Wzory Targi Designu na święta już 17-18 grudnia w Warszawie

Ponad 180 ekowystawców w wyjątkowej przestrzeni Domu Braci Jabłkowskich przywita odbiorców imprezy, która może poszczycić się już ponad dziesięcioletnią tradycją. W tym roku organizatorzy nie tylko oferują możliwość zakupu tzw. prezentów z duszą, ale także zapraszają na cykl fantastycznych warsztatów. Wstęp na najciekawsze targi polskiego designu bezpłatny dla wszystkich! Pierwsza gwiazdka w tym roku zaświeci trochę wcześniej.

Wzory Targi Designu na święta w warszawskim Domu Towarowym Braci Jabłkowskich

Idea Wzorów poświęconych polskim twórcom sztuki użytkowej i przedmiotów ładnych z każdym rokiem okazuje się bardziej trafiona. Ilość wystawców, hołdujących nie tylko oryginalnemu wzornictwu, ale przede wszystkim realizujących misję eko produkcji, nieustannie wzrasta. Podobnie jest z odbiorcami, którzy coraz chętniej dokonują świadomych zakupów, rezygnując z taniego konsumpcjonizmu pod znakiem towarów z Chin na rzecz tego, co estetycznie piękne i stworzone pod ręką. Co więcej, Wzory to gwarancja zakupów w atmosferze magii serdeczności, z zapachem i kolorami świąt. Ci, którzy kochają takie klimaty, z pewnością poczują się usatysfakcjonowani, spędzając ten czas w Domu Braci Jabłkowskich.

Wzory Targi Designu na święta już 17-18 grudnia w Warszawie
Wzory Targi Designu na święta w Warszawie

Szukając prezentów dla bliskich, warto poszukać czegoś wyjątkowego, najlepiej oznaczonego tagiem #zerowaste lub #lesswaste, czego produkcja dodatkowo jest rodzima. Najlepiej też rozglądać się za upominkami, które posłużą dłużej niż przez chwilę, jak np. porcelana czy ceramika. Mistrzów produktów ceramicznych na Wzorach spotkacie w tym roku ponad czterdziestu. Jest więc w czym wybierać. Wśród nich np. cuda od Mudo ceramic. Będąc na targach, warto pochylić się też nad minimalistycznymi produktami marki Catchca, wykonanych z gipsu molimerowego. Oryginalne wzornictwo i zróżnicowane przeznaczenie „catchek” to gwarancja udanych zakupów świątecznych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Ostatnia w tym roku szansa na najpiękniejsze gwiazdkowe prezenty!

Szukający zapachów, nacieszą zmysły w Składzie kolonialnym, gdzie od stu lat wykonywane są pachnące prezenty inspirowane całym światem doznań. Przyprawy, czekolada, aromaty kwiatów i wiele innych cudów – to zapachy, które odprężą, ale także dodadzą aury wyjątkowości wielu chwilom. Myśląc o zapachach, nie można pominąć świec marki Perya. To produkty, które nie tylko nie tracą swojej aromatycznej mocy do momentu całkowitego spalenia, ale posiadają niezwykle unikatowy design. Jeśli szukasz świeczki otagowanej słowem „unikatowa”, to Perya jest najlepszym adresem. Klienci szukający odważniejszego wzornictwa powinni skierować uwagę na oryginalne rzeczy wytworzone przez Otooto, oferującej różnego rodzaju mydelniczki, tace, podstawki na bużuterię i inne przedmioty wykonane z solidnych i pięknych materiałów.

Perya - Ekologiczne Świece sojowe
Perya – ekologiczne Świece sojowe

Szukając eko prezentów, można sugerować się samym materiałem lub użytecznością. Tworzone pod marką j.and_design zeszyty, kalendarze i plannery to idealny prezent dla młodych i starych, którzy cenią jakość i elegancję. Miłośnicy pięknych grafik czy plakatów mają szansę znaleźć coś dla siebie i to z pierwszej ręki – tj. kupując je od samych artystów, jak Małgorzata Bieroza czy Marta Ignerska.

Ilustracja od Małgorzata Bieroza
Małgorzata Bieroza – ilustracja

Świadome i odpowiedzialne zakupy

Po prezenty dla najmłodszych także warto rozejrzeć się w duchu zakupów czynionych świadomie i odpowiedzialnie. Do takich ruchów zachęcają np. Kolekcje Puzzli, wytwarzające swoje produkty w oparciu o rysunki znakomitych polskich twórców z Polskiej Szkoły Ilustracji 1950-1980. Byczek Fernando, Wróbelek Elemelek to tylko niektóre z postaci, zilustrowanej w tej wyjątkowej kolekcji.

Krasnoludy znad Wisły - Zabawki dla dzieci
Krasnoludy znad Wisły – Zabawki dla dzieci

Do świata bajek zapraszają też Krasnoludy znad Wisły, będący pomysłodawcami i twórcami miniaturowych myszek i mebelków do zabawy. Wszystkie ich produkty są wykonane z ekologicznych materiałów; stanowią gwarancję wysokiej jakości i … dobrej zabawy. Jeśli zaś stawiamy na myślenie i rozwiązywanie łamigłówek, koniecznie należy zapoznać się z przedmiotami dla najmłodszych marki Kutku. W kontekście tych zabawek słynne „zrób to sam” nabiera nowych znaczeń.

Catchka - ręcznie tworzone dodatki idealne na prezent
Catchka – ręcznie tworzone dodatki idealne na prezent

Uwaga! To nie koniec wrażeń. Organizatorzy zadbali o nietypowe imprezy towarzyszące, czyli warsztaty dla gości Wzorów. Spotkanie z naturalnym barwienie, warsztat tworzenia świątecznych kolaży czy lasów w słoikach to tylko niektóre atrakcje czekające na odbiorców. Dwa dni w otoczeniu pięknych rzeczy, zapach świeżo palonej kawy i pierników z pewnością nie zawiedzie nikogo i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

HS Studio - Odnowione meble vintage
HS Studio – Odnowione meble vintage

Wzory to obietnica zakupów, które zbliżają do świąt atmosferą ciepła i wzajemnej troski o siebie, innych i otaczający nas świat. To także przykład wydarzenia, które kształtuje gusta i dobre przyzwyczajenia. Rozwój świadomości ekologicznej i idące za tym decyzje zakupowe to pierwsze kroki do zmiany świata na lepsze.


Wydarzenie: Wzory Targi Designu na święta 2022
Kiedy:
17-18 grudnia 2022
Gdzie: Warszawa, Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25
Godziny: sobota 11:00-19:00, niedziela 11:00- 18:00
Więcej informacji: wzorytargi.pl

Otooto - dodatki do Twojego wnętrza
Otooto – dodatki do Twojego wnętrza
Skład Kolonialny - JF Pisarczyk 1925
Skład Kolonialny – JF Pisarczyk 1925
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter