Wnętrze z baśniowym widokiem na historyczne miasto

Osadzone w idyllicznym krajobrazie Karyntii, z baśniowym widokiem na historyczne miasto Friesach i niekończące się pasma górskie. Miejsce, które zaprasza do bycia obecnym i sprawia, że aktywnie połączysz się z naturą. To właśnie tutaj w St. Salvador, w Austrii duet kreatywny Kathrin i Bernhard Schluga stworzył przestrzeń, w której lokalność spotyka się z globalnością, pozwalając doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów.

Wnętrze w St. Salvador

Wraz z początkiem pandemii Kathrin i Bernhard opuścili Berlin i wrócili w swoje rodzinne strony Karyntii, aby zająć się odbudową domu i farmy, którą odziedziczyli. Wspólnie postanowili, że w St. Salvador zaprojektują samowystarczalne i zrównoważone miejsce, w którym będzie można odpocząć, skupić się na konkretnym pomyśle lub ważnym projekcie. W tej odosobnionej lokalizacji w środku Europy w otoczeniu natury, gdzie można cieszyć się ciszą, zresetować, naładować baterie i pobudzić swoją kreatywność.

Przestronna kuchnia z frontami marki FRØPT
Przestronna kuchnia połączona z salonem

Początki najstarszego budynku, którym znajdowała się dawniej stajnia, szacują na początek 1800 roku. Podczas projektowania całej tej przestrzeni ważne było dla nich otworzenie jej przy zachowaniu głównej struktury budynku. Zależało im, żeby zrobić to tak prosto, jak to tylko możliwe, dlatego wykonali tylko kilka kluczowych zmian, takich jak na przykład szklany front budynku.

Doświadczenie wspólnego przebywania

Kathrin i Bernhard chcieli, aby doświadczenie wspólnego przebywania i gotowania w kuchni było zarówno dla nich, jak i ich gości wyjątkowe. Dlatego właśnie umiejscowili ją centralnym punkcie budynku dawnej stajni. W projekcie kuchni zrezygnowano z górnych szafek, dzięki czemu powstała nieprzytłaczającą wielkością zabudowa, mimo swojego dużego rozmiaru. Korpusy szafek wykonane przez miejscowego rzemieślnika zostały uzupełnione o naturalnie fornirowane fronty w kolorze Orzecha Amerykańskiego w modelu Stripe z oferty marki FRØPT. Na blat wybrali spiek kwarcowy.

Fronty polskiej marki FRØPT
Fronty w kolorze Orzecha Amerykańskiego w modelu Stripe od FRØPT

Jako że oboje pracują w branży kreatywnej, od początku projektowali wszystko sami i nie pracowali z ostatecznym planem miejsca. Ten projekt funkcjonowała jak proces, którego poszczególne etapy omawiali ze swoimi wykonawcami. W pierwszej kolejności zdjęli całą podłogę i ponownie wstawili kolumny, które podtrzymują teraz drewnianą konstrukcję budynku. Następnie otworzyli drewniany sufit na środku pokoju i powiększyli drzwi do ogrodu, gdzie teraz widać duże szklane okno. Te kroki doprowadziły ich do ostatecznego kształtu przestrzeni i przyczyniły się do jej atmosfery.

Miejsce odosobnienia i relaksu

I-am-Escape to miejsce odosobnienia i relaksu. Idealne do zresetowania umysłu i ponownego skupienia się na swoich prawdziwych priorytetach. Naszą wizją jest stworzenie miejsca, w którym lokalność spotyka się z globalnością, aby doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów; gdzie tradycyjne wiejskie i nowoczesne miejskie style życia mogą współistnieć, a także inspirować i uczyć się od siebie nawzajem. Chcemy żyć w zgodzie z rytmami natury – porami roku, wschodami i zachodami słońca, warunkami pogodowymi, cyklami roślin i zwierząt, a także naszymi; świeże powietrze i zdrowa żywność są tu na wyciągnięcie ręki – podkreślają Kathrin i Bernhard.

Wnętrze z pięknym widokiem na okolicę
Wnętrze z pięknym widokiem na okolice

FRØPT

FRØPT to marka online oferująca fronty meblowe dopasowanych do systemu METOD oraz PAX IKEA, którą założyły Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl. Dostępne kolekcje Norwegian Wood oraz Terra w swoich podstawach odwołują się do natury i bazują na szczerym i autentycznym designie. Wyselekcjonowane barwy ziemi i naturalne materiały pozwalają tworzyć prawdziwe i niewymuszone wnętrza.

Kuchnia z frontami polskiej marki FRØPT
Fronty polskiej marki FRØPT

Propozycja marki jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy przeczesują Internet w poszukiwaniu inspiracji dla swoich kuchni. Jest ona również odpowiedzią na paradoks wyboru, który zbyt duży często blokuje podjęcie decyzji.


Fronty: FRØPT | fropt.com
Zdjęcia: Tomo Yarmush | tomoyarmush.com

Zobacz również: Cherry Tree House | Odnowiona zabytkowa Villa 1906

Wnętrze z baśniowym widokiem na historyczne miasto - foto Tomo Yarmush
Fronty polskiej marki FRØPT
Wnętrze z frontami polskiej marki FRØPT
Wnętrze z baśniowym widokiem na historyczne miasto - foto Tomo Yarmush
Kuchnia z frontami polskiej marki FRØPT w kolorze Orzecha Amerykańskiego w modelu Stripe
Komplet krzeseł w jadalni
Kuchnia z frontami polskiej marki FRØPT w kolorze Orzecha Amerykańskiego w modelu Stripe
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter