Odwiedziny w Maiki Sushi to nie tylko gwarancja doznań kulinarnych, ale też estetycznych. Wnętrze japońskiej restauracji w centrum Kutna zostało zaprojektowane tak, aby potęgować przyjemność płynącą ze smakowania orientalnej kuchni i sprzyjać spotkaniom. Nowoczesną aranżację opartą na ciepłych kolorach natury stworzyła Marta Moszczyńska – założycielka biura Studio eM2 Architektura Wnętrz. Efekt finalny sfotografował Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.
Maiki Sushi – wnętrze japońskiej restauracji w centrum Kutna
Maiki Sushi to miejsce stworzone z myślą o wielbicielach orientalnych smaków. Marzeniem właścicielki restauracji była przestrzeń, która pozwalałaby w komfortowy sposób ugościć jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób. Oprócz realizacji wynikających z tego faktu założeń funkcjonalnych, do priorytetów należało także stworzenie spójnej i rozpoznawalnej warstwy wizualnej. Aranżacja miała być ciepła, przyjazna i ponadczasowa. Wszystko po to, by goście mogli spokojnie rozkoszować się smakiem autentycznych specjałów japońskiej kuchni.
W odpowiedzi na jasno sprecyzowane oczekiwania inwestorki, założycielka studia projektowego eM2 Architektura Wnętrz wykreowała nowoczesne wnętrze nasycone ciepłymi akcentami. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stał się czarny, industrialny sufit z widoczną instalacją. Wyrazisty kolor zbalansowano beżem na podłodze, ścianach oraz zasłonach. Kompozycję ożywiły soczyste nuty żółci i zieleni w postaci tapicerek. Ciepłą atmosferę dopełniło naturalne drewno, natomiast lustra optycznie powiększyły przestrzeń i zmultiplikowały wybrane motywy.
W trosce o komfort gości i pracowników – funkcjonalny podział na różnorodne strefy
Projektując wnętrze japońskiej restauracji w centrum Kutna, Marta Moszczyńska wiele uwagi poświęciła tworzeniu układu funkcjonalnego. Wszystko po to, aby zapewnić gościom kilka stref dostosowanych do różnych potrzeb i okazji. Oprócz standardowych stolików dla dwóch lub czterech osób, we wnętrzu znalazły się też tapicerowane siedziska umożliwiające wygodne spotkanie w większym gronie. Na uwagę zasługuje także miejsce przy barze, które pozwala gościom podglądać proces powstawania dań.
Dzięki zastosowaniu metalowych konstrukcji oraz zasłon możliwe stało się również wydzielanie niektórych przestrzeni w celu stworzenia bardziej kameralnej i intymnej atmosfery. W efekcie udało się spełnić marzenie inwestorki o miejscu, w którym kilkadziesiąt osób może jednocześnie cieszyć się dużym komfortem. Uporządkowanie przestrzeni pozytywnie wpłynęło także na wygodę pracowników. Projekt uwzględnił bowiem praktyczne ciągi komunikacyjne pomiędzy strefami, co pozwala sprawie i bezpiecznie poruszać się po lokalu.
Wysmakowane detale – przemyślana identyfikacja wizualna restauracji
Od początku współpracy właścicielka restauracji Maiki Sushi oraz architektka były zgodne, co do jednego: wnętrze miało wypełnić jakościowe i dobre wzornictwo. Przykładem takich elementów są m.in. stoły i krzesła polskiej produkcji, wykonane z dębowego drewna. Trwałe materiały w połączeniu z wysmakowanymi formami sprawiły, że aranżacja nie wymagała dodawania wielu dekoracji. Całość doskonale zwieńczył prosty, a przy tym niezwykle urokliwy motyw ryb, wyeksponowany na jasnej ze ścian.
Do rozpoznawalnych szczegółów należy także umieszczone nad barem duże logo, które wpisuje się w estetykę całego wnętrza. Uzupełnienie aranżacji stanowią żywe rośliny, które wprowadzają harmonijny i przyjemny klimat, a przy tym pełnią praktyczną funkcję oczyszcza powietrza i wyznaczają granice między strefami. Dzięki dobranym „w punkt” detalom, przytulne wnętrze japońskiej restauracji w centrum Kutna zapada w pamięć, a tym samym zapisuje się na gastronomicznej mapie lokalnej społeczności.
Zobacz również:
- Rosa przy Grunwaldzkiej we Wrocławiu – minimalizm ze szczyptą różu
- „Muszelka” – kawiarnia na Saskiej Kępie inspirowana morskimi motywami