Wystawa “NÓW w Pełni” od Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło

Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło już drugi rok z rzędu organizuje przegląd najlepszych prac swoich członków. Jeśli chcecie zobaczyć ciekawe przykłady współczesnego wzornictwa, to koniecznie musicie odwiedzić wystawę “NÓW w Pełni”.

Wystawa “NÓW w Pełni”

Czasy pandemii wymagają specjalnego podejścia. Dlatego w tym roku przegląd odbywa się na wolnym powietrzu w Pasażu Wiecha Wiecheckiego. Do 24 października w witrynie  C&A Domu Towarowego Centrum można oglądać mistrzowskie prace rzemieślników powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie “NÓW w Pełni” znajdują się obiekty z siedemnastu pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i materiałach. Wszystkie prezentują najwyższy poziom wykonania.

Wystawa “NÓW w Pełni” od Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło - foto Radek Zawadzki

Są wśród nich meble (Square Drop, Aleksander Oniszh, Wood Workshop, The Whole Elements), tkaniny (Cottongrass, In weave, Tartaruga), ceramika (Olga Milczyńska, Mosko, Hadaki, Ende), przedmioty stricte użytkowe jak nóż (Kłosy) czy podpórki do książek (Kuźnia Skały), przedmioty do wnętrza (Maciej Gąsienica Giewont) jak i akcesoria osobiste (Karina Królak, Wenska).

Szczególnie interesującym obiektem pokazującym jak kreatywnie można podejść do tematu recyclingu jest torebka ze skorupy kraba Magdaleny Maślerz. Wystawa oddaje pełnię tego, co w polskim rzemiośle najlepsze : jakość, oryginalne podejście do formy i świadome, odpowiedzialne wobec środowiska zużycie materiału. Unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej. Warto to ocenić samodzielnie!

Wystawa “NÓW w Pełni” od Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło - foto Radek Zawadzki

Stowarzyszenie NÓW. Nowe Rzemiosło

NÓW. Nowe Rzemiosło to organizacja zrzeszająca współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji. Rzemieślników, których produkty odznaczają się najwyższą jakością, dbałością o detal i oryginalnością.

Wystawa “NÓW w Pełni” od Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło - foto Radek Zawadzki

Połączyła ich praca dłoni. Projektowanie i wytwarzanie produktów rzemieślniczych są wynikiem doświadczeń opartych na niezliczonych próbach, błędach i równie wielu wspaniałych sukcesach. Ich praca jest ciągłym poszukiwaniem. To związek między myślą i tworzeniem, ideą i wykonaniem. Twórczym działaniem i materią, uczeniem się i produkcją. Rzemiosło to ciągła współpraca z materiałem, w której dotyk pozwala nam na wyrażenie swoich koncepcji. Tutaj czas potrzebny do wykonania przedmiotu mierzony jest zmęczeniem ludzkiego ciała.

NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie z Krakowa, Łodzi, Poznania i Warszawy. Ich celem jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, propagowanie go w kraju oraz zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi.

Wystawa “NÓW w Pełni” od Stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło - foto Radek Zawadzki
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter