Zamek Gniew – z wizytą w siedzibie królów

Hotel Zamek Gniew to miejsce, w którym historia przeplata się z nowoczesnością. Po renowacji wnętrz, nadszedł czas na kolejne zmiany. Do dyspozycji gości od niedawna dostępne są basen, nowoczesne SPA oraz strefa wellness (sauny, tężnia solankowa oraz jacuzzi).

Zamek Gniew w nowej odsłonie

Luksusowe apartamenty, zwiedzanie sali tortur, uroczystości na dziedzińcu. To nie jedyne atrakcje, czekające na gości hotelu mieszczącego się w Zamku Gniew. Niedawno rycerska twierdza po raz kolejny przeszła metamorfozę. Tym razem Grupa Polmlek zainwestowała w basen oraz rozbudowę strefy SPA.

Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA - wnętrza apartamentu

Zamek Gniew – strefa rekreacji

Wiosną w hotelu Zamek Gniew otwarto kryty basen wraz ze strefą saun, jacuzzi, stanowiskami do masażu wodnego oraz tężnią solankową. Podobnie jak w pozostałych częściach obiektu, w jego wnętrzu znalazł się element nawiązujący do historii miejsca. Zjeżdżalnia dla dzieci, przypominająca mury obronne budowli wraz z wieżami, z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym gościom.

Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA - basen w hotelu

Atrakcje i kuchnia w Zamku Gniew

Hotel Zamek Gniew pozwala poczuć ducha dawnej świetności miejsca i zaprasza gości w podróż do świata królów, rycerzy oraz hetmanów. Przewodnicy z pasją przybliżają historię miejsca, oprowadzając między innymi po… sali tortur. Na wielbicieli dobrej kuchni czeka restauracja, w której o podniebienia dba Szef Kuchni Mariusz Gachewicz, entuzjasta włoskiej kuchni i nie tylko. Z kolei miłośnicy odpoczynku na świeżym powietrzu, mogą cieszyć się widokiem na rozciągające się dookoła zamku tereny zielone czy dolinę Wisły.

Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA - fontanna przed hotelem

Hotel Zamek Gniew

Hotel rycerski – oferuje 130 miejsc noclegowych w 48 pokojach. Luksusowe wnętrza, korespondujące z architekturą zamku. Wewnątrz znajduje się również restauracja polecana przez Marka Kaczmarka.

Apartamenty hotelowe – 16 zamkowych apartamentów pozwala przenieść się gościom do czasów, gdy zamek był siedzibą królów. Zabytkowe artefakty, starannie dobrane historyczne detale – cały wystrój nawiązuje tu do średniowiecza, jednocześnie gwarantując wypoczynek w najwyższym standardzie.

Pałac Marysieńki – przyszły hotel w zamkowej zabudowie pojawił się w drugiej połowie XVII w. Ufundowany dla Marie Casimire Louise de La Grange d’Arquien, znanej jako Marysieńka, przez Jana III Sobieskiego, który pełnił wówczas obowiązki starosty gniewskiego. Dziś hotel w Pałacu Marysieńki oferuje możliwości noclegowe na 120 miejsc w pięknych komnatach oraz nastrojowych apartamentach.

Zobacz również: Hostel A&O Wola | Le Coucou – wyjątkowy hotel projektu Pierre’a Yovanovitcha

Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA - wnętrza apartamentu
Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA
Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA - apartament z dużym łóżkiem
Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA
Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA
Hotel Zamek Gniew - hotel, apartamenty, restauracja, basen, SPA
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter