Wnętrze hotelowej restauracji

Hotel Ratuszowy położony jest w samym sercu Chojnic, pomiędzy XVI-wieczną bazyliką a zabytkowym ratuszem. W podziemiach hotelu mieści się nowo powstała Restauracja AHA. Za projekt odpowiedzialna jest Justyna Kasperska z pracowni Just Interiors.

Wnętrze hotelowej restauracji, które nawiązuje do zabytkowego otoczenia, zyskało nowoczesną formę. Jednym z głównych wyzwań dla Architekta wnętrz i Inwestora było stworzenie przestrzeni, która sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, podczas hotelowych śniadań jak i wieczorem. Dominującym motywem są tu podświetlane piwniczne wnęki wyłożone nieregularną tapetą (w projekcie wykorzystane są tapety z oferty Just Interiors) oraz wysokiej jakości kanapy o prostych formach zaprojektowane i tapicerowane specjalnie dla tego projektu. Idealnie komponują się ze spokojnym szaro-czarnym wyposażeniem z mocnymi dodatkami w kolorze fuksji, w tym z bardzo industrialnym barem. Całość uzupełnia oryginalne oświetlenie: nowoczesne, zabawne lampy Ligne Roset zawieszone centralnie nad stołami oraz miedziane kule w strefie baru. Oświetlenie gra w tym klimatycznym wnętrzu niezwykle ważną rolę, ponieważ w podziemnej restauracji jest ograniczony dostęp do światła dziennego.

Ciekawym akcentem restauracji hotelowej są także obrazy grafika Igora Morskiego z kobiecym motywem oraz tapety podkreślające nowoczesną prostotę i elegancję wnętrza czyniąc z niego idealne miejsce zarówno dla gości hotelowych jak i dla mieszkańców miasta.

Zdjęcia: Magdalena Łojewska

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter