Zagraj o swoje miasto. Polskie edycje gry Monopoly

Zagraj o swoje miasto. Polskie edycje gry Monopoly

Kto z nas nie grał w dzieciństwie w Monopoly? Nam się zdarza jeszcze dziś wybudować kilka domów! A czy wiecie jaka jest historia jednej z najpopularniejszych gier planszowych?

Wymyślono ją w  Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Elizabeth Magie. Daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się na podstawie The Landlord’s Game.

W oryginalnej wersji gry, Polska ma swój mały udział. Klasyczna wersja Monopoly ma na polach nieruchomości nazwy ulic, w przypadku Polski, warszawskich. Gdynia jako pierwsze w historii miasto polskie – znalazła się na planszy Monopoly Świat. Na początku roku producent gry ogłosił konkurs na wybór miast, które ukażą się na planszy. Głosy można było oddawać w Internecie na miasta wytypowane przez producenta oraz nominować swoje miasto do tzw. „dzikiej karty”. W ciągu 6 tygodni padło ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Ostatecznie dwie „dzikie karty” trafiły do Tajpej i Gdyni.

Całe szczęście, obecnie możemy zagrać w Monopoly i podbijać rynek nieruchomości w… Gdańsku, Krakowie oraz we Wrocławiu! Co możemy znaleźć w polskich edycjach? Najbardziej charakterystyczne dla danego miasta obiekty oraz zabytki. Winning Moves, tworząc edycje miejskie, ściśle współpracuje z władzami danego miasta, wspólnie decydując jakie obiekty znajdą się w edycji gry. Jednak najważniejsze są głosy mieszkańców, którzy już zgodnie z tradycją, głosują na pierwsze i najdroższe miejsca na planszy.

Znajdzie się również coś dla najmłodszych! Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale to pierwsza na świecie miejska edycja kultowej gry dla dzieci.

Koniecznie nas obserwujcie bo planujemy dla Was coś wow!

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter