Wzorro Design: siedzisko w przestrzeni publicznej

Lubimy takie inicjatywy! W ramach warsztatów Dobry Tydzień Projektanta, zaproszono projektantów, aby współpracowały z dobrodzieńskimi firmami meblarskimi: Halupczok Kuchnie i Wnętrza, Meble Karliczek, Meblo Nowak oraz Kler.

Przez tydzień projektanci współpracowali z firmami nad nowymi produktami, które mogłyby uzupełnić ofertę marek. Propozycje projektowe były konsultowane z technologami i rzemieślnikami, już na etapie powstawania koncepcji, dzięki czemu można było szybko wyeliminować trudne technologicznie rozwiązania oraz wspólnie znaleźć mocne punkty projektów. Jedynym limitem był czas oraz budżet. Na prototypy firmy mogły przeznaczyć po 1000 zł. Każdy z zespołów zmagał się z innym tematem projektowym – od dekorów frontów kuchennych, przez stylizowane komody, po wygodne meble tapicerowane. Projektanci mieli okazję poznania klasycznego rzemiosła i nowoczesnych technologii produkcji mebli firm z Dobrodzienia. Dla producentów była to okazja do poznania innowacyjnego myślenia projektantów.

I tak powstało siedzisko, które jest dedykowane przestrzeniom publicznym. Za projekt odpowiedzialny jest duet Marcin Krater i Katarzyna Pełka z Wzorro Design. Może ono znaleźć swoje miejsce w hotelowym lobby, muzealnym holu, poczekalni na lotnisku. Mebel składa się z bazowego elementu – siedziska, które może być uzupełnione się o dodatkowe części – tapicerowane ekrany/oparcia, o różnych wysokościach oraz o półki/stoliki. Ekrany pozwalają na subtelne dzielenie przestrzeni pomiędzy użytkownikami, umożliwiają stworzenie bardziej intymnej atmosfery.

Elementy dodatkowe umieszczane są w szczelinach w siedzisku. Moduły można ze sobą zestawiać. Całości dopełniają poduszki dodające komfortu i wygody. W projekcie użyto wysokiej jakości plamoodpornych i hipoalergicznych tkanin oraz elementów z drewna dębowego. Nowoczesny charakter i lekkość zostały uzyskane dzięki regularnym przepikowaniom tapicerki.

Współpraca: Norbert Maleska (Atelier Kler)

Rok: 2013

Inwestor:  Kler

Fotografie: Jędrzej Stelmaszek

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter