Wystawa „Jej portret” w Galerii Stalowa

9 listopada 2022 roku o godz. 19.00 w Galerii Stalowa odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej “Jej portret”! Swoje prace zaprezentuje aż 18 artystów w tym m.in. Dominika Kędzierska, Marek Działek i Agnieszka Żak-Biełowa. Wystawa potrwa do 10 grudnia bieżącego roku.

Wystawa „Jej portret”

Jedną z głównych bohaterek wystawy będzie Dominika Kędzierska (ur. 1996) – malarka pochodząca z Rzeszowa. Artystka tworzy w nurcie fotorealizmu, a jej prace charakteryzują się łączeniem wizerunków kobiet z przedstawieniami naturalnych krajobrazów. Kędzierskiej udało się wypracować własny, unikalny styl, w którym dbałość o szczegóły łączy się ze stonowaną, kojącą paletą barw. Na wystawie “Jej portret” zostaną zaprezentowane prace z cyklu “Reflections” ukazujące kobiece wizerunki na tafli wody.

Dominika Kędzierska na tle obrazu Reflection XII
Dominika Kędzierska na tle obrazu Reflection XII

“Cykl ,,Reflection’’ zainspirowała wizyta w Musee de l’Orangerie w Paryżu. Ogromne wrażenie wywarły na mnie ,,Nenufary” – kilkumetrowe płótna autorstwa Claude Moneta. Format prac również jest większy niż zazwyczaj. Obrazy mają ponad metr szerokości” – mówi Dominika Kędzierska.

Twórczość polskich artystów

Wśród artystów, których obrazy będziemy mieli okazję zobaczyć na wystawie, znajdą się również Agnieszka Beer, Jerzy Cichecki, Paweł Cielątkowski, Piotr Cielątkowski, Marek Działek, Ilona Foryś, Marzena Hettich-Uryszek, Piotr Kachny, Marcin Kędzierski, Włodzimierz Krężlewicz, Martyna Kublin, Jolanta Mikuła, Daria Ostrowska, Olha Tokar, Viola Tycz, Marcin Ziółkowski oraz Agnieszka Żak-Biełowa.

Dominika Kędzierska - Reflection XII
Dominika Kędzierska – Reflection XII

„Artyści portretują kobietę, nie tylko uwzględniając jej fizyczność, pokazując jej piękno i wdzięk, ale także starają się oddać jej złożony charakter. Na wystawie prezentujemy także prace ukazujące kobiece ikony współczesnej popkultury, przedstawienia feminizujące, portrety symboliczne i emocjonalne, ale również poetyckie i natchnione obrazy, ilustrujące głębię i wrażliwość psychiki” – podkreśla Konrad Kwas.


Wydarzenie: Wernisaż wystawy “Jej portret”
Gdzie: Galeria Stalowa | galeriastalowa.pl
Kiedy: 9 listopada 2022 roku o godz. 19.00
Wystawa potrwa do 10 grudnia 2022 roku

Zobacz również: Targi Jedyne w Swoim Rodzaju! Już 5-6 listopada design wraca do Katowic | Reunion na Orgatec: rozwiązania dla biur przyszłości od Nowego Stylu i Kusch+Co

Dominika Kędzierska, Reflection IV
Dominika Kędzierska na tle obrazu Reflection IV
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter