WZ Studio i apartament z kuchnią w kolorze Very Peri

Ponadczasowe wnętrze z kolorystyczną niespodzianką w środku – tu nie ma miejsca na designerską nudę! Zobaczcie projekt 150-metrowego apartamentu, zrealizowany przez pracownię WZ Studio!

Przytulne wnętrza od WZ Studio

W nowoczesnym apartamencie zaprojektowanym dla rodziny z dwójką dzieci króluje ponadczasowy design. Inwestorom zależało na stworzeniu prostego, ale ciekawego wnętrza – w realizacji postawiono na ciekawe wzory i kolory. To wnętrze, w którym zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Przestrzeń zaprasza do środka przytulnym odcieniem szarości, połączonym z ciepłem drewna na meblach oraz podłodze. Warto dodać, że kompleksowym wykonawcą stolarki i elementów ślusarskich w tej realizacji jest Zieliński Interior.

Szara sofa w salonie w apartamencie projektu WZ Studio

W salonie uwagę zwraca sufit, który został pokryty tynkiem betonowym, a całość podkreślają wyraziste czarne linie na obszernym przeszkleniu. Uzupełnieniem aranżacji strefy dziennej są delikatne, kinkietowe oświetlenie oraz lampy z kloszami w kształcie kul. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem zastosowanym w projekcie jest obramowanie płytek wokół parkietu w salonie. To pozwala na przejście od wejścia na taras bez konieczności zdejmowania butów i obaw o intensywną eksploatację podłogi w tym miejscu.

Sypialnia z dużym łóżkiem

Sypialnia główna nie odbiega stylem od reszty apartamentu. Podobnie jak w salonie, tutaj także na głównej ścianie pomieszczenia pojawia się geometryczny motyw podzielonych przeszkleń. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzom głębi i optycznie je powiększa. Ciekawostką jest również fakt, że drzwi sypialni z jednej strony są czarne, a od korytarza białe.

Kolorystyczna niespodzianka – Veri Peri

W 150-metrowym apartamencie znajduje się kuchnia, dwie łazienki, trzy sypialnie, gabinet oraz pralnia. Zdecydowanie prawdziwą perełką i zarazem sercem tego wnętrza jest jednak kuchnia, utrzymana w odcieniu fioletu. Co ciekawe, projektantki z WZ Studio wybrały właśnie tę barwę, która później została wytypowana jako kolor roku 2022 przez Instytut Pantone. Veri Peri to niebanalne połączenie spokojnej niebieskiej barwy z domieszką dynamicznej i energetycznej czerwieni. Ten charakterystyczny odcień na szafkach kuchennych miał stanowić kontrast do neutralnych barw w salonie.

Kuchnia w apartamencie w kolorze Veri Peri

Złote detale w postaci uchwytów oraz elementów lamp dodają wnętrzu elegancji i szyku. W pomieszczeniu czuć powiew świeżości i nowoczesności, a jednocześnie prawdziwą, domową atmosferę. W oryginalnej kuchni znalazły się także płytki ułożone w rodzaj mozaiki, które pokrywają tylko część podłogi, niczym dobrze uszyty dywan.

Łazienka szyta na miarę

W obu łazienkach pojawia się ponadczasowy, energiczny odcień butelkowej zieleni. Najbardziej charakterystyczna jest jednak łazienka z wanną, w której kolorystykę ścian niejako wyznaczyła wysokość okna.

Jasna łazienka projektu WZ Studio

Ceramiczne płytki pokrywają część ściany przy wannie, a od ich granic zastosowano kolor butelkowej zieleni, który znajduje się także na suficie i meblach, utrzymując poziomą linię. Szlachetne piękno drewna łagodzi odważne barwy, a subtelne złoto na armaturze doskonale komponuje się z odcieniem ścian i bielą na funkcjonalnej zabudowie!


Projekt: WZ Studio | wzstudio.pl
Zdjęcia: Pion Poziom | pionpoziom.com
Wykonawstwo mebli: Zieliński Interior | zielinskiinterior.com

Fronty meblowe w kuchni w kolorze Veri Peri
Kolor roku Pantone 2022 Veri Peri na frontach kuchennych w apartamencie projektu WZ Studio
Przestronny salon z białą szafą projektu pracowni WZ Studio
Przestronny salon w projekcie WZ Studio
Stół drewniany w salonie w projekcie pracowni WZ Studio
Jasne płytki w łazience z czarnym grzejnikiem
Jasna łazienka projektu WZ Studio
Biała szafa w projekcie pracowni WZ Studio
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter