Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept

Londyńska pracownia projektowa Sella Concept stworzyła swoją pierwszą kolekcję mebli, czyli serię ręcznie wykonanych taboretów o zaokrąglonych kształtach inspirowanych kąpiącymi się w stawie Hampstead Heath’s.

Sella Concept to studio założone przez Tatjanę von Stein i Gayle Noonan. Do tej pory pracownia tworzyła meble jedynie na potrzeby własnych projektów wnętrzarskich. Zaprojektowane przez nie taborety to pierwsze produkty dostępne w ogólnej sprzedaży. Pracując nad realizacjami dla klientów komercyjnych i indywidualnych, projektantki dostrzegły szansę na wykorzystanie w nich tworzonego przez siebie taboretów.

Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept

Tworząc naszą unikalną i stylową serię taboretów, chciałyśmy zapełnić lukę na rynku. Uważamy, że każdy mebel może być wykorzystywany przez długi czas. Wprowadzenie do sprzedaży siedziska, które może być wykorzystywany zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i komercyjnych, wydawało nam się bardzo ciekawym pomysłem – mówi Gayle Noonan.

Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept

Sella Concept i wyjątkowy projekt taboretu

Noonan i von Stein są stałymi bywalczyniami kąpieliska w północnym Londynie. Projekt taboretów jest swego rodzaju hołdem oddanym innym plażowiczom. Każdy z elementów wykonany jest z ręcznie toczonego drewna tulipanowca i wykończony kamiennym kompozytem w odcieniu, który projektantki zdecydowały się dopasować do „jasnozielonych wód stawu”.

Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept

Duet projektantek współpracował z fantastycznymi rzemieślnikami, którzy pomogli im zgłębić wymagającą sztukę korzystania z krzywizn. Właśnie ta umiejętność pozwoliła im na uzyskanie wyjątkowego kształtu projektowanego przedmiotu. Proces wykańczania gładkich kamiennych powierzchni zajmuje trzy dni. Taborety są następnie wykańczane poduszką z tkaniny z londyńskiego studia tekstylnego Tibor.  Produkty zostały po raz pierwszy wystawione na targach Decorex. Są produkowane na zamówienie, dzięki czemu Sella Concept może dostarczać produkty bezpośrednio do klientów indywidualnych i komercyjnych.

Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept

Pracownia Sella Concept

Sella Concept została założona przez Noonan i von Stein w 2016 roku. Pracownia tworzy wnętrza handlowe i komercyjne, takie jak restauracje, bary, hotele i kluby.

Zobacz również: Kateryna Sokolova i projekt Capsule dla marki Casala | Kolekcja Grand Slam od TON

Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept
Wyjątkowy projekt taboretów od Sella Concept
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter