Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni

Sofa w salonie, tak jak stół w kuchni, skupia ważną część życia domowników. Jest miejscem spotkań, zabawy, odpoczynku. Strefę wypoczynkową urządzamy inaczej, jeśli ma służyć jednej osobie, a inaczej, gdy domowników jest kilkoro. Na co więc zwrócić uwagę, gdy wybieramy meble tapicerowane do salonu?

Wybieramy meble tapicerowane do salonu

Gdy urządzamy przestrzeń tylko dla jednej osoby, to jej możemy podporządkować całą strefę wypoczynkową. Najważniejsze, by zwrócić uwagę na wygodne siedzisko oraz oparcie mebla, które będzie sprzyjać wypoczynkowi w różnych pozycjach. Istotne są także jego gabaryty, zwłaszcza jeśli mamy do urządzenia mniejsze wnętrze.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni

Jeśli ze strefy wypoczynkowej będzie korzystać para o różnych przyzwyczajeniach lub rodzina z dziećmi, to dobrym rozwiązaniem będą meble modułowe. Można je dowolnie konfigurować i dostosowywać do potrzeb wszystkich domowników. W takich sytuacjach sprawdzą się też sofy kameleony, które można ustawiać pod różnymi kątami. Wtedy domownicy, w zależności od sytuacji, będą mogli spędzać czas razem lub osobno.

Podstawy i dodatki

Jeśli mebel pozwala dodatkowo na rozstawienie modułów, tak jak w przypadku kolekcji Pelo od VOX, będzie to niepodważalny atut, który przyda się podczas wieczornych spotkań ze znajomymi.

Przykładem mebla, który możemy dostosować do zmiennych warunków, jest też Slide od VOX. Może być klasyczną sofą lub dwustronną kanapą, gdy domownicy mają ochotę posiedzieć osobno, ale zachowując bliskość. Po pełnym rozłożeniu może również służyć jako miejsce do spania.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni - szary narożnik w salonie

Aby wnętrze było kompletne, w strefie wypoczynku w salonie przydadzą się stoliki kawowe. Wspierają funkcjonalność tej przestrzeni, mogą służyć za miejsce przechowywania podręcznych rzeczy czy też odgrywać rolę dekoracji. Bardzo ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych oraz dobranie dodatków, dzięki którym wnętrze będzie bardziej przytulne.

Dobra tkanina to podstawa

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tkaniny do mebla tapicerowanego? Powinien to być materiał miły w dotyku, dobrze układający się na meblu. Absolutnie nie może się na nim odkształcać ani marszczyć.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni - musztardowa sofa w salonie

Odnalezienie wszystkich tych cech w tkaninie, która będzie atrakcyjna cenowo, jest niełatwe. Warto więc szukać takich, które są mieszanką włókien naturalnych (takich jak np. bawełna, len) i włókien sztucznych (np. wiskoza). Te drugie sprawią, że tkanina nie będzie się odkształcać i będzie łatwiejsza w konserwacji – doradza Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni - Małgorzata Bernady

Jeśli w domu mamy czworonoga, warto wybrać tkaninę z dodatkowymi apreturami, czyli powłokami chroniącymi materiał przed zabrudzeniami. Pozwalają one też na częste, miejscowe czyszczenie obicia. Ale najważniejsze w użytkowaniu mebli tapicerowanych jest ich regularne, dokładne odkurzanie.

Meble tapicerowane – świetny wybór do sypialni

Meble tapicerowane przeważnie towarzyszą nam w salonach. Jednak równie dobrze prezentują się w sypialni. Łóżko tapicerowane pomaga stworzyć niezwykle przytulne i komfortowe miejsce do odpoczynku. Miękkie oparcie pozwala na wygodne siedzenie na łóżku – na przykład podczas lektury przed snem. Na tradycyjnym posłaniu nie jest to tak łatwe w realizacji.

Łóżko tapicerowane to w pewnym sensie spełnienie marzeń z wakacyjnych podróży, kiedy w pokojach hotelowych mieliśmy okazję wypocząć w bardzo wygodnych warunkach. Takie łóżko występuje przeważnie w parze z wygodnym, często wielowarstwowym materacem. Daje to poczucie wyjątkowego komfortu, pozwala się w nim zatopić jak w bezpiecznym gnieździe – ocenia Małgorzata Bernady.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni - szare łóżko w sypialni

Jedną z ciekawszych propozycji, które pomogą w realizacji tego marzenia, jest łóżko Harmonic marki VOX, zaprojektowane przez Joannę Leciejewską. Szare lub beżowe obicia harmonijnie wkomponują się w wystrój każdej sypialni. Co więcej, łóżko wyposażone jest w ogromny pojemnik, który pomieści przedmioty nawet o dużych gabarytach. Staje się więc idealną pomocą w utrzymaniu porządku w miejscu wypoczynku.

Wybieramy meble tapicerowane do salonu i sypialni -

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter