Doskonale czują dąb. Z drewnem łączą niemal zapomniane dziś materiały. Skóry garbowane wyciągami z roślin. Kamienie polne. Czeczot. Ale też miedź i mosiądz. Zamiast syntetycznych lakierów korzystają z tych opartych na wodzie, wosków lub olejów. Używają własnej klejonki z liści fornirów i obłogów – układająje z dbałością o rysunek. Sami selekcjonują drewno w tartakach oraz sezonują je w fabryce. Poznaj markę Nurt.
Marka Nurt
Nurt to meble i przedmioty zaprojektowane oraz wykonane w sposób uważny. Dopracowane w szczegółach. Harmonijne w formie. Dzięki przemyślanej konstrukcji i wybranym technikom wytwarzania są trwałe. Dzięki szlachetnym materiałom – szlachetnie dojrzewają. Miedź pokrywa się patyną, a dąb i skóra nabierają ciemnych barw. Tak właśnie rozumieją ponadczasowość. Tworząc rzeczy myśleli o ich relacji z człowiekiem. Zależało im, aby Nurt w określony sposób wpływał na charakter wnętrza. Dla nich oznacza to budowanie otwartej i cichej przestrzeni. Z tego właśnie powodu decydują się na lekkie formy, ażurowe konstrukcje i elementy grające światłem.
Zajmują się meblami od ponad 40 lat. Są mistrzami rzemiosła – lubią to określenie, nawet jeśli brzmi ono dzisiaj trochę staromodnie. Według nich piękne meble to takie, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie, a nie wymienia po kilku sezonach. Takie, które radzą sobie ze zmianami we wnętrzu domu i spokojnie odnajdują się w nowej aranżacji.
Na targach Warsaw Home mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy kolekcję mebli i drobnych przedmiotów dla wnętrz.
Rodzina Kos
Stół dębowy z przełamaną dłuższą krawędzią stołu, która sprawia, że siedzimy przy stole zwróceni ku sobie.
Krzesło Kos z litego dębu z półokrągłym oparciem połączonym z podłokietnikami jest wyjątkowo wygodne dzięki wyprofilowaniu oparcia i siedziska.
Krzesło Sarna
Rzemieślnicze arcydzieło – elementy gięte krzesła wykonane są z 50 listków dębowego forniru, ręcznie klejonego i giętego. Detal ze skóry licowej wykonany jest ze skóry garbowanej tradycyjnymi technikami (wyłącznie naturalnymi garbnikami z kory drzew). Bez szkodliwego dla zdrowia i środowiska chromu. Skóra jest woskowana naturalnym woskiem. Z czasem będzie zmieniać odcień, dojrzewać, jak każdy naturalny materiał.
Stół Kompas
Podstawa nawiązująca do klasycznego kozła. Belka wiążąca metalowe owalne nogi wykonana jest z litego dębu. Do wyboru w rodzinie są blaty o dwóch kształtach – owalny i prostokątny. Szczególny jest blat z intarsją z dębu czeczot. Idealnie równe i powtarzalne powierzchnie to tylko jedno oblicze drewna, chcą pokazać piękno tego materiału wykorzystując zapomniane techniki rzemieślnicze. Tworzą meble układając rzadkie i niepowtarzalne forniry.
Zestaw akcesoriów z kamieni polnych i mosiądzu
Kamienie polne: materiał naturalny dla naszego krajobrazu. Zapomniany, odkrywany na nowo. Kiedyś stały element otoczenia, dzisiaj rzadkość. Każdy kamień jest inny, nawet w ramach jednego kamienia zdarzają się różne kolory i tekstury. Dzięki temu każdy przedmiot jest niepowtarzalny.
Mosiądz: materiał tradycyjnie wykorzystywany w architekturze obecnie wyparty przez inne materiały sprawdzające się w masowej produkcji. Chcą przywrócić go do wnętrz.
W rodzinie akcesoriów znajdziemy:
– Świecznik na pojedynczą świecę.
– Świecznik na dwie świece z mosiężnym reflektorem
– Kadzielnik
– Podstawki do książek
Zobacz również: Kolekcja NASTRO od FONDU Furniture | NORR11 – skandynawski design w najlepszym wydaniu