Na polski rynek coraz śmielej wkracza nowy styl oparty na zabawie z proporcjami i kształtami, tak, aby stworzyły one zaskakującą i ożywczą harmonię – dekometria. Po tę estetykę sięgnęli w swoim projekcie architekci Magdalena Moc-Kwiecień i Mateusz Moc. Było to możliwe dzięki odważnej inwestorce, która po raz kolejny powierzyła pracowni projekt wnętrz przeznaczonych na wynajem. Jak sprawdziła się dekometria w 50-metrowym mieszkaniu w Krakowie? Efekt prac duetu projektantów z Mocna Pracownia sfotografował Piotr Król.
Oryginalny pomysł na aranżację mieszkania na wynajem – jak wyróżnić się spośród wielu ogłoszeń?
Dekometria w 50-metrowym mieszkaniu w Krakowie zapanowała za sprawą inwestorki, która od wielu lat zaprasza duet z pracowni Mocna Pracownia do projektów kolejnych mieszkań przeznaczonych na wynajem. Dzięki wzajemnemu zaufaniu i otwartej głowie właścicielki, każde z wnętrz zaskakuje inną stylistyką. Tym, co je wszystkie łączy jest oryginalność, która sprawia, że zdecydowanie wyróżniają się spośród innych propozycji na rynku najmu. W ten sposób przyciągają równie otwartych i pełnych pasji mieszkańców.
50-metrowe mieszkanie jest zlokalizowane w dobrze skomunikowanej części Krakowa stosunkowo niedaleko Starego Miasta. Do jego atutów należą również duże przeszklenia, które zapewniają swobodny przepływ dziennego światła. Mieszkanie składa się z otwartej strefy dziennej z balkonem, odrębnej sypialni i łazienki. Tym, co spaja wszystkie pomieszczenia, jest paleta zieleni w różnych tonacjach, wybrana przez inwestorkę – to jeden z jej ulubionych kolorów. Wyważona kolorystyka pozwoliła wyeksponować unikalną grę proporcji i form.
Dekometria w 50-metrowym mieszkaniu w Krakowie – łuki w nowej odsłonie
Dekometria to wciąż stosunkowo nowy styl, który powoli zdobywa popularność, podbijając serca zarówno projektantów, jak i inwestorów. Cechuje się świeżym podejściem do proporcji i zachęca do eksperymentów z formami, a wszystko po to, aby odnaleźć nowy rodzaj harmonii. Zainspirowani tą estetyką Magdalena Moc-Kwiecień i Mateusz Moc odważyli się postawić na dawno zapomniane łuki. Zaoblone kształty powracają tutaj w ożywczej i energetycznej odsłonie.
W części dziennej uwagę zwraca kuchenna zabudowa meblowa z matowymi frontami od Rehau, a także oryginalna blenda przy suficie, która sprytnie ukrywa szynę karniszową oraz oświetlenie. W sypialni natomiast łuki pojawiają się jako motyw dekoracyjny na tapecie Archi Di Palma od Walltime. Obłe formy mają swoją kontynuację w postaci zagłówka łóżka, mebli wypoczynkowych, blatów w łazience, luster oraz stołów. W ten sposób tworzy się nowy rodzaj harmonii.
Subtelna nuta elegancji, czyli pieczołowicie dobrane detale
Aranżacja przygotowana przez Mocną Pracownię zachwyca połączeniem lekkości i beztroski z niewymuszoną elegancją. Efekt ten udało się uzyskać za sprawą precyzyjnie dobranych faktur i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Ukłon w stronę klasyki stanowią sztukaterie oraz ścienne panele dekoracyjne od marki Orac Decor. Na uwagę zasługują także płytki Italgraniti Nuances imitujące lastryko, które pojawiają się w dwóch odsłonach – stonowanej w kuchni i nieco bardziej wyrazistej w łazience w strefie prysznicowej.
Dopełnieniem nietuzinkowych form, kolorów i faktur są wysmakowane detale, takie jak oprawa oświetleniowa od marki Oxyled, czy elegancka biała armatura łazienkowa od Excellent Pi. To one stanowią kropkę nad „i” zaskakującej aranżacji. Wiele osób mogłoby uznać eksperymentowanie z nowymi trendami w projekcie mieszkania na wynajem za spore ryzyko, jednak efekt finalny dowodzi, że warto było je podjąć. Dekometria w 50-metrowym mieszkaniu w Krakowie sprawdza się doskonale i wnosi powiew świeżości na polski rynek najmu.
Projekt: Mocna Pracownia | mocnapracownia.pl
Zdjęcia: Piotr Król
Zobacz również: Aranżacja 76-metrowego mieszkania w Łodzi dla studentki Uniwersytetu Medycznego | 43-metrowe mieszkanie w Krakowie dla Pani Wiesławy