Woodoo People: z potrzeby urzeczywistnienia własnych projektów

Woodoo People: z potrzeby urzeczywistnienia własnych projektów

Woodoo People tworzą Paulina i Maciek. Maciek jest architektem, Paulina historykiem sztuki i animatorem lalkowym. Pomysł na stworzenie marki wziął się trochę z chęci urzeczywistnienia własnych projektów, a trochę z potrzeby działania własnymi rękoma. Wszystko zaczęło się w trakcie urlopu macierzyńskiego, kiedy Paulina postanowiła pokonać strach przez elektronarzędziami i zapisała się na kurs stolarki do stolarni Wióry Lecą. Potem były całe stosy prób i błędów, aż do momentu kiedy pomysł stał się jasny i klarowny. Jako polska marka istnieją półtora roku. Idea, która im przyświeca – tworzyć ładne rzeczy, dość proste i klasyczne w formie, starannie wykonane, które dobrze zagrają w różnych wnętrzach i dobrze spełnią swoją rolę. Sztandarowym produktem jest lustro wiszące na skórzanym pasku. Podstawowy materiał to sklejka w naturalnym kolorze, więc spodoba się pewnie tym, którzy lubią we wnętrzach drewno. Poza tym proste, geometryczne kształty i funkcjonalność.

Wszystkie przedmioty wykonują własnoręcznie. Od momentu ich narysowania, poprzez zakup materiałów, cięcie sklejki, klejenie, szlifowanie, olejowanie, aż po szycie płóciennych worków z logo, w które pakują lustra do wysyłki. Po drodze korzystają z usług szklarza, kaletnika czy pomocy zaprzyjaźnionej stolarni, która udostępnia im takie maszyny, których sami nie posiadają, jednak tak dużo jak to możliwe robią sami.

W przyszłości chcieliby skupić się głównie na lustrach. W planach mają nowe modele – duże lustro, w którym przeglądać się można w całej postaci, a także mniejsze formy, lustra do makijażu, które można postawić na toaletce, stole czy biurku, na stałe lub wtedy kiedy jest potrzebne.

Pierwsze i jednocześnie najbardziej popularne wśród lustrzanych modeli to Lustro na pasku No. 1 i Lustro na pasku No. 2. Klasyczna, okrągła forma i naturalne materiały – rama wykonana ze sklejki i skórzany pasek biegnący wokół, służący jednocześnie jako zawiesie. Dwukrotnie olejowana rama, sprawdzi się zarówno w przedpokoju, sypialni czy salonie, jak również w łazience.

Lustra na pasku wykonywane są również w innych kolorach – mogą być olejowane na czarno lub lakierowane na biało. Istnieje również opcja ługowania – wówczas sklejka jest delikatnie wybielona, nie zmienia również koloru w trakcie upływu czasu. Ostatnio w ofercie pojawiły się także lustra o nieregularnych, organicznych kształtach – Body 1 i Body 2.

Oprócz luster tworzą także skrzynki na kółkach, służące do przechowywania rozmaitych przedmiotów, a także skrzynki na zioła czy kwiaty. W zorganizowaniu życia domowego pomoże kredowa tablica z korkiem, na której można zostawić wiadomości dla współdomowników. Wśród nowości znaleźć można listowniki – organizery, które mają za zadanie okiełznać biurkowy bałagan.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter