Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY – projekty wazonów ponad 20 polskich twórców

Wazon to obiekt wyposażenia wnętrz, na który można patrzeć przez pryzmat estetyki, a nie funkcji. Jest on ilustracją umiejętności projektanta, wyznacznikiem znajomości materiału rzemieślnika, odzwierciedleniem wyobraźni artysty. Wśród przedmiotów codziennego użytku, to właśnie wazon przez różnorodność odsłon, stałby na czele buntu.

Wystawa RIOT VASES

RIOT VASES to wystawa prezentująca różne wersje wazonów w wykonaniu ponad 20 polskich twórców o odmiennych doświadczeniach i sposobach myślenia. Dzięki ich unikatowym umiejętnościom forma użytkowa staje się obiektem artystycznym. Zestawiając ze sobą w jednym miejscu różne punkty widzenia i osobowości, pokazujemy jak jeden prosty z założenia obiekt, dzięki użyciu wielu technik i materiałów może przybierać różne formy, opowiadać inne historie, wywoływać zamieszanie.

Wystawa jest inauguracją RIOT GALLERY, miejsca manifestującego buntownicze idee, celebrującego eksperymenty oraz świeże spojrzenie na sztukę, projektowanie i rzemiosło.

Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY - projekty wazonów ponad 20 polskich twórców
Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY

Kurator – Arkadiusz Szwed

Arkadiusz Szwed to ceramik, który hakuje procesy, podważa zasady, bawi się materiałem. Zajmuje się zarówno designem użytkowym, twórczością konceptualną, jak i edukacją z dziedziny wzornictwa przemysłowego w School of Form Uniwersytetu SWPS. Prace Arkadiusza to wizualne odzwierciedlenie chaosu, który kryje się w jego głowie, w połączeniu z kolażem wiedzy technicznej, wrażliwości i kreatywności. Dyrektor artystyczny Glitch Lab.

Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY - projekty wazonów ponad 20 polskich twórców
Wystawa RIOT VASES w RIOT GALLERY

Artyści, których projekty pojawią się na wystawie: Agnieszka Bar, Adam Biegała, Marek Cecuła, Isia Czartoryska-Wójcik, Giewont Studio, Glitch Lab, Hadaki, Katarzyna Harasym, Jagoda Harton, Jarosław Hulbój, Malwina Konopacka, Kamila Loba, Pani Jurek, Monika Patuszyńska, Sebastian Pietkiewicz, Arkadiusz Szwed, Trzask Ceramics, UAU project, UROK, Aleksandra Zawistowska, Zieta Studio.

Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę 25 listopada 2023 o godz. 16.00 przy ul. Berezyńskiej 3/1 w Warszawie.


Zobacz również: JEMS Architekci i wystawa „Warstwy” w Architektur Galerie Berlin | Projekt przestrzeni wystawienniczej SAINER. KOL∞R spod kreski Biuro Kreacja

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter