Stół do produkcji rozmowy

Stół do produkcji rozmowy

Zuzanny Bujacz – Jaworskiej zaskakuje swoją pomysłowością. Jej projekty są nie tylko ładne dla oka, ale też czemuś służą. „Stół do produkcji rozmowy” to projekt, który jest niezwykle nam wszystkim potrzebny. Wystarczy wyjść do restauracji i zobaczyć, że ludzie wcale ze sobą nie rozmawiają, siedzą wpatrzeni w ekrany swoich telefonów.

Stół do produkcji rozmowy zajął I miejsce w konkursie Przetwory 2014. Podczas spotkania przy stole można nie tylko porozmawiać, ale też stworzyć szaliki (tzw. kominy). Kołki wokół otworów, umieszczonych w stole, z powodzeniem zastępuj druty. Różna grubość i odległość drewnianych kołków daje możliwość zróżnicowania splotów wełny.

Autorzy: Karolina Tarasiewicz, Natalia Olbiński, Zuzanna Bujacz-Jaworska

Zdjęcia: Frederik Heringa, Julia Mufalda

 

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden projekt Zuzanny – Level up to półka na zioła na ażurowym stelażu, która ma zapewnić dodatkowe miejsce na parapecie na zioła. Przedmiot jest lekki i łatwy do przenoszenia. Coraz więcej osób zaczyna gotować w domu oraz kupuje świeże zioła lub wysiewa ich nasiona. Taka domowa plantacja wymaga zarówno odpowiedniego miejsca, jak i optymalnego nasłonecznienia. W niewielkiej kuchni takim naturalnym miejscem staje się parapet, który często jest zajęty przez kwiaty lub inne przedmioty. Odpowiedzią na pogodzenie tych potrzeb może być projektowany przedmiot, nazwany intuicyjnie Level up.

Autorzy: Rafał Kłos, Zuzanna Bujacz-Jaworska

Zdjęcia: Ignacy Matuszewski

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter