Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI

Stonowane, wyszukane, modne – stylistyka mebli dziecięcych coraz pewniejszym krokiem podąża za wnętrzarskimi trendami. Ich producenci skutecznie udowadniają, że pokoje dzieci nie muszą razić jaskrawością kolorów, wymyślnymi formami czy ozdobami przeniesionymi jeden do jednego z komercyjnych produkcji filmowych. Takie  podejście bliskie jest też Katarzynie Kozłowskiej – pomysłodawczyni i głównej projektantce marki ILUSI. Jej kolekcja mebli dla dzieci jest równie stylowa, co te, które tworzy z myślą o ich rodzicach. I to nie jedyny ich atut. Minimalistyczny design zyskuje nowy wymiar dzięki sensorycznym frontom, które pozwalają najmłodszym użytkownikom obcować z nimi nie tylko za sprawą zmysłu wzroku, ale też dotyku. ILUSI zaprasza do magicznej krainy wrażeń!

Dotknąć designu – wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI

Dzieci poznają świat na tysiąc sposobów, wykorzystując do tego wszystkie swoje zmysły. Dlaczego nie pomóc im w tym, projektując meble, które nie tylko dostarczają bodźców wzrokowych, ale też dotykowych? Meble dziecięce ILUSI obok funkcji użytkowej w ramach przechowywania oraz wyjątkowej estetyki ponadczasowego designu, starają się wzbudzić ciekawość użytkowników innowacyjną przestrzenną formą frontów.

Dzięki temu dzieci mogą czerpać doznania na wielu płaszczyznach: poczuć różnicę faktur, trójwymiarowość elementów, obserwować załamujące się światło. Dzięki sensoryce odkrywają mebel na nowo, wchodząc z nim w reakcję na różnych poziomach. Rodziców małych posiadaczy serii Senso Kids zapewne ucieszy informacja, że wszystkie ręcznie szlifowane detale mebli wykonane są precyzyjnie z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyjaznych dzieciom i środowisku.

Dodatkowym atutem jest fakt, że marka stawia na polskich projektantów, a wszystkie jej produkty wytwarzane są z rodzimych surowców.

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids

Małe meble o wielkim znaczeniu

W kolekcji Senso Kids nie mogło oczywiście zabraknąć głównego bohatera dziecięcej wyobraźni. Podwójną szafę i komodę zdobią uproszczone w formie misiowe pyszczki, a na pojedynczej szafie usadowiły się aż dwa niedźwiadki: duży i mały.

To, co łączy te i inne meble z kolekcji dziecięcej to kontrastowa kolorystyka bieli i czerni oraz sensoryczny front minimalistycznej formy. Trójwymiarowość motywu zachęca do bezpośredniego obcowania z obiektem, wspomagając tym samym rozwój najmłodszych użytkowników. To może być początek pięknej przyjaźni!

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids

Obok najbardziej popularnej kolekcji Teddy z misiem w roli głównej, ILUSI zaprosiło do „współpracy” także innych jego znajomych. W serii Hedgehog obejmującej komody spotkamy jeże, które ze swej kłującej natury są niezmierzonym źródłem doznań sensorycznych.

Obok przyjemnych w dotyku igiełek nie sposób przejść obojętnie. I o to chodzi! Jest też okrąglutka sowa – kolekcja Owl – na pojedynczej komódce; minimalistyczny ryjek świnki – Piggy – na jej podwójnym odpowiedniku oraz rozłożysty motyl – Butterfly – który przysiadł na serii komód z półkami i szufladami. A gdyby tego było mało, niebawem kolekcja powiększy się o nowe elementy – łóżka i stoliki, które dopełnią zestawy.

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids

Meble z serii Numbers

Ta gromada to świetni nauczyciele wartościowego wzornictwa, a aspekt edukacyjny szczególnie wyraźny jest w ostatniej z serii – Numbers. To szafa, która sprzyja nauce liczenia – od jednego do dziesięciu kropek umieszczonych na froncie – oraz dwie komody przedstawiające liczby w języku Braille’a.

Pozostałe serie także występują w wersji z napisami nazw zwierząt wytłoczonych pismem dla niewidomych i niedowidzących, ponieważ założycielka ILUSI, Katarzyna Kozłowska, chce wychodzić naprzeciw szczególnym potrzebom małych użytkowników. Świadczy to o też wyjątkowej spójności filozofii marki, która udowadnia, że dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze. Także najlepszy design.

Zobacz również: Kolekcja mebli dziecięcych Swing od marki Pinio | Makio Hasuike i wyjątkowy projekt dla ARAN Cucine

Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Wyjątkowe meble dziecięce marki ILUSI Senso Kids
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter