Wnętrze domu pod Gdańskiem dla rodziny z dwójką dzieci

Wnętrze domu pod Gdańskiem zostało zaprojektowane dla wspaniałej rodziny z dwójką dzieci. Klienci na pierwszym spotkaniu pokazali przykładowe realizacje i materiały, które im się podobają. Wśród inspiracji było wiele zdjęć przedstawiających wnętrza w stylu industrialnym, a z drugiej strony pojawiały się przestrzenie bardziej eleganckie z elementami marmurowymi. Szybko padło pytanie od strony klientów: „Czy beton można połączyć z marmurem?” Po chwili zastanowienia Maria Nielubszyc z pracowni PURA design stwierdziła: „A czy ktoś powiedział, że nie można?”. I tak właśnie powstał ten projekt!

Wnętrze domu pod Gdańskiem – elegancki loft

Maria Nielubszyc zaprojektowała elegancką przestrzeń, w której elementy industrialne takie jak czarne, metalowe wykończenia w meblach czy płytki z betonowym wzorem, łączą się z marmurem. Stonowane kolory i szarości są przełamane delikatnymi pastelowymi odcieniami.

Wnętrze domu pod Gdańskiem projektu PURA design
Szare ściany w salonie domu w Gdańsku

W salonie przy kominku powstała wygodna przestrzeń wypoczynkowa dla całej rodziny. Obraz „Gra” autorstwa Katarzyny Środowskiej z gdańskiej Galerii Sztuki Glaza Expo Design stanowi główny akcent kolorystyczny nad kanapą. Tłem dla całej aranżacji są ściany w betonowym tynku dekoracyjnym. Przestrzeń salonu dopełniły dodatki ze sklepu Lumann Design, czyli koralowy wazon i filiżanki polskiej marki Modus Design.

Aneks kuchenny z wyspą

W aneksie architektka zaprojektowała wyspę kuchenną z elementami wykonanymi z konglomeratu w marmurowy wzór. Nad wyspą zawisła metalowa konstrukcja z czarnych profili, w którą został wbudowany okap. Można przechowywać na niej zioła i przyprawy, które są zawsze pod ręką podczas gotowania. Kuchnia jest utrzymana w białej kolorystyce połączonej z delikatnym niebieskim odcieniem. Kontrastujące czarne dodatki takie jak uchwyty, bateria kuchenna czy ciekawa lampa marki Step Into Design sprawiają, że przestrzeń jest bardziej wyrazista. W jadalni długi stół z jasnego drewna stanowi idealne miejsce do rodzinnych posiłków i nie tylko.

Niebieska ściana w kuchni w projekcie PURA design
Aneks kuchenny z wyspą w projekcie PURA design

Beton i marmur w łazience

W łazience z wanną pozornie kontrowersyjne połączenie płytek betonowych z płytkami z marmurowym wzorem okazało się idealnie do siebie pasować. Surową szarą ścianę z lustrem zestawiono z szafką umywalkową w pastelowym, różowym kolorze! Całość jest bardzo spójna i idelnie wpisuję się w stylistykę całego projektu.

Wanna wolnostojąca w eklektycznej łazience
Beton i marmur w projekcie łazienki

„Myślę, że udało mi się uzyskać nietuzinkowy projekt, właśnie poprzez takie kontrastujące ze sobą zestawienia. Życzę sobie jeszcze więcej takich odważnych klientów, z którymi będę mogła realizować kolejne wyzwania projektowe” – mówi Maria Nielubszyc z pracowni PURA design.


Projekt: PURA design | puradesign.pl
Zdjęcia: Karolina Chęcińska

Zobacz również: Loftowe wnętrza we Wrocławiu | Przebudowa wnętrz domu na warszawskim Wilanowie

Szare ściany w salonie domu pod Gdańskiem
braz „Gra” autorstwa Katarzyny Środowskiej z gdańskiej Galerii Sztuki Glaza Expo Design na ścianie w salonie
Błękitne fronty szafek kuchennych
Jasno-błękitne fronty szafek w kuchni
Jasne szafki i błękitne ściany w kuchni
Biała umywalka z czarną baterią w łazience
Okrągłe lustro na ścianie w łazience
Łazienka w stylu industrialnym w projekcie PURA design
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter