Woody Woody: minimalizm i naturalne drewno

Woody Woody to młoda marka rodzinnej manufaktury stolarskiej działającej na rynku polskim od ponad 30 lat. Oferowane przez nich lampy, meble i drobne akcesoria domowe, łączą w sobie inspirację ukochaną Skandynawią, minimalizm i uwielbienie naturalnego drewna. Funkcjonalność jest dla nich równie ważna co estetyka projektu, stąd wiele mniejszych lub większych autorskich rozwiązań w naszych produktach.

Projektanci marki starają się aby wyróżnikiem każdego projektu czy gotowego produktu była najwyższa jakość wykonania i wykorzystanych materiałów oraz możliwość nadania mu osobistego charakteru dlatego oferują kilka kolorów abażurów, kabli i dostosowanie wymiarów produktu do indywidualnych wymagań.

Zobaczcie kilka wybranych projektów Woody Woody:

Lampa Tripod

Lampa Tripod to klasyka stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Wykonana jest z litego drewna w 5 gatunkach do wyboru np. dąb lub orzech amerykański. Model wyróżnia m.in. ukrycie kabla w jednej z nóg co nadaje tej formie przejrzystości i podkreśla jej minimalistyczny i elegancki styl. Lampę Tripod oferują w 200 kombinacjach – poza gatunkiem drewna, jest możliwość wyboru z pośród 8 kolorów abażuru i 5 różnych kabli w oplocie.

Suszarka 156

Suszarka 156 stanowi wizytówkę Woody Woody czyli połączenie funkcjonalności ze skandynawską estetyką. Produkt unikatowy, budzący same pozytywne emocje wśród stykających się z nią osób. Jej nazwa wynika z zamiłowania współautorki projektu do liczb i liczenia wszystkiego dookoła – w tym pojemności sznurków suszarki, bowiem mieści ona 156 skarpetek. Wykonana jest z lekkiego drewna jaworowego i sznurka w wybranym energetycznym kolorze. Wyjątkowo miły dla oka sprzęt niezbędny w każdym domu. Prosta w obsłudze, stabilna i lekka. Dla Woody Woody ten projekt ma szczególne znaczenie ponieważ w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania marki.

Lustro Blossom

Wiecznie kwitnące lustro z ramą z litego drewna dębowego, ozdobione jest oryginalnym elementem w postaci szklanego flakonu na kwiaty. Idealne do przedpokoju, nad komodę lub jako element toaletki. Flakon znajduje się w drewnianym pierścieniu, pozwalającym na łatwe wyjęcie i np. napełnienie go wodą. Funkcjonalność i estetyka w jednym.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter