Współmorze – hasło Gdynia Design Days 2022

Podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days, która startuje już 2 lipca, wszystkie działania będą oparte na interpretacji hasła współmorze. Jest ono wynikiem ewolucji naszych działań oraz dodania do nich kilku nowych wątków. Nie chcemy całkowicie odcinać się od tego, co było. Kontynuujemy idee wspólnotowości. Tym razem jednak dodajemy to, co dla nas lokalne – kontekst morza.

Zrównoważona gospodarka morska

Od zawsze ludzie zamieszkujący tereny nadmorskie, czerpali z jego zasobów i możliwości, jakie daje. Morza dostarczają pożywienia i stanowią szlak transportowy. Ale czy korzystamy z tych możliwości mądrze?

Współmorze - hasło Gdynia Design Days 2022
Współmorze – hasło Gdynia Design Days 2022

Alternatywne materiały

Wiadomo już, że produkcja nowych tworzyw na szeroką skalę to generowanie kolejnych odpadów, na które nie możemy sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to konieczne. Akweny wodne są bogate w zasoby, pozwalające na redukcję śmieci. Wykorzystywać możemy zarówno zupełnie nowe, alternatywne tworzywa, jak i przetwarzać już istniejące odpady.

Kontakt z naturą

Przebywanie nad morzem uczy wielu ważnych umiejętności. Pierwszą z nich jest spowolnienie, które wymusza na nas kontakt z naturą. Kolejna to nauka obserwowania zmian klimatycznych – tutaj ich postęp widoczny jest z roku na rok. Ostatnia to zdolność do szybkiego przystosowywania się do zmian, które wymuszane są przez żywioł wody i wiatru.

Współmorze - hasło Gdynia Design Days 2022
Współmorze – hasło Gdynia Design Days 2022

Z nad morza, czyli skąd?

Rozmowa na temat wspólnoty oraz morza nasuwa pytanie, kim są tutejsi mieszkańcy? Co ich wyróżnia? Co łączy? Z czym się utożsamiają? Jak morze kształtuje życie ludzi? Jak patrzą na Bałtyk? To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas Gdynia Design Days 2022 pod hasłem współmorze.


Gdynia Design Days 2022
Kiedy:
2 – 10 lipca 2022 roku

Zobacz również: Łódź Design Festival 2022 pod hasłem RE:GENERACJA | Wystawa ANTONI GAUDÍ w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter