Zbliża się 6. edycja 4 Design Days – czym zaskoczy uczestników?

4 Design Days każdego roku przyciąga do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach miłośników wzornictwa, architektury i nieruchomości. 6. edycja 4 Design Days przebiegnie pod znakiem renesansu polskiego rzemiosła, Nowego Europejskiego Bauhausu i zielonej transformacji na rynku nieruchomości. 27-30 stycznia 2022 r. to data, którą warto zarezerwować w swoim kalendarzu, by poznać kierunki rozwoju współczesnej architektury i projektowania.

6. edycja 4 Design Days

4 Design Days to cztery dni inspirujących dyskusji, prezentacji i spotkań z udziałem architektów, projektantów, inwestorów, deweloperów, producentów, dostawców i przedstawicieli władz samorządowych. Nie zabraknie warsztatów z urządzania wnętrz i eksperckich porad. Po raz pierwszy odbędzie się także Pchli Targ by 4 Design Days. 6. edycja wydarzenia przybierze sprawdzoną formułę dwóch dni dla biznesu i dwóch dni otwartych dla pasjonatów designu.

Dwa dni ciekawych debat z udziałem ekspertów

Podczas dwóch dni branżowych (27-28 stycznia 2022 r.) będzie można wysłuchać szeregu interesujących paneli dyskusyjnych. Prelegenci porozmawiają o trendach i wyzwaniach w designie, architekturze i nieruchomościach. Jednym z kluczowych tematów będzie renesans polskiego rzemiosła i rosnąca popularność rękodzieła. Uczestnicy podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, jak wesprzeć polski rynek rzemieślniczy oraz jak budować biznes i skutecznie promować swoją markę.

6. edycja 4 Design Days – czym zaskoczy uczestników?

Ważne miejsce w programie zajął również Nowy Europejski Bauhaus, który opiera się na zrównoważonym rozwoju, estetyce i dostępności społecznej. Paneliści zastanowią się, czy istnieją możliwości technologiczne, żeby zrewolucjonizować fundamenty współczesnego budownictwa. Eksperci dyskutować będą także o ekologii w kontekście roli, jaką mogą pełnić w procesie dekarbonizacji budownictwa architekci, inwestorzy i wykonawcy. Przyjrzą się też przykładom ekologicznych budynków, omówią ich projekty, proces realizacji i wykorzystane eko-technologie.

Kolejnym wiodącym przedmiotem rozmów będzie „rysowanie” miast, czyli nakreślenie, jak powinny wyglądać, by stały się dobrym miejscem do życia i spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku. Nie zabraknie również debaty o tym, dlaczego mixed-use tak dobrze przyjął się na naszym gruncie oraz na jakie projekty czeka cała Polska.

Moc atrakcji podczas dwóch dni otwartych

Podczas dni otwartych (29-30 stycznia 2022 r.) na wszystkich entuzjastów designu, którzy urządzają swoje domy lub mieszkania, czekać będzie wiele inspiracji. Artyści i rzemieślnicy opowiedzą o początkach swoich biznesów, a architekci i projektanci przedstawią kulisy powstawania unikatowych projektów wnętrz ostatnich lat. W ramach wydarzenia odbędzie się również cykl prezentacji, rozmów i porad z udziałem architektów wnętrz i producentów. Eksperci zdradzą przepis na dom tani w eksploatacji i przybliżą nowinki technologiczne, jakie można wykorzystać przy jego budowie, by stał się bardziej eko.

Nowością podczas zbliżającej się edycji będzie Pchli Targ by 4 Design Days – raj dla poszukiwaczy skarbów, staroci, designerskich przedmiotów czy rękodzieła. Odwiedzający będą mogli sprzedać lub kupić meble oraz dekoracje i dać im drugie życie. W programie zaplanowano także warsztaty, podczas których uczestnicy poznają tajniki układania paneli, wiercenia, malowania i tapetowania ścian czy montażu oświetlenia.

6. edycja 4 Design Days – czym zaskoczy uczestników?

Organizator, w trosce o zdrowie i komfort uczestników 4 Design Days, podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które przy wejściu spełnią jeden z trzech warunków: okażą ważny Unijny Certyfikat Covid; przedstawią potwierdzenie posiadania statusu ozdrowieńca po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich maksymalnie 6 miesięcy lub pokażą, w wersji elektronicznej bądź papierowej, negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany nie więcej niż 48 godzin przed godziną rozpoczęcia wydarzenia.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.4dd.pl/2022/pl/

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zobacz również: Znamy wyniki konkursu Mazda Design Experience 2020/21 | Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter