Wystawy Gdynia Design Days 2023

Kilkanaście wystaw Gdynia Design Days 2023 to kilkanaście prób projektowego poszukiwania rozwiązań na światowe i lokalne wyzwania – zarówno te, które widzimy już teraz, jak i te, które dopiero mogą nadejść. Będą dostępne zarówno na terenie PPNT Gdynia, jak i w kilku lokalizacjach w przestrzeni miasta. Co dokładnie czeka nas w tym roku?

Gdynia Design Days 2023 – wystawy

Wśród tematów pojawią się zupełnie nowe wątki, ale także takie, które od lat towarzyszą festiwalowi – wszystkie na swój sposób odpowiadające na hasło stabilność. Nie zabraknie tu zagadnień związanych ze zrównoważonym projektowaniem, które tworzy filar Gdynia Design Days.

Community Couture - Czyste jak Bałtyk
Community Couture – Czyste jak Bałtyk

Poza tym na wystawach będzie można zobaczyć projekty dotyczące wykorzystywania naturalnych zasobów, Bałtyku, czy poszukiwań odpowiedzi na pytanie, ile przedmiotów potrzebujemy, aby żyć satysfakcjonująco. Będą rozmowy o inkluzywności, znaczeniu edukacji oraz zdrowiu psychicznym i stabilności w kontekście kondycji naszego zdrowia. Specjalne projekty czekają odwiedzających w ramach współpracy z IKEA oraz w ramach współpracy z Porsche.

Ekspozycje Gdynia Design Days 2023

Gdzie znajdziemy ekspozycje? Duża część zostanie ulokowana na terenie PPNT Gdynia. Wystawy będzie można też spotkać w kilku lokalizacjach w centrum Gdyni, dzięki czemu spacer po wystawach będzie można połączyć z wypoczynkiem nad morzem. Wystawy będą dostępne w godzinach 10:00-20:00. W tym roku kuratorzy będą obecni na wystawach. To doskonała okazja to zamienienia z nimi paru słów na temat prezentowanych projektów. Godziny ich dostępności są podane na stronie internetowej Gdynia Design Days, w opisach wystaw. Natomiast dla tych, którzy nie lubią odwiedzać wystaw w samodzielnie, przygotowane zostały spacery z przewodnikiem.

GDD - Odpady
Odpady

W ramach przedfestiwalowej rozgrzewki organizatorzy zachęcają do przypomnienia sobie wystaw z ubiegłych edycji, które znajdują się w przewodniku GDD. To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas tegorocznej edycji pod hasłem stabilność. Festiwal odbędzie się w dniach 1 – 9 lipca.


Wydarzenie: Gdynia Design Days 2023 | gdyniadesigndays.eu

Zobacz również: Paweł Matulewicz z nagrodą PRIX SARP FR 2023 | Wystawa „Dizajn w formie”

Gdynia Design Days 2023
Community Couture - Czyste jak Bałtyk
GDD - Glony
GDD - Happy Black
GDD - Narracje Sensoryczne
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter