Yelen: połączenie lnianej tradycji ze współczenością

Yelen: połączenie lnianej tradycji ze współczenością

Marka YELEN to w 100% lniane pościele i poduszki w pięknych kolorach. Projektantki marki starają się połączyć lnianą tradycję z potrzebami współczesnego rynku proponując projekty świeże i nowoczesne. W pierwszej kolekcji postanowiły pokazać len w nowej odsłonie, wybierając wyjątkową kolorystykę: szarość, biel i brzoskwinię. W najbliższym czasie zamierzają rozszerzyć asortyment o kolejne lniane elementy. Bardzo ważna dla projektantek jest jakość i chodzi tu zarówno o jakość lnianych pościeli, jak i relacji, które nawiązują poprzez produkty. Starają się na każdym etapie być uczciwym wobec kontrahentów, współpracowników, klientów i wobec siebie. Ponadto zwracają uwagę na kwestię ochrony środowiska i nawet takie elementy jak metka czy opakowanie wybrały tak, aby spełniły odpowiednie kryteria.

Skąd pomysł?

Od bardzo dawna myślałyśmy o wspólnym przedsięwzięciu. Znamy się od lat i zawsze dobrze nam się współpracowało. Marzyłyśmy jednak o realizowaniu naszych pasji pod wspólną marką i tak urodził się YELEN.
Pomysł na pościel powstał w wyniku poszukiwań i obserwacji. Zależało nam na stworzeniu produktu, który będzie łączył nowoczesny wygląd z trwałością. Chciałyśmy też, by YELEN, jako polski produkt, swobodnie konkurował, pod względem jakościowym i wizualnym z podobnymi sobie produktami na świecie. Mamy nadzieję, że to się udaje.

Dlaczego len?

Długo szukałyśmy odpowiedniego materiału. Początkowo interesowały nas inne typy tkanin, jednak każda z nich, z jakiegoś powodu, odpadła w przedbiegach. W trakcie poszukiwań natrafiłyśmy na len, który pod każdym względem okazał się bezkonkurencyjny. Trwałość lnu jest nieporównywalna z innymi tkaninami, z jakimi miałyśmy okazję się zetknąć. Mając dość „jednorazowości” wielu współczesnych produktów postawiłyśmy na materiał, któremu czas służy, który z czasem staje się coraz przyjemniejszy. Ponadto len doskonale wpływa na samopoczucie użytkownika, co ma niebanalne znaczenie w przypadku tkanin pościelowych: pomaga dobrze i zdrowo spać!

Anna Małecka & Marta Urbanek – założycielki marki YELEN.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter