Złoto dla Polek w prestiżowym konkursie A’DESIGN AWARD & COMPETITION w Mediolanie!

Złoto dla Polek w prestiżowym konkursie A’DESIGN AWARD & COMPETITION w Mediolanie!

Pierwsza edycja konkursu A’Design Award & Competition miała miejsce w 2009 roku i szybko weszła do ścisłej czołówki najbardziej prestiżowych konkursów designerskich na świecie. W tym roku na konkurs wpłynęło ok. 18 000 prac ze 180 państw. Wysoki poziom konkursu zapewnia międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki. W 2017 roku prace oceniało ponad 170 sędziów w 110 kategoriach, w tym m.in. w zakresie architektury, wnętrz, mebli, biżuterii, jachtów etc.

W prestiżowym gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu znaleźli się również architekci z Polski: Dagmara Oliwa i Anita Luniak. Projekt kompleksu budynków Crab Houses zlokalizowany w Sobótce został nagrodzony Golden A’Design Award Winner for Architecture, Building and Structure Design Category.

Crab Houses to grupa trzech futurystycznych pawilonów ulokowanych u stóp góry Ślęża. To tam właśnie, pośród naturalnych krajobrazów i legendarnego miejsca zaplanowano postawienie kompleksu będącego swoistym centrum badawczym. Będzie ono skupiać naukowców, artystów i lokalną społeczność, a uwalniając kreatywność i innowacyjność, przyczyni się do rewitalizacji miasta. Kształt pawilonów znajduje inspirację w krabach wchodzących do falującego morza traw, które nocą podświetlone będą migotać nad miastem niczym świetliki świętojańskie.

Nagrodzone w A’Design Award & Competition projekty będą prezentowane na wielu wystawach na świecie.

 

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter