Mieszkanie z 1936 roku projektu Loft Kolasiński

Marzycie o mieszkaniu w kamienicy? Drewniany parkiet, wysokie przestrzenie i wielkie, przeszklone drewniane drzwi? Niepowtarzalny klimat i unikalne możliwości aranżacji to główne zalety mieszkania w starym budownictwie. Taką realizacją jest właśnie mieszkanie z 1936 roku w Warszawie projektu pracowni Loft Kolasiński.

Mieszkanie z 1936 roku

Projekt obejmował renowację i częściową przebudowę wnętrza mieszkania z 1936 roku w Warszawie, w dzielnicy Stara Ochota. Głównym celem prac dotyczących przebudowy było stworzenie dużej otwartej przestrzeni dziennej połączonej z kuchnią i dwóch łazienek. Konieczna była likwidacja wielu ścian działowych i nowa organizacja przestrzeni. W wyniku przebudowy powstały: dwie sypialnie, gabinet, dwie łazienki i duży salon z częścią jadalnianą połączoną z kuchnią. Ważnym założeniem projektu było, zachowanie historycznych elementów architektury mieszkania, takich jak: wykończenie ścian i sufitów oraz stolarka wewnętrzna i parkiet. które poddane zostały renowacji.

Mieszkanie z 1936 roku i salon z drewnianym parkietem

Klasyczne meble, lampy i akcesoria

W projekcie wykorzystane zostały klasyczne meble, lampy i akcesoria to między innymi projekty: Jean Prouve, Charles and Ray Eames, Edmund Homa, Apolinary Gałecki, Friso Kramer, Antonio Citterio, Eero Sarrinen, Vipp. Meble i akcesoria zaprojektowane na potrzeby projektu przez Loft Kolasiński:komody, regał (biblioteka), łóżko, lustra, ławka, mobilna wyspa kuchenna, meble kuchenne i łazienkowe, kabina prysznicowa. Do dekoracji ścian wykorzystaliśmy grafiki Stanisława Dawskiego i zdjęcia Erwina Olafa. Powodzenie projektu zawdzięczamy wyjątkowemu zaufaniu naszych klientów i doskonałej współpracy z nimi.

Detal w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński

Pracownia Loft Kolasiński

Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i pomieszczeń publicznych. Doradzają i dzielą się wiedzą w zakresie doboru mebli, dodatków, materiałów wykończeniowych oraz budowlanych. Współpracują ze sprawdzonymi wykonawcami rzadkich, specjalistycznych branż. Na potrzeby aranżacji wnętrz często wykorzystują meble autorskie, które powstają w zaprzyjaźnionej stolarni. Są to indywidualne projekty powstałe z potrzeb i preferencji stylistycznych Klientów.

Salon z drewnianym parkietem w mieszkaniu w kamienicy projektu Loft Kolasiński

W 2015 roku zaprojektowali pierwszą kolekcję mebli „Public Project”. Szczególną estymą darzą przedmioty powstałe w okresie pomiędzy latami 20 a 70-tymi ubiegłego wieku. Stąd, w projektach często wykorzystują wyjątkowe meble, oświetlenie, ceramikę, grafiki, kilimy, dywany vintage. Pozyskują je na aukcjach i od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów z całej Europy. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwracają na zachowanie ich oryginalnego charakteru. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak poddasza, budynki industrialne i stare domy. Inne projekty Loft Kolasiński możecie zobaczyć TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ!

Salon w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy projektu Loft Kolasiński

Informacje o projekcie:

Projekt wnętrza: Loft Kolasiński

Data: 2019

Lokalizacja: Warszawa (Ochota), Polska

Powierzchnia: 122 m2

Zakres prac: Projekt wnętrz,projekt przebudowy części pomieszczeń, projekt części umeblowania, renowacja mebli i oświetlenia vintage

Zdjęcia: Joel Hauck

Meble wykonali: Zbigniew Dzitkowski, Woodmaker

Bordowo-niebieski dywan na podłodze Żyrandol w mieszkaniu w kamienicy z 1936 roku Komoda i stół z krzesłami w salonie w mieszkaniu w kamienicy Drewniana komoda i stojąca lampa w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński Białe ściany w przedpokoju w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński Wazon z kwiatami stojący na komodzie Kuchnia z białymi ścianami w mieszkaniu w kamienicy Kran przy białym zlewie Pomarańczowe fotele przy stole w salonie w mieszkaniu w kamienicy Pomarańczowe fotele w salonie w mieszkaniu projektu Loft Kolasiński Dywan w geometryczne kształty leżący w salonie w mieszkaniu w kamienicy z 1936 roku projektu Loft Kolasiński Drewniane drzwi ze szklanymi szybami w mieszkaniu w kamienicy Drewniany regał na książki stojący pod ścianą Czarny fotel, biała stojąca lampa i drewniany stolik Białe drzwi do łazienki Mieszkanie z 1936 roku i jasna łazienka z dużym lustrem Łazienka z białą wanną i widokiem na Warszawę w mieszkaniu z 1936 roku Lustro w biało-szarej łazience Mieszkanie z 1936 roku i obraz nad kaloryferem w łazience Fotel z podnóżkiem w mieszkaniu w kamienicy z 1936 roku Mieszkanie z 1936 roku i sypialnia z dużym łóżkiem Duże łózko z drewnianą ramą w sypialni w kamienicy Biało-szara łazienka projektu Loft Kolasiński Prysznic w kamienicy w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński Przybory łazienkowe w mieszkaniu w kamienicy Stolik z krzesłem stojący pod oknem w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński Pokój z drewnianą podłogą w mieszkaniu w kamienicy projektu Loft Kolasiński Krzesło stojące pod ścianą w mieszkaniu z 1936 roku projektu Loft Kolasiński

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter