem takiego rozwiązania są m.in. schody wyeksponowane w otwartej przestrzeni dziennej. Zostały one potraktowane jako coś więcej niż „wejście na piętro” – stały się integralną częścią wnętrza i jego dekoracją. Aby osiągnąć upragniony efekt, architektka postawiła na schody dywanowe ze szklaną balustradą. Dzięki temu udało się uniknąć wrażenia przytłoczenia, bez straty na funkcjonalności.
Przestronne i nowoczesne wnętrze domu pod Krakowem
Wejście do 160-metrowego domu prowadzi przez wiatrołap, wyposażony w szafę z siedziskiem, półkoliste lustro oraz konsolę na klucze. Dalej mieści się otwarta strefa dzienna z nowoczesnym, drewnianym stołem jadalnianym, a także wygodnym wypoczynkiem wyeksponowanym na tle schodów, pod którymi zaaranżowano barek i przestrzeń na rodzinne pamiątki. Szczególną uwagę poświęcono części kuchennej, która miała być wyposażona w dużą wyspę z hokerami. Finalnie architektce udało się stworzyć układ, w którym uwzględniono także lodówkę side by side oraz dużo miejsca do przechowywania.

Na parterze znalazła się również gościnna łazienka, która – mimo niewielkiego metrażu – zaskakuje kilkoma wyrazistymi elementami. Wzrok przyciąga m.in. wzorzysta podłogowa mozaika, czy granatowa zabudowa pod umywalką. Ciemnoniebieski odcień powraca także w głównej łazience na piętrze, gdzie towarzyszy mu elegancki rysunek płytek. Klaudia Pniak zadbała o to, by pomieszczeniu zmieścić zarówno upragnioną przez inwestorkę wannę wolnostojącą, jak i prysznic walk-in. Ponadto udało się jej znaleźć miejsce na duży blat z dwoma umywalkami, a także toaletę z bidetką.
Minimalistyczna aranżacja sypialni pod skosami
Projekt piętra stanowił szczególne wyzwanie ze względu na skosy, które ograniczają nieco możliwości aranżacyjne. Aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, architektka zaproponowała, by w sypialni bezpośrednio pod skosem znalazło się łóżko. Dzięki temu powstała kameralna i intymna strefa snu, a na ścianie obok udało się stworzyć pojemną zabudowę przechodzącą płynnie w toaletkę z półkolistym lustrem. Zabudowa – tak jak większość wyposażenia – została wykonana na zamówienie przez firmę Meble Norbert Pyka.
Z uwagi na swoją pracę, właściciele potrzebowali również domowego biura z dwoma wygodnymi stanowiskami i dużą ilością miejsca do przechowywania. Dodatkowo w pokoju znalazła się rozkładana sofa, co pozwala łatwo przekształcić go w gościnną sypialnię. Łącząc praktyczne rozwiązania z jasną i ponadczasową estetyką, Klaudia Pniak stworzyła miejsce dostosowane do współczesnego stylu życia – sprzyjające odpoczynkowi od bodźców i ułatwiające zachowanie balansu. W ten sposób nowoczesne wnętrze domu pod Krakowem stało się spełnieniem marzeń właścicieli.
Zobacz również:
- Z zewnątrz surowy, w środku kojący. Ten dom to spełnienie marzeń o nowoczesnym życiu
- Ten dom pod Pabianicami zaskakuje wnętrzem. Czerń i drewno w nowym wydaniu