Wnętrze modernistyczne – oszczędne w kolory i ozdoby

Nieregularna, surowa bryła budynku stała się dla architektów z Widawscy Studio Architektury inspiracją do kształtowania wnętrza domu. Dom znajduje się w północnej dzielnicy Gliwic – Żernikach. Długa, wąska i dynamiczna bryła budynku wyrasta przy ulicy wśród tradycyjnej architektury niczym dzieło sztuki, a za jej projekt architektoniczny odpowiada zewnętrzny architekt Urszula Różańska -Owczarek.

Dla Widawscy Studio oczywistym było odzwierciedlenie charakteru bydynku i jego dynamiki w kształtowaniu układu funkcjonalnego domu. Zaplanowano wnętrze modernistyczne – oszczędne w kolory i ozdoby, postawiono na wydobycie form i materiałów we wnętrzu. Na podłodze zastosowano posadzkę z polerowanego betonu, a wszystkie ściany w domu zostały pomalowane na kolor biały. Biel dominuje również w przypadku dynamicznych i nieregularnych zabudów meblowych, które zostały precyzyjne zaprojektowane przez architektów.

Jedynym akcentem kolorystycznym wnętrza domu są kolory: miętowy i turkusowy – wybrane przez Inwestorkę. Jasne przestronne wnętrze zamieszkuje 5-cio osobowa rodzina, dla której praktyczność połączona z dobrą jakością designu była priorytetem podczas współpracy z architektami z Widawscy Studio Architektury.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter