Wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”.

Brakuje Wam obcowania z designem? Przed nami wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”. Poznajcie młode pokolenie polskich projektantów!

„Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”. 12 lat perspektywy stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej.

Na wystawie „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś” będziecie mieli okazję obejrzeć zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020, oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12 edycji konkursu.

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś”
„Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś”

Zobaczycie młode pokolenie polskiego dizajnu takie, jakie jest, czyli przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania. Organizatorzy pragną, aby wystawa pokazała drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich kariery.

Dwunastu tegorocznych finalistów oraz wybrani laureaci i finaliści z lat poprzednich pokażą swój dorobek projektowy, pochwalą się współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot Award, iF Award  czy Dobry Wzór IWP.

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Nie iGRAj z życiem
Nie iGRAj z życiem

Na wystawie „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś” zobaczycie ich najważniejsze projekty wdrożone do produkcji (meble, ceramikę, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.) ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Tegoroczna laureatka Oliwia Otręba, zdobyła stypendium im. Wandy Telakowskiej, za projekt elastycznej nakładki na protezę nogi „Voronoi”. Nagrodę specjalną przyznaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA zdobył Wojciech Błaszczyk za projekt głośnika „Sonda”.

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Onto
Onto

Oliwia Otreba – Cover Voronoi

Cover Voronoi to elastyczna nakładka na protezę kończyny dolnej. Nie tylko osłania elementy protezy, lecz także nadaje kształt symulujący zdrową nogę, co jest szczególnie pożądane przez pacjentów w przypadku noszenia długich spodni. Cover wyróżnia sposób mocowania, który sprawia, że produkt jest jednoelementowy i nie przemieszcza się podczas codziennego użytkowania. Inne nakładki dostępne na rynku często łączone są przy pomocy magnesów i składają się z co najmniej dwóch elementów.

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Vornoi
Oliwia Otreba – Cover Voronoi

Wykorzystanie skanu 3D (zdjęcie) pozwoliło na proporcjonalne odwzorowanie zdrowej kończyny. Technologia: druk 3D – multi jet fusion. Materiał: TPU.

Produkt niszowy ze średniej półki, personalizowany – dla pacjenta po amputacji kończyny dolnej.

Wojciech Błaszczyk – Sonda

Sonda to system głośników inspirowany statkami kosmicznymi i sondami. Urządzenie dedykowane jest miłośnikom dobrego dźwięku i designu. Sonda to innowacyjne urządzenie na rynku, nie tylko wizualnie, ale także akustycznie.

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Wojciech Błaszczyk - Sonda
Wojciech Błaszczyk – Sonda

Projekt powstał we współpracy z akustykami z Politechniki Wrocławskiej, co umożliwiło przeprowadzenie testów akustycznych urządzenia i potwierdziło poprawność działania nowatorskich rozwiązań. Zastosowanie rozpraszacza fal dźwiękowych pozwala na doskonałą słyszalność sygnału audio w zakresie 360 °.

Wstęp na wystawę „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś” jest bezpłatny.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego
ul. Świętojerska 5/7
26 II – 28 III 2021

sala Designerów

Godziny otwarcia wystawy: wtorek – niedziela 10:00 – 19:00

Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Ovel Devo
Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - KABO and PYDO
Wystawa „Young Design 2020 - Młodzi projektanci wczoraj i dziś” - Jarosław Markowicz
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter