Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory

Historyczny i kultowy Orient Express jako ucieleśnienie marzeń Gerogesa Nagelmackersa wyruszył ponad 150 lat temu. Jednak dzięki współpracy Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie, z Arsenale S.p.A. ten sam pociąg wkrótce wróci na tory, oferując podróżnikom niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej uwielbianych krajów świata: Włochy. Kolaboracja jest efektem luksusowego projektu turystyki kolejowej w ramach należącej do Accor marki Orient Express.

Pociąg Orient Express

Pociągi Orient Express La Dolce Vita zaproszą na swój pokład pierwszych pasażerów w 2023 roku. Sześć składów wyruszy w kultowe trasy zlokalizowane w 14 regionach, przemierzając trzy międzynarodowe kierunki z Rzymu do Paryża, Stambułu i Splitu. Magiczny postój w Rzymie będzie miał miejsce w pierwszym Hotelu Orient Express, Minerva, który pierwszych gości przyjmie w 2024 roku.

“To wielki zaszczyt i przywilej współpracować z Orient Express, jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Współpraca, jaką podjęliśmy stanowi nowy etap dla pociągów La Dolce Vita, będących symbolem zaufania i szacunku włoskiej turystyki. Zabierzemy pasażerów do wyjątkowych miejsc, w których przeżyją w pełni urokliwe chwile w stylu „Made in Italy”. Celem staje się bowiem sama podróż, a Włochy nigdy dotąd nie były tak urokliwe” – mówi Paolo Barletta, CEO Arsenale S.p.A.

Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory

Koncepcja nowych pociągów poza nawiązaniem do kultowych składów jest także ukłonem w stronę „La Dolce Vita”, historycznego okresu lat 60. we Włoszech, który obfitował w splendor, radość życia i artystyczny zapał. Dzięki wsparciu Accor, oficjalnego partnera w zakresie oferty hotelowej, oraz przy udziale Trenitalia i Fondazione FS Italiane, goście otrzymają możliwość odbycia podróży liczącej ponad 16 000 km. Orient Express La Dolce Vita zaoferuje nowy sposób zwiedzania: przyjazną dla środowiska przygodę, podczas której poznaje się zapomniane trasy, odkrywa ukryte skarby i perły historycznej architektury.

“W Accor ponowne uruchomienie marki Orient Express dla pasjonatów i poszukujących wrażeń  podróżników to ogromny przywilej.Pociągi prezentują nową wizję luksusowych podróży, która wykracza poza naszą wyobraźnię. Połączenie sił z Arsenale Group otwiera nowe horyzonty z udziałem doskonałej harmonii nawiązującej do historycznego dziedzictwa i filozofii Orient Expressu” – dodaje Sébastien Bazin, prezes i CEO Accor.

Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory

La Dolce Vita projektu Dimorestudio

Pociąg Orient Express La Dolce Vita, zaprojektowany przez Dimorestudio, światowej klasy studio projektowe, łączy włoską sztukę życia i jej piękne tradycje z współczesnym duchem podróży. Wspaniały wystrój pociągu uatrakcyjni wszystkie 12 kabin Deluxe, 18 niezwykłych apartamentów, jeden apartament Honour Suite oraz restaurację – wszystko stworzeone z myślą o celebracji chwili, kunsztu, designu i kreatywności przełomu lat 60. i 70. XX wieku.

Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory

Przed odjazdem ze stacji Roma Termini pasażerowie zostaną przywitani bogatym wyborem przekąsek podawnych w eleganckiej przestrzeni. Za sprawą współpracy z renomowanymi szefami kuchni i sommelierami goście dostąpią zaszczytu zakosztowania pięciogwiazdkowej obsługi, delektując się pięknem i doskonałością w stylu „Made in Italy” wyrażaną poprzez nagradzane włoskie wina i wykwintną kuchnię.

Trasy zostały dobrane tak, by stworzyć niezapomniane wrażenia z podróży, pobudzając wszystkie zmysły, gwarantowane przez malownicze i sielankowe krajobraze południowych Włoch czy górskich szczytów Alp.

“To ekscytujące móc przywrócić do życia ducha Orient Expressu pełnego wyrafinowania i niezależności. Oryginalna trasa pociągu była innowacyjna w połączeniu kultur Zachodu z Orientem, a historii z nowoczesnością. Podróżowanie jest naszą pasją i stylem życia, dlatego pragniemy ożywić ten historyczny świat oraz przywrócić budzącą ekscytację „podróż dokądkolwiek”. Na tle zapierających dech w piersiach panoram i wyjątkowej mieszanki kultur podróżnicy dzięki Orient Express La Dolce Vita doświadczą niezapomnianych wrażeń” – podkreśla Stephen Alden, CEO Raffles i Orient Express, Accor.

Zobacz również: Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty | Projekt WYWIAD – Jacek Tryc opowiada o kulisach swojej pracy

Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory
Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory
Kultowy Orient Express po ponad 150 latach wraca na tory
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter