WZORY NA ŚWIĘTA 2021 – Targi Designu Wzory

Już 18-19 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się świąteczna odsłona Targów Designu WZORY. Podczas 23 edycji Wzorów, będących najważniejszym wydarzeniem promującym polskich rzemieślników, designerów i przedsiębiorców działających w obszarze projektowania, pojawi się nowość. Wielbiciele gorących modowych trendów będą mogli odwiedzić strefę mody, za której współorganizację odpowiedzialny jest magazyn K-Mag. 

WZORY NA ŚWIĘTA 2021

Grudzień to doskonały moment, aby uzupełnić własne cztery kąty o przedmioty, które umilą czas na Święta Bożego Narodzenia i nie tylko. Wśród zaproszonych twórców będzie można spotkać projektantów ceramiki i dekoracji ze szkła użytkowego, mebli i tekstyliów, oświetlenia, artykułów dziecięcych, twórców eko kosmetyków, biżuterii, plakatów i printu.

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory

Na ostatniej w tym roku edycji WZORÓW, która odbędzie się w liczącym sześć kondygnacji Domu Braci Jabłkowskich znajdziecie ponad 200 wystawców z całej Polski. Ponadto w programie wydarzenia są warsztaty dla dzieci, specjalna strefa pakowania prezentów, warsztaty prowadzone przez Fundację Kobiety Wędrowne oraz akcja “Szydełex” Agaty Buzek.

Wejście na targi jest bezpłatne dla odwiedzających gości

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory

PROGRAM WARSZTATÓW I WYDARZENIA WZORY NA ŚWIĘTA 2021


Fundacja Kobiety Wędrowne

Warsztaty samodzielnego szycia na maszynach drobnych prezentów z wzorami świątecznymi i ornamentami kaukaskimi pod okiem specjalistek z Czeczenii, połączone z rozmowami o tradycjach świątecznych i rodzinnych w Polsce i na Kaukazie Północnym oraz integracji uchodźczyń i uchodźców w Polsce.

Prowadzenie:

Khedi Alieva – pedagożka, członkini Rady Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku, uchodźczyni z Czeczenii. Uczestniczyła w tworzeniu i wdrażaniu Modelu Integracji Imigrantów w Gdańsku. Prowadzi zajęcia dla uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników socjalnych i urzędników miejskich na temat migracji, uchodźstwa i integracji imigrantów/ek. Fundatorka i prezeska Fundacji Kobiet Wędrowne.

Aminat Zhabrailova – projektantka i krawcowa. Pochodzi z Czeczenii. W kraju pochodzenia prowadziła warsztat krawiecki oraz kursy kroju i szycia, a także prowadziła własny bar. Autorka projektów i wykonawczyni strojów dla zespołu tanecznego dzieci i młodzieży z Kaukazu, twórczyni pokazu mody na otwarciu Europejskiego Centrum Solidarności. Współautorka i realizatorka dużych projektów społecznych – szycie polskiej flagi, kurtyny teatralnej w klubie muzycznym w Stoczni Gdańskiej, oprawy festiwalu Opener w Gdyni.

FB: https://www.facebook.com/Fundacja.Kobiety.Wedrowne

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - Kobiety wędrowne

Szydełex

Szydełex założyły Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak. Robią na szydełku i drutach między innymi czapki, piórniki i torebki. Większość materiałów, z których tworzą, pochodzi z odzysku. Cały dochód ze sprzedaży zrobionych przez siebie rzeczy przeznaczają na pomoc zwierzętom.

Kupując rzeczy Szydełexu w trakcie Targów Wzory 2021, pomagasz zwierzętom z Przystani Ocalenie.

WWW: https://www.przystanocalenie.org/


STREFA ZRÓB PREZENT


PRZEZ DWA DNI non stop będzie można podjeść i zrobić prezenty dla siebie i bliskich. Niektóre warsztaty są na zapisy bezpośrednio u prowadzących, a niektóre są płatne.

Warsztaty z STUDIO SEED

Świąteczne pocztówki

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają pocztówki oraz winietki prezentowe z motywem świątecznym wykorzystując technikę linorytu, czyli druku wypukłego. Odbitki zostaną wykonane na wybranym papierze oraz przycięte do odpowiedniego formatu. Zapewniamy wszystkie materiały.

Świąteczne stemple

Warsztat, którego rezultatem będzie własnoręcznie udekorowany fragment tkaniny (bawełniany worek lub lniana podkładka). Uczestnicy zaprojektują oraz wykonają autorskie stemple linorytowe, z których stworzą wzór na tkaninie. W trakcie warsztatu zostaną omówione podstawowe zasady raportowania wzorów. Zapewniamy wszystkie materiały.

Warsztaty bezpłatne i bez zapisów

WWW: https://seedstudio.pl/


Świąteczne wianki z Zielone i Cięte

Podczas warsztatów każdy pozna techniki mocowania roślin oraz kompozycji. Uczestnicy otrzymują niezbędne narzędzia do stworzenia wianka oraz materiały dekoracyjne.

Wianki będą tworzone głównie z naturalnych elementów, takich jak igliwie, trawy ozdobne, suszki, szyszki. Zapach igliwia zdecydowanie wprowadza świąteczną atmosferę.

Uczestnicy będą mieli też do wyboru wszelkie wstążki, tasiemki i sznurki do wykończenia wianka.

Z warsztatów każdy wychodzi ze swoim, własnoręcznie wykonanym wiankiem. Własnoręcznie zrobiona dekoracja będzie cieszyła oko jeszcze długo po świętach.

Warsztat płatny 199 zł za os.

WWW: https://zieloneiciete.pl/

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - Strefa Zrób prezent

Warsztaty z marmurkowych ozdób z Zuzanna Wólczyńska

Chcesz własnoręcznie wykonać modne akcesoria z marmurkowym wzorem? Zapisz się na warsztaty w pigułce!

Pod bacznym okiem Zuzanny uczestnicy będą pracować z tworzywem jakim jest gips polimerowy. Samodzielnie stworzycie kolory i ich połączenia. Każdy z uczestników wykona jedną owalną podstawkę, lub dwie okrągłe podkładki, które oczywiście zabierze ze sobą do domu.

Zrób prezent sobie albo komuś bliskiemu.

Wszyscy mają zapewniony dostęp do potrzebnych materiałów.

Co dokładnie będziesz robić?


– mieszać pigmenty
– tworzyć wzór
– zalewać formę
– impregnować

Cena za udział: 80 zł

Czas trwania: ok. 1h

WWW: https://pannazuzanna.pl/

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - warsztaty zrób prezent

Warsztaty naturalnego barwienia – Tkanki twórcze / Julia Kromolicka i Zofia Pieńkowska

Tkanki Twórcze to dwie pasjonatki formy i koloru, Julia Kromolicka i Zosia Pieńkowska. Projekt zrodził się z przyjaźni i wspólnych wartości, które wykiełkowały podczas studiów w School of Form. Tam zdobywały umiejętności z zakresu projektowania ubioru. Julia kształciła się w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich a Zosia prowadziła zajęcia z projektowania dla dzieci. Na warsztatach zaprezentują proces barwienia tkanin, to w jaki sposób można uzyskać różnego rodzaju wzory oraz jak można zmieniać barwę za pomocą naturalnych odczynników.

Wprowadzają w świat barw, kształtów, tkanin, projektowania. Na warsztatach stosują barwniki, które pochodzą między innymi z suszonych liści brzozy, korzenia marzanny barwierskiej, kwiatów i ziół!

Warsztaty rozbudzą wyobraźnię i zachęcą do rozmowy o kolorach.

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - barwionegumki

1. Barwione roślinami – Ozdoba świąteczna na choinkę (darmowe)

Na tym warsztacie stworzysz naturalnie barwioną ozdobę na choinkę. Każda roślina pozostawia swój unikatowy ślad na tkaninie w postaci barwy. Wysublimowana roślinna kolorystyka działa kojąco na nasze oczy i skórę.

„Wprowadzimy w świat barw, kształtów, tkanin, projektowania. Stosujemy barwniki, które pochodzą między innymi z suszonych liści brzozy, korzenia marzanny barwierskiej, kwiatów i ziół!” – mówią organizatorki szkolenia.

2. Barwione roślinami – Jedwabna gumka scrunchie (50 zł)

Prezenty robione własnoręcznie są najcenniejsze! Na tym warsztacie stworzysz naturalnie barwioną scrunchie!

Idealny prezent dla siebie lub kogoś bliskiego! Każda roślina pozostawia swój unikatowy ślad na tkaninie w postaci barwy. Wysublimowana roślinna kolorystyka działa kojąco na nasze oczy i skórę.

3. Barwione roślinami – Jedwabna apaszka/szal/krawatka (160 zł)

Prezenty robione własnoręcznie są najcenniejsze! Na tym warsztacie zaprojektujesz i stworzysz naturalnie barwioną jedwabną apaszkę. Idealny prezent dla siebie lub kogoś bliskiego!

Julia Kromolicka

Działa w duchu mody odpowiedzialnej dbając o środowisko i etykę pracy. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem tkanin, materiałów eksperymentalnych, ubiorów, kostiumów, dodatków. Czerpie inspirację z historii, zapomnianych praktyk związanych z ubiorem. Wykorzystuje różne techniki krawieckie i naturalne barwienie tkanin, jako narzędzia upcyclingu. Wierzy w drugie życie rzeczy, to co dla innych jest odpadem, dla niej jest świetnym surowcem.

Zofia Pieńkowska

Jest kreatywną duszą, otwartą na nowe wyzwania. Interesuje ją moda – nie tylko rozumiana jako “wybieg”, ale wyraz codziennej pomysłowości i jako zjawisko społeczno – kulturowe. Uczy się badać modę i analizować trendy. Tworzy kolaże z wycinków z gazet, rysuję. Życzy nam świata, w którym dbamy o środowisko. Zaczynając od segregacji śmieci czy bardziej przemyślanych zakupów. Wierzy, że jesteśmy w stanie krok po kroku przywracać dawne rzemiosło, tak jak właśnie barwienie roślinami.

Warsztaty bez zapisów!

Instagram: https://www.instagram.com/tkanki_tworcze/


Warsztaty z Naturalnie Naturalni

Na warsztatach nauczysz się robić własnoręcznie naturalne kosmetyki, które będą dbały o Ciebie i Cię rozpieszczały, znajdziesz w nich same dobra wprost z natury. To Ty zadecydujesz od początku do końca co znajdzie się w Twoim szamponie, kremie czy antyperspirancie wolnym od parabenów.

Czy wiesz, że to, co nakładasz na swoją skórę trafia również do Twojego krwiobiegu?

Uczestnicząc w kosmetycznym warsztacie dowiesz się jak rozwijać swoją pasję w domu i dlaczego warto nakładać na siebie kosmetyki wolne od niekorzystnej chemii. To łatwiejsze niż myślisz. 

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - Warsztaty zrób prezent

Martyna Majewska

Kobieca połówka Naturalnie Naturalnych. Od 7 lat prowadzi warsztaty kosmetyków naturalnych, na których pokazuje, jak w bardzo prosty sposób zrobić w domowych warunkach naturalne i jadalne kosmetyki, które z największą dbałością pieszczą skórę. Ilości przeszkolonych osób liczy już w tysiącach. Podstaw uczyła się kilkanaście lat temu w zaciszu domowym, testując na ludziach wokół swoje roślinne twory. Uczyła się na kierunku Fitoterapia i Towaroznawstwo Zielarskie w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

W programie warsztatów:

1. Puszysty, matujący krem na dzień na wosku roślinnym – nadaje się świetnie pod makijaż, nawilża.

2. Ziołowy probiotyczny tonik do twarzy – wygładza, regeneruje popękane naczynka, leczy podrażnienia.

3. Enzymatyczny scrub myjący do ciała

4. Odżywczy krem na wosku pszczelim. Odżywia i regeneruje, działa przeciwzmarszczkowo.

5. Pachnący peeling do ciała z dodatkiem ziół

6. Ziołowy szampon do włosów z keratyną.

7. Naturalny antyperspirant, niweluje zapachy i pochłania wilgoć.

8. Ziołowy proszek myjący do twarzy.

WWW: https://naturalnienaturalni.com/sklep/


Piernikowe Warsztaty dla Małych z Bake my day

Bake my day zrodziło się z idei sprawiania przyjemności poprzez obdarowywanie bliskich ręcznie zdobionymi, unikatowymi wypiekami. Od zawsze wielką frajdę sprawiało mi wymyślanie i personalizowanie prezentów dla najbliższych.

Co czeka dzieci na warsztatach?

Przede wszystkim świetna zabawa, wprowadzenie w Świąteczny nastrój i doświadczenie prawdziwej magii aromatycznych piernikowych Świąt.

Poznanie tajników wykonywania pięknych lukrowych wzorów i lukrowych sekretów Agaty

Przygotowanie zestawu własnoręcznie udekorowanych pierników – gotowych do podarowania / powieszenia na własnej choince lub do zjedzenia

Trening pracy z lukrem pod okiem prowadzącej – najpierw na bejkowych zestawach ćwiczeniowych, a następnie na piernikach.


WARSZTATY DLA DZIECI

Zapraszamy wszystkie dzieci na Wzorowe warsztaty, które odbędą się w niedzielę 18 i 19 grudnia w Domu Braci Jabłkowskich! Warsztaty są darmowe i nie obowiązują zapisy! Warto przyjść 15 minut przed warsztatami, aby zarezerwować miejsce!

PROGRAM:

Sobota 18 grudnia

11.00-13.00 PRZERÓB (my) SZNUREK Kreatywne warsztaty z podstaw makramy z Sploty Doroty.

13.30-15.30. String-art na drewnie z Ala Solarska

16.00 – 18.00 Tworzymy kolaże z Aleksandra Degórską

NIedziela 19 grudnia

11.00-13.00 PRZERÓB (my) SZNUREK Kreatywne warsztaty z podstaw makramy z Sploty Doroty.

13.30- 15.00 „Daj plamę!” Z Matyldą Daktyl

13.30 – 15.00 Zdobimy pierniki z bakemyday!

16.00-18.00 Herbikids – zabawy z przyrodą!

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory - Warsztaty dla dzieci

•PRZERÓB(my) SZNUREK•

Kreatywne warsztaty z podstaw makramy z Sploty Doroty. Podczas warsztatów za pomocą własnych rąk, bez użycia drutów, szydełka czy igły stworzysz Makramowy Brelok/zawieszkę.

Będzie on przepiękną ozdobą każdego plecaka czy torebki lub trafionym pomysłem na prezent!

Warsztaty poprowadzi Dorota Kaczerska kobieta z piękną pasją i marzeniami, prywatnie mama trójki i żona. Kobieta, która przeprowadziła się z miasta na wieś i tam czerpie wielką radość z wyplatania. Rękodzieło daje jej ogrom satysfakcji na każdym etapie jego tworzenia. Twierdzi, że makrama stała się jej życiowym kompasem, który prowadzi ją tylko w dobrym kierunku …

Swoim przepisem na szczęście, który jest bardzo prosty oraz splotami wielu wydarzeń dnia codziennego dzieli się praktycznie każdego dnia na:

FB: Sploty Doroty Makrama

IG: sploty_doroty_makrama


String-art na drewnie z Ala Solarska

Przecież doświadczanie jest najlepsza formą poznawania świata.. Dlatego właśnie, twórcze warsztaty otwierają te drzwi, gdzie możemy nauczyć się czegoś nowego, użyć swojej wyobraźni i coś samemu zrobić. Organizatorka zaprasza zatem na przygodę z drewnem najbardziej wdzięczną i szczerą grupę ludzi-dzieci!

W trakcie stolarskich warsztatów opowie trzy słowa o pięknym materiale z którym pracuje. Krótko, aby milusińscy sami mogli przygotować (wyszlifować ręcznie) deski a następnie przy pomocy młotka, gwoździ i kolorowych włóczek stworzyli własne projekty metodą string-art..


Tworzymy kolaże z Aleksandra Degórską

Warsztaty plastyczne skupiają się na historii powstania kolażu oraz wykonaniu własnoręcznie kolażu. W trakcie części teoretycznej zostaną przywołani znani artyści kolażowi, przedstawione zasady kompozycji i palety kolorów, omówiona zostanie organizacja pracy podczas wyklejania kolaży. Część warsztatowa polega na wykonaniu własnoręcznie kolażu. Zajęcia rozwijają kreatywność, umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Tworzenie własnoręcznie kolaży również odstresowuje i jest ciekawą opcją kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Warsztat poprowadzi Aleksandra Degórska. Na co dzień pracuje jako dziennikarka muzyczna, która inspiruje się muzyką przy tworzeniu kolaży. Jej prace zostały docenione przez zespoły Depeche Mode, Queen i A-ha. Kolaże pojawiły się na wystawach w Warszawie i Moskwie oraz na łamach magazynów Joy, The Mother Mag, Lounge, Fabularie. Zaprojektowała również plakaty dla marki kosmetycznej Urban Decay oraz okładki singli grupy Linia Nocna.

Instagram: https://www.instagram.com/alexdegorska_collageart/


„Daj plamę!” Z Matyldą Daktyl

Warsztaty dla dzieci „Daj plamę!” odbędą się 19 grudnia w godzinach 13:30-15:00, w ramach wydarzenia Targi Designu Wzory na Święta. Będzie to czas i przestrzeń na rozwijanie dziecięcej wyobraźni i oswajanie niesfornych plam z różnokolorowych atramentów.

Dzieci puszczą wodzę fantazji i za pomocą kolorowego tuszu stworzą własne – wyśnione i wyimaginowane zwierzęta i postaci oraz poznają zasady łączenia podstawowych kolorów. W ostatniej części warsztatów mali artyści okiełznają wszystkie kleksy, dorysowując ludzkie lub zwierzęce cechy metodą kredkową. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma dyplom Mistrza Dawania Plamy. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.


Herbikids – zabawy z przyrodą

Świąteczne dekoracje w wersji maksimum natury, minimum plastiku. Stworzycie piękne świąteczne dekoracje, które przyozdobią wnętrza waszych domów… albo kartki świąteczne, które podarujecie komuś w prezencie, albo… coś co wymyślicie sami. Puścicie wodze fantazji i będziecie tworzyć niepowtarzalne cuda.

Organizator zaprasza dzieci bez ograniczeń wiekowych pod aktywną opieką rodziców.


Herbikids – zabawy z przyrodą to edukacja przyrodnicza w formie zabawy.

Jest przyroda i przygoda, jest ruch, zabawa i rękodzieło – wszystko inspirowane obserwacjami natury.

„Podczas warsztatów dla przedszkoli i szkół oraz rodzinnych wypraw w plenerze odkrywamy sekrety przyrody. Przebywamy w naturze, uczymy jak się z nią zaprzyjaźnić i w niej znaleźć przyrodnicze skarby” – mówi organizator.


WZORY NA ŚWIĘTA 2021 – Targi Designu Wzory

Miejsce: Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa

Termin: 18-19 grudnia 2021 r.

WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory
WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory
WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory
WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory
WZORY NA ŚWIĘTA 2021 - Targi Designu Wzory
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter