Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup

Polska marka noo.ma zaprasza do wnętrza Pernille Baastrup, specjalistki e-commerce i digtal marketingu, która mieszka w spokojnym, przestronnym mieszkaniu w kopenhaskiej dzielnicy Østerbro.

Zajrzyj do mieszkania bloggerki Pernille Baastrup

Marka noo.ma przeprowadziła interesującą rozmowę z Pernille Baastrup, która zdradziła swoje ulubione sposoby na stylizację wnetrz, opowiedziała o ulubionych miejscach w Kopenhadze oraz o historii swoich vintage mebli i akcesoriów.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup

Opowiedz nam trochę o sobie – gdzie się wychowywałaś?

Urodziłam się w centralnej części Jutlandii, gdzie wychowywałam się w tradycyjnej rodzinie. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziłam się do Aarhus, drugiego największego miasta w Danii, gdzie mieszkałam przez kilka lat zanim przeprowadziłam się do Kopenhagi, gdzie studiowałam. Mam licencjat z filologii duńskiej i magistra z Digital Design. Aktualnie pracuję w branży biżuteryjnej jako specjalista ds. marketingu.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup - białe wnętrza z obrazami na ścianie

Jeśli miałabyś wybrać trzy ulubione miejsca w Kopenhadze, to które byś wskazała?

Jedne z moich ulubionych miejsc znajdują się przy Jægersborggade, która jest małą, brukowaną uliczką z kawiarniami, pysznymi restauracjami i małymi designerskimi sklepami. Lubię także plac Black Square, który jest częścią większego parku, rozciągającego się przez dzielnicę zwaną Nørrebro. Wiosną drzewa stają się różowe, a jesienią plac pokryty jest czerwonymi liśćmi, dzięki czemu to miejsce jest zawsze tak kolorowe. Uwielbiam także Fælledparken, który jest największym parkiem w Kopenhadze. Spędziłam tam wiele godzin spacerując, szczególnie podczas urlopu macierzyńskiego z synkiem w wózku, dzięki czemu mam do niego jeszcze większy sentyment.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup - jasne meble w jasnym wnętrzu

Czy męczy Cię czasem miejskie szaleństwo? Czy jest jakieś miejsce, do którego uciekasz?

Uwielbiam Kopenhagę, ale to miasto może być czasem również bardzo niespokojne. To takie odświeżające, kiedy mogę pojechać do letniego domku moich rodziców nad Morzem Północnym. Panują tam bardziej surowe warunki, często jest też bardzo wietrznie. Lubię spacerować wzdłuż morza i oczyścić tym samym swoją głowę. Czas stoi tam w miejscu, a ludzie żyją powolnym życiem. To duża odmiana od życia w Kopenhadze, gdzie wszyscy zawsze gdzieś się spieszą.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup

Jakie są Twoje ulubione sposoby stylizacji wnętrz?

Moja metoda jest zasadniczo bardzo prosta: oczyść przestrzeń. Lubię kiedy każdy przedmiot w moim domu cechuje wartość funkcjonalna lub personalna. Dlatego też, staram się otaczać rzeczami, które są ważne, a pozbywać się tych, których nie potrzebuję. Jestem trochę jak Maria Kondo w tym zakresie, ale naprawdę uważam, że ten sposób dekorowania może być bardzo wyzwalający.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup

Lubię kiedy każdy przedmiot w moim domu cechuje wartość, funkcjonalna lub personalna. Dlatego też, staram się otaczać rzeczami, które są ważne – Pernille Baastrup.

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup - obrazy na ścianie w pokoju

Widzimy wiele współczesnych produktów w Twoim mieszkaniu. Wśród nich zauważyliśmy też oryginalne meble i akcesoria vintage – czy kryje się za nimi jakaś historia?

Większość naszych starych mebli i akcesoriów to pamiątki rodowe, jak na przykład komoda z drewna tekowego, czy miska z Royal Copenhagen, która pochodzi od moich dziadków. Przedmioty te przypominają mi o mojej babci, która zmarła w zeszłym roku. Bardzo lubię myśleć, że pamięć o niej ciągle w nich żyje.

Zobacz również: Dom Kampinos, czyli mix polsko-duński | Mieszkanie nawiązujące do estetyki Bauhausu

Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup - drewniana podłoga w jasnych wnętrzach
Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup - stolik przy łóżku w sypialni
Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup
Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup
Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup
Wnętrze mieszkania duńskiej bloggerki Pernille Baastrup
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter