Zabawa, entuzjazm i zaangażowanie, czyli biuro Keyloop w Warszawie

Zabawa, radość, entuzjazm i zaangażowanie – to kluczowe słowa opisujące nowe biuro Keyloop w Warszawie. Głównym celem postawionym przed architektami z Massive Design było stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która pozwoli przyciągnąć pracowników do biura, nowej na naszym rynku organizacji. Poprzez szereg zróżnicowanych atrakcyjnych przestrzeni towarzyszących ta przestrzeń miała stać się miejscem, gdzie pracownicy będą lubili spędzać czas. Tu tradycyjne miejsca pracy zajmują mniej niż 30% całej powierzchni.

Biuro Keyloop w Warszawie

Elementem sprzyjającym realizacji tych założeń był wybór świetnej przestrzeni na 21 i 22 piętrze budynku Central Point. Jej walorem poza doskonałą lokalizacją i widokami na Centrum Warszawy są antresole łączące oba piętra w jedną imponująca przestrzeń – mówi Adam Choiński, Designer Massive Design.

Przestronne wnętrze warszawskiego biura Keyloop w Warszawie
Z wnętrza roztaczają się niesamowite widoki na okolicę

Ważnym aspektem było wprowadzenie w wystroju wnętrza elementów wywołujących pozytywne skojarzenia i nierzadko uśmiech na twarzy. Istotnymi są tu nie tylko elementy nawiązujące do branży, w której działa Keyloop oraz do historii Polskiej motoryzacji, ale też prawdopodobnie najwyżej położona sucha zjeżdżalnia w Polsce. Można dzięki niej zjechać z antresoli na niższy poziom, gdzie znajduje się główne wejście do biura.

Nawiązania do polskiej motoryzacji

W strefie wejściowej, pozbawionej mebla recepcji, centralne miejsce zajmują sofa wbudowana w elementy karoserii Polskiego Fiata 126p i unikatowy retro tor slot-carów. Całość uzupełnia fantastyczna panorama Warszawy ukazująca całe centrum biznesowe z nieosiągalnej dotąd perspektywy. Do strefy wejściowej przylega utrzymana w formie nawiązującej do stacji benzynowej wielofunkcyjna kantyna połączona z salą do burz mózgów.

Maluch we wnętrzach warszawskiego biura Keyloop
We wnętrzu nie zabrakło nawiązań do polskiej motoryzacji

To nie koniec nawiązań do naszej lokalnej motoryzacji. Wystrój sal konferencyjnych nawiązuje do wybranych ikon polskiej motoryzacji: królowej szos – FSM Syreny 105, Fiata 125p oraz nie mniej popularnego FSC Żuk.

Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Wystrój sal konferencyjnych nawiązuje do wybranych ikon polskiej motoryzacji

Istotnym elementem projektu były starannie zaplanowane i zrealizowane aranżacje zieleni. Zastosowane zostały ściany zielone, rośliny w donicach różnej wielkości ustawione na blatach stołów projektowych czy też w ramach specjalnych regałów. Żelbetowe podciągi konstrukcji nośnej antresol zostały także wykorzystane dla lokalizacji donic z roślinnością zwieszoną nad stanowiskami pracy. 

Przestrzeń do pracy

Przestrzeń do pracy zrealizowano w formie półotwartych kameralnych zakątków odseparowanych od otoczenia za pomocą zaprojektowanych na tę okoliczność regałów z tablicami do pisania, wbudowanymi donicami na zieleń i przestrzeniami do odkładania rzeczy. Miejsca spotkań przy otwartych stołach projektowych oraz wspierające codzienną pracę budki do spotkań i wideokonferencji zostały zlokalizowane równomiernie pośród regularnych stanowisk pracy. Całość tworzy spójną i efektywną przestrzeń do codziennej pracy zarówno indywidualnej, jak i grupowej.

Budka do prowadzenia rozmów we wnętrzu biura Keyloop w Warszawie
We wnętrzu znalazło się również miejsce na budki do spotkań i wideokonferencji

Dużą rolę w projekcie odegrał reprezentujący Project Management z Savills, Mateusz Parzychowski, który wspierał działania architektów i czuwał nad realizacją wszystkich prac, w tym dostaw wyposażenia, dekoracji oraz mebli w ramach usługi Open Book.

Projektowanie takiej przestrzeni daje ogromną satysfakcję. Pozostaje nam tylko podziękować za zaufanie i wsparcie ze strony Clausa i Martina we wdrażaniu wszystkich szalonych pomysłów – podsumowuje proces Konrad Dowejko, Design Director, Massive Design.

Zjeżdżalnia we wnętrzach warszawskiego biura Keyloop
Jest tu również zjeżdżalnia, dzięki której można zjechać z antresoli na niższy poziom

Projekt: Massive Design | massivedesign.pl
Zdjęcia: Szymon Polański

Zobacz również: Biuro GPD w Poznaniu – stylowa siedziba agencji reklamowej | Biuro W&W Consulting – safety first, but it can be cool

Atrapa malucha we wnętrzu warszawskiego biura Keyloop
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Pokój we wnętrzu warszawskiego biura Keyloop
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Kolorowe wnętrze biura Keyloop w Warszawie
Piękny widok na stolicę z biura Keyloop w Warszawie
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Flagowe biuro Keyloop od Massive Design
Zjeżdżalnia w warszawskim biurze Keyloop w Warszawie
Szachownica na ścianie w biurze Keyloop w Warszawie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter