Zajrzyj do 160-metrowego domu pasjonatki wnętrz wymykających się schematom

160-metrowy dom Pauliny, specjalistki ds. komunikacji i pasjonatki wnętrz wymykających się schematom, znajduje się pod Poznaniem, w malowniczej miejscowości zlokalizowanej niedaleko Puszczy Zielonki. Wzory i kolory właścicielka zestawia według własnego uznania, style luźno przeplata ze sobą, nie zatracając się przy tym w proporcjach, ilości dodatków czy elementach z różnych bajek. Zakochana w podróżach stawia na przytulność, połączona z eklektycznym stylem. Razem z mężem ma tu wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia.

Wnętrze domu Pauliny z minta.studio

Wchodząc do domu Pauliny, ma się wrażenie, że wszystko funkcjonuje tu w perfekcyjnej harmonii. Salon w neutralnej palecie barw zaprasza do niespiesznego odpoczynku z widokiem na las. Dominują tu dwa świetnie pasujące do siebie kolory, chłodny odcień szarości i ciemny błękit. O ile pierwszy, nieco konserwatywny, można zauważyć w wielu realizacjach, to drugi, w połączeniu z różnorodną paletą neutralnych odcieni, jest już wyraźnym kontrastem, zwracającym na siebie uwagę. Sposób, w jaki wchodzi w grę z neutralnymi barwami, pomaga wydobyć ich ukryte odcienie. Szare sofy i drewniane elementy wprowadzają do pomieszczeń powiew świeżości. Ogólny efekt jest subtelny i spokojny, ale z pewnością nie bezbarwny.

Przestronny salon w 160-metrowym domu pod Poznaniem
Przestronny salon w 160-metrowym domu pod Poznaniem

Dla Pauliny sercem domu jest piękny stół. To przy nim wraz z mężem spotykają się z przyjaciółmi, razem pisząc swoją historię. Idealnego modelu szukali długo. To przy nim toczą się teraz najważniejsze rozmowy, tu jedzą wspólnie posiłki, celebrują ważne wydarzenia czy niedzielne śniadania. Dębowy stół Avangarde z polskiej manufaktury Miloni od razu skradł ich serce i stanął w najbardziej charakterystycznym pomieszczeniu w domu – niebieskiej jadalni. Do tego koloru zainspirowała właścicieli Kit Kemp, brytyjska projektantka wnętrz i założycielka Firmdale Hotels, sieci hoteli w Londynie i Nowym Jorku.

Gdzie szukać wnętrzarskich perełek?

„Uwielbiamy łączyć nowe ze starym. Wizyty na targach staroci należą do naszych rodzinnych rytuałów. To tam często znajdujemy perełki wnętrzarskie, talerze, filiżanki, porcelanowe wazony, ale też meble, które z chęcią potem odnawiamy. Dębowe stoliki nocne, które stoją w sypialni, znaleźliśmy właśnie na pchlim targu. Po przemalowaniu na czarno nabrały zupełnie nowego charakteru” – mówi o swoich pasjach właścicielka.

Drewniany stół Miloni we wnętrz 160-metrowego domu pod Poznaniem
Drewniany stół Miloni we wnętrzu domu pod Poznaniem

Poza stołem Miloni, sercem domu jest także piec kaflowy, wykonany tradycyjną metodą przez jednego z najlepszych zdunów w Polsce. Kafle pochodzą z rodzinnej kaflarni na Podlasiu. Ciepło pieca jest nie do podrobienia, to przy nim spędzają większość jesiennych i zimowych wieczorów. Na piętrze znajduje się sypialnia, łazienka, pokój gościnny i gabinet. W sypialni uwagę przykuwa komoda w pepitkę Spilla Furniture na mosiężnych nogach, która stanowi kontrast do łóżka z różowym wezgłowiem. Widać, jak bardzo gospodyni lubi łączyć ze sobą wzory, kształty i formy, tworząc przestrzeń pełną indywidualizmu, wyrażającą to, co domownikom w duszy gra.


Zdjęcia: Paulina Minta | instagram.com/minta.studio/

Zobacz również: Dom pod Wrocławiem dla rodziny z dwójką dzieci – zachwyca lekkością i elegancją | Willa nad rozlewiskiem Narwi – dom z pięknym widokiem

Przestronny salon z telewizorem na ścianie
Przestronny salon z kominkiem w 160-metrowym domu pod Poznaniem
Jasna kuchnia we wnętrzu 160-domu pod Poznaniem
Zajrzyj do 160-metrowego domu pasjonatki wnętrz wymykających się schematom
Łazienka na poddaszu z wanną wolnostojącą
Łazienka z okrągłym lustrem w czarnej ramie
Zajrzyj do 160-metrowego domu pasjonatki wnętrz wymykających się schematom
Przytulne 160-metrowe wnętrze domu pod Poznaniem
Duże łóżko z wezgłowiem w kolorze pudrowego różu
Duże łóżko z wezgłowiem w kolorze pudrowego różu
Zajrzyj do 160-metrowego domu pasjonatki wnętrz wymykających się schematom
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter